Umowa wieloproduktowa – zwiększenie potencjałuUmowa wieloproduktowa – zwiększenie potencjału

W dniu 26 marca br. VOTUM S.A. wraz ze spółką zależną – Dopłaty Powypadkowe S.A. zawarła z ING Bank Śląski Umowę Wieloproduktową zwiększającą dotychczasową wysokość kredytu obrotowego zaciągniętego przez spółkę o 2 mln złotych.

Zawarcie umowy jest efektem działań podjętych przez Spółkę kilka miesięcy temu, a ich celem ma być zwiększenie potencjału inwestycyjnego nabywania portfela wierzytelności szkód rzeczowych.

 

Zwiększenie zaangażowania środków z 8 do 10 mln zł

Oznacza to, że planowane zaangażowanie w ten obszar działalności operacyjnej, pozyskane ze środków udostępnionych przez bank, wzrośnie z dotychczasowych 8 do 10 mln zł. Spółka ocenia, że dalszy rozwój tego segmentu, pomimo zaistnienia szczególnej sytuacji epidemiologicznej na terenie kraju, jest niezagrożony, co potwierdza analiza aktualnej dynamiki sprzedaży w tym obszarze. Kluczowym determinantem wpływającym na możliwość zachowania dotychczasowego przyrostu wolumenu spraw szkód rzeczowych, jest internetowy kanał dystrybucji direct, uniezależniający Spółkę od konieczności bezpośredniego kontaktu z klientami i kontrahentami.

 

 

Wartość portfela spraw w segmencie szkód rzeczowych znajduje się obecnie na rekordowo wysokim poziomie i

wynosi łącznie 36 mln zł,

w tym na etapie sądowym – 28 mln (wg stanu na dzień 31.12.2019 r.), przy jednoczesnym wzroście dynamiki przychodowej liczonej Q/Q – z 11% (2Q/1Q) na początku 2019 r. do 50% na koniec ubiegłego roku (4Q/3Q).

 

Dwukrotny wzrost poziomu przychodów

 

ciężarówka

W roku 2019 ponad dwukrotnie wzrósł poziom przychodów generowanych w tym segmencie porównując styczeń i grudzień (3,7 mln w styczniu i 7,5 mln na koniec grudnia).

 

Tym samym, Zarząd Emitenta, oceniając segment wierzytelności szkód rzeczowych jako wysoce perspektywiczny, planuje przeznaczyć dodatkowe 2 mln zł, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, na zakup kolejnych spraw, obserwując jednocześnie bieżącą sytuację związaną ze stanem epidemii w Polsce tak, żeby w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności, móc w sposób efektywny wykorzystać dodatkowe finansowanie.

 

Dynamiczny wzrost – podkreśla Bartłomiej Krupa

 

 

bartlomiej-krupa

 

 

„Obserwując dynamiczny wzrost przychodów w obszarze szkód w pojazdach, kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy rozmowy z bankiem ING o zwiększeniu zaangażowania kredytowego w zakup kolejnych portfeli cesji wierzytelności. Finalizacją tych rozmów jest zawarta w dniu dzisiejszym umowa, która zastępuje dotychczasowe kredyty udzielone nie tylko na zakup szkód rzeczowych, ale także budynku, w którym mieści się nasze biuro, w efekcie zwiększając o 2 mln zł środki pieniężne dostępne na dokonywanie dalszych inwestycji w tym segmencie. Jednocześnie, dzięki wypracowanym przez naszych dostawców modelom sprzedaży, opartym na kanałach internetowych, obszar tej działalności operacyjnej, nawet w tak dynamicznie zmieniającym się jak dzisiaj otoczeniu społecznym i gospodarczym, wydaje się niezagrożony” – podkreśla Bartłomiej Krupa, Prezes Zarządu Votum S.A.

źródło: Relacje Inwestorskie

https://ri.votum-sa.pl/nowosci/aktualnosci/komunikat-prasowy-votum-sa-3/

 

Michał Gadomski
Michał Gadomski

Redaktor

michal.gadomski@votum-sa.pl

Ekspert w Grupie Kapitałowej Votum S.A. związany z branżą odszkodowawczą od 2005 r. W Kancelarii odszkodowawczej zajmuje się również komunikacją z partnerami i działaniami CSR... czytaj więcej

Czytaj również


Świętujemy 10 lat obecności na GPW!

20.12.2020 r. przypadło 10lecie obecności Votum S.A. na giełdzie papierów wartościowych. Z tej okazji Prezes

Znicz 2020: Bezpieczeństwo na drodze

Dzień Wszystkich Świętych to tradycyjnie czas zwiększonej migracji ludzi oraz wzmożonego ruchu pojazdów na drogach

15 lat Votum SA

14 października to wyjątkowy dzień w historii VOTUM SA, a ten rok jest pod tym

Film Banksterzy

W październiku 2020 roku, podobnie jak w ubiegłym roku temat frankowiczów i kredytów we frankach