Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Sprawozdanie kwartalne VOTUM S.A.

VOTUM /

Aktualności / Z firmy / Sprawozdanie kwartalne VOTUM S.A.

Sprawozdanie kwartalne VOTUM S.A.

29 listopada 2017
votum

Odbyła się konferencja prasowa dotycząca i raportu kwartalnego spółki za III kwartał roku 2017 r.

 

W sprawie sytuacji finansowej spółki wypowiedział się jej prezes, Bartłomiej Krupa: W IV kwartale nadal będziemy ponosić zwiększone koszty ze względu na plan rozbudowy sieci sprzedaży. Po stronie przychodowej widzimy sezonowość – wpływy, które mamy w IV kwartale są wpływami atrakcyjnymi, a tradycyjnie grudzień jest miesiącem skumulowanych wpływów. 

 

Kwestie finansowe VOTUM S.A. skomentował także pan Andrzej Dadełło, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki: Sądzę, że jest szansa, że w IV kwartale spółka będzie miała zysk.

 

Konferencja dotyczyła przede wszystkim 749 tys. straty netto, które poniosła spółka w II kwartale roku 2017. Bartłomiej Krupa wyjaśnił, że maja one związek z planami spółki na rok 2018. Mieści się w nich założenie spółki technologicznej, która tworzyłaby i wdrażała algorytmy służące do oceny przyjmowanych spraw.

 

Rozwiązania te mają ma celu wspomaganie procesu podejmowania decyzji o działaniach prawnych, co z kolei wpłynęłoby znacząco na efektywność wykonywanych przez VOTUM S.A. działań. Dzięki nim otworzy się dostęp do rynków do tej pory nieopłacalnych dla spółki. Samo rozpoczęcie działalności tej spółki nie powinno  znacząco wpływać na koszty, które VOTUM S.A. poniesie w roku 2018. Jak podkreślił prezes spółki VOTUM, Przyglądamy się dotacji na rozwiązania technologiczne, nie zakładamy, że przy tym projekcie zostaną wygenerowane istotne pozycje kosztowe.  

 

Prezes Bartłomiej Krupa wypowiedział się także obszernie na temat najważniejszych kierunków rozwoju VOTUM S.A.: Obecny portfel nie zawiera spraw o najniższych wartościach, do 10 tys. zł, bowiem prowadzenie tych spraw było nierentowne. W przypadku wdrożenia rozwiązań opartych o robotykę będzie możliwe generowane marży przy tych sprawach, pomimo bardzo atrakcyjnej ceny dla klienta. Wdrożenie tych rozwiązań będzie dawało nam możliwość powrotu do tego sektora na właściwym poziomie marż.  

 

Sprawy bankowe będą samofinansujące się z opłat wstępnych od klienta począwszy od początku 2018 roku. Zakładamy, że wprowadzenie tej opłaty stworzy nam możliwość zwiększenia liczby spraw, a jednocześnie nie ograniczy możliwości inwestycyjnych w innych obszarach. Pierwsze wypłaty od banków już się pojawiły, kolejnych spodziewamy się jeszcze w tym roku. Są to wypłaty jednostkowe i dotyczą ubezpieczenia niskiego wkładu. W perspektywie 2018 roku możemy się spodziewać zwiększonej liczby wypłat, jeśli jednak nastawienie banków będzie negatywne, to musimy się liczyć ze sformułowaniem roszczeń do sądów i wtedy jest to raczej perspektywa 2019 roku. 

O konferencji prasowej pisał między innymi bankier.pl.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 18:00

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

votum sa

15 lutego (czwartek) i 16 lutego (piątek) 2018 r. w godzinach 9:00 do 10:00 będą miały miejsce przerwy w pracy infolinii. Pracownicy Działu ds. Relacji z Klientem będą w tym czasie odbywać szkolenie. Za utrudnienia przepraszamy. W oba dni do Państwa dyspozycji będziemy już od godziny 10.00.

bcc

VOTUM S.A. już po raz kolejny została uhonorowana tytułem Firma Dobrze Widziana. Cieszymy się z tego wyróżnienia i gratulujemy pozostałym laureatom!

pcrf

Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum zajmuje się terapią osób najciężej poszkodowanych w wypadkach. Rok 2018 otworzył przed nimi nowe wyzwania. Ośrodek podejmuje się terapii dorosłych osób w śpiączce.

votum sa

Szanowni Państwo, informujemy, że od 1 lutego analiza merytoryczna dokumentacji i roszczeń wynikających z umów kredytu frankowego będzie podlegać opłacie w wysokości 350 zł brutto (w tym podatek od towarów i usług VAT w wysokości 23%).

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie