telefon Infolinia pon. – pt.: 0800 – 1600
800 217 417

Sprawozdanie kwartalne VOTUM S.A.

Sprawozdanie kwartalne VOTUM S.A.

Odbyła się konferencja prasowa dotycząca i raportu kwartalnego spółki za III kwartał roku 2017 r.

 

W sprawie sytuacji finansowej spółki wypowiedział się jej prezes, Bartłomiej Krupa: W IV kwartale nadal będziemy ponosić zwiększone koszty ze względu na plan rozbudowy sieci sprzedaży. Po stronie przychodowej widzimy sezonowość – wpływy, które mamy w IV kwartale są wpływami atrakcyjnymi, a tradycyjnie grudzień jest miesiącem skumulowanych wpływów. 

 

Kwestie finansowe VOTUM S.A. skomentował także pan Andrzej Dadełło, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki: Sądzę, że jest szansa, że w IV kwartale spółka będzie miała zysk.

 

Konferencja dotyczyła przede wszystkim 749 tys. straty netto, które poniosła spółka w II kwartale roku 2017. Bartłomiej Krupa wyjaśnił, że maja one związek z planami spółki na rok 2018. Mieści się w nich założenie spółki technologicznej, która tworzyłaby i wdrażała algorytmy służące do oceny przyjmowanych spraw.

 

Rozwiązania te mają ma celu wspomaganie procesu podejmowania decyzji o działaniach prawnych, co z kolei wpłynęłoby znacząco na efektywność wykonywanych przez VOTUM S.A. działań. Dzięki nim otworzy się dostęp do rynków do tej pory nieopłacalnych dla spółki. Samo rozpoczęcie działalności tej spółki nie powinno  znacząco wpływać na koszty, które VOTUM S.A. poniesie w roku 2018. Jak podkreślił prezes spółki VOTUM, Przyglądamy się dotacji na rozwiązania technologiczne, nie zakładamy, że przy tym projekcie zostaną wygenerowane istotne pozycje kosztowe.  

 

Prezes Bartłomiej Krupa wypowiedział się także obszernie na temat najważniejszych kierunków rozwoju VOTUM S.A.: Obecny portfel nie zawiera spraw o najniższych wartościach, do 10 tys. zł, bowiem prowadzenie tych spraw było nierentowne. W przypadku wdrożenia rozwiązań opartych o robotykę będzie możliwe generowane marży przy tych sprawach, pomimo bardzo atrakcyjnej ceny dla klienta. Wdrożenie tych rozwiązań będzie dawało nam możliwość powrotu do tego sektora na właściwym poziomie marż.  

 

Sprawy bankowe będą samofinansujące się z opłat wstępnych od klienta począwszy od początku 2018 roku. Zakładamy, że wprowadzenie tej opłaty stworzy nam możliwość zwiększenia liczby spraw, a jednocześnie nie ograniczy możliwości inwestycyjnych w innych obszarach. Pierwsze wypłaty od banków już się pojawiły, kolejnych spodziewamy się jeszcze w tym roku. Są to wypłaty jednostkowe i dotyczą ubezpieczenia niskiego wkładu. W perspektywie 2018 roku możemy się spodziewać zwiększonej liczby wypłat, jeśli jednak nastawienie banków będzie negatywne, to musimy się liczyć ze sformułowaniem roszczeń do sądów i wtedy jest to raczej perspektywa 2019 roku. 

O konferencji prasowej pisał między innymi bankier.pl.

Czytaj również


18 listopada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, jak co roku obchodziliśmy w trzecią niedzielę listopada, w

Wolny poniedziałek 12 listopada 2019 r.

W związku z przypadającym na 12 listopada 2019 r. dniem wolnym  będącym Świętem Narodowym ustanowionym

Wystartowała nowa usługa odszkodowawcza!

Zwykle uważa się, że usługi odszkodowawcze są drogie i skomplikowane. Czy możliwa jest zmiana takiego

Kongres Franki 2.0 – nowa jakość w pomocy frankowiczom

VOTUM S.A. stawia na nieustanną naukę i rozwój. Oceniamy nasze dotychczasowe działania, wyciągamy wnioski i

Masz pytania? Zadzwoń!

800 217 417

Chcesz żebyśmy się z Tobą skontaktowali?

Zostaw swoje dane

Klienci o nas

Poznaj historie
naszych Klientów
pomogliśmy ponad 225 000 poszkodowanym