Sprawozdanie kwartalne VOTUM S.A.Sprawozdanie kwartalne VOTUM S.A.

Odbyła się konferencja prasowa dotycząca i raportu kwartalnego spółki za III kwartał roku 2017 r.

 

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie

 

W sprawie sytuacji finansowej spółki wypowiedział się jej prezes, Bartłomiej Krupa: W IV kwartale nadal będziemy ponosić zwiększone koszty ze względu na plan rozbudowy sieci sprzedaży. Po stronie przychodowej widzimy sezonowość – wpływy, które mamy w IV kwartale są wpływami atrakcyjnymi, a tradycyjnie grudzień jest miesiącem skumulowanych wpływów. 

 

Kwestie finansowe VOTUM S.A. skomentował także pan Andrzej Dadełło, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki: Sądzę, że jest szansa, że w IV kwartale spółka będzie miała zysk.

 

Konferencja dotyczyła przede wszystkim 749 tys. straty netto, które poniosła spółka w II kwartale roku 2017. Bartłomiej Krupa wyjaśnił, że maja one związek z planami spółki na rok 2018. Mieści się w nich założenie spółki technologicznej, która tworzyłaby i wdrażała algorytmy służące do oceny przyjmowanych spraw.

 

Rozwiązania te mają ma celu wspomaganie procesu podejmowania decyzji o działaniach prawnych, co z kolei wpłynęłoby znacząco na efektywność wykonywanych przez VOTUM S.A. działań. Dzięki nim otworzy się dostęp do rynków do tej pory nieopłacalnych dla spółki. Samo rozpoczęcie działalności tej spółki nie powinno  znacząco wpływać na koszty, które VOTUM S.A. poniesie w roku 2018. Jak podkreślił prezes spółki VOTUM, Przyglądamy się dotacji na rozwiązania technologiczne, nie zakładamy, że przy tym projekcie zostaną wygenerowane istotne pozycje kosztowe.  

 

Prezes Bartłomiej Krupa wypowiedział się także obszernie na temat najważniejszych kierunków rozwoju VOTUM S.A.: Obecny portfel nie zawiera spraw o najniższych wartościach, do 10 tys. zł, bowiem prowadzenie tych spraw było nierentowne. W przypadku wdrożenia rozwiązań opartych o robotykę będzie możliwe generowane marży przy tych sprawach, pomimo bardzo atrakcyjnej ceny dla klienta. Wdrożenie tych rozwiązań będzie dawało nam możliwość powrotu do tego sektora na właściwym poziomie marż.  

 

Sprawy bankowe będą samofinansujące się z opłat wstępnych od klienta począwszy od początku 2018 roku. Zakładamy, że wprowadzenie tej opłaty stworzy nam możliwość zwiększenia liczby spraw, a jednocześnie nie ograniczy możliwości inwestycyjnych w innych obszarach. Pierwsze wypłaty od banków już się pojawiły, kolejnych spodziewamy się jeszcze w tym roku. Są to wypłaty jednostkowe i dotyczą ubezpieczenia niskiego wkładu. W perspektywie 2018 roku możemy się spodziewać zwiększonej liczby wypłat, jeśli jednak nastawienie banków będzie negatywne, to musimy się liczyć ze sformułowaniem roszczeń do sądów i wtedy jest to raczej perspektywa 2019 roku. 

O konferencji prasowej pisał między innymi bankier.pl.

Czytaj również


Święto pracowników – gala finałowa Konkursu „Pracownik Roku”

W dniu 8 kwietnia 2019 r. w warszawskiej siedzibie Business Centre Club odbyła się gala

Wyniki Grupy Kapitałowej Votum w IV kwartale 2018 r.

Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem Prezesa Zarządu Votum S.A. Bartłomieja Krupy na temat wyników

Wsparcie dla osób poszkodowanych w wypadkach

Pod koniec ubiegłego roku do Sejmu trafił projekt ustawy dotyczący świadczenia usług odszkodowawczych, który ma

Na co dzień pomaga innym! Zbiórka dla Anety

Zachęcamy Was do wsparcia naszej koleżanki Anety, która na co dzień pracuje w Dziale Korespondencji #Votum S.A.