Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Sprawozdanie kwartalne VOTUM S.A.

VOTUM /

Aktualności / Z firmy / Sprawozdanie kwartalne VOTUM S.A.

Sprawozdanie kwartalne VOTUM S.A.

29 listopada 2017
votum

Odbyła się konferencja prasowa dotycząca i raportu kwartalnego spółki za III kwartał roku 2017 r.

 

W sprawie sytuacji finansowej spółki wypowiedział się jej prezes, Bartłomiej Krupa: W IV kwartale nadal będziemy ponosić zwiększone koszty ze względu na plan rozbudowy sieci sprzedaży. Po stronie przychodowej widzimy sezonowość – wpływy, które mamy w IV kwartale są wpływami atrakcyjnymi, a tradycyjnie grudzień jest miesiącem skumulowanych wpływów. 

 

Kwestie finansowe VOTUM S.A. skomentował także pan Andrzej Dadełło, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki: Sądzę, że jest szansa, że w IV kwartale spółka będzie miała zysk.

 

Konferencja dotyczyła przede wszystkim 749 tys. straty netto, które poniosła spółka w II kwartale roku 2017. Bartłomiej Krupa wyjaśnił, że maja one związek z planami spółki na rok 2018. Mieści się w nich założenie spółki technologicznej, która tworzyłaby i wdrażała algorytmy służące do oceny przyjmowanych spraw.

 

Rozwiązania te mają ma celu wspomaganie procesu podejmowania decyzji o działaniach prawnych, co z kolei wpłynęłoby znacząco na efektywność wykonywanych przez VOTUM S.A. działań. Dzięki nim otworzy się dostęp do rynków do tej pory nieopłacalnych dla spółki. Samo rozpoczęcie działalności tej spółki nie powinno  znacząco wpływać na koszty, które VOTUM S.A. poniesie w roku 2018. Jak podkreślił prezes spółki VOTUM, Przyglądamy się dotacji na rozwiązania technologiczne, nie zakładamy, że przy tym projekcie zostaną wygenerowane istotne pozycje kosztowe.  

 

Prezes Bartłomiej Krupa wypowiedział się także obszernie na temat najważniejszych kierunków rozwoju VOTUM S.A.: Obecny portfel nie zawiera spraw o najniższych wartościach, do 10 tys. zł, bowiem prowadzenie tych spraw było nierentowne. W przypadku wdrożenia rozwiązań opartych o robotykę będzie możliwe generowane marży przy tych sprawach, pomimo bardzo atrakcyjnej ceny dla klienta. Wdrożenie tych rozwiązań będzie dawało nam możliwość powrotu do tego sektora na właściwym poziomie marż.  

 

Sprawy bankowe będą samofinansujące się z opłat wstępnych od klienta począwszy od początku 2018 roku. Zakładamy, że wprowadzenie tej opłaty stworzy nam możliwość zwiększenia liczby spraw, a jednocześnie nie ograniczy możliwości inwestycyjnych w innych obszarach. Pierwsze wypłaty od banków już się pojawiły, kolejnych spodziewamy się jeszcze w tym roku. Są to wypłaty jednostkowe i dotyczą ubezpieczenia niskiego wkładu. W perspektywie 2018 roku możemy się spodziewać zwiększonej liczby wypłat, jeśli jednak nastawienie banków będzie negatywne, to musimy się liczyć ze sformułowaniem roszczeń do sądów i wtedy jest to raczej perspektywa 2019 roku. 

O konferencji prasowej pisał między innymi bankier.pl.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 18:00

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

odszkodowanie

Spółka VOTUM i PIDiPO po raz kolejny podejmują na łamach Miesięcznika Ubezpieczenowego temat ustandaryzowanych odszkodowań dla osób poszkodowanych.

rzeczpospolita

Spółka VOTUM zdobyła wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Rzeczpospolitą. Jaki aspekt naszej działalności doceniono? Przeczytaj i dowiedz się więcej.

07-08-12-17-informacja-techniczna-infolinia

Szanowni Państwo, W związku ze zmianą miejsca i przebudową technologiczną infolinii w dniach 7 grudnia (czwartek) i 8 grudnia (piątek) 2017 r. dostęp do usług Departamentu Obsługi Klienta będzie ograniczony. We wskazanym czasie prosimy o kontakt mailowy na adres dok@votum-sa.pl lub kontakt telefoniczny w nieco późniejszym terminie. Jednocześnie przypominamy, że nasi konsultanci są do Państwa […]

Człowiek bez barier

Pracownicy VOTUM S.A. i Kancelarii Andrzej Łebek i Wspólnicy Sp. Kom. uczestniczyli w gali Człowiek Bez Barier 2017, wspierając nominowanego do tej nagrody Rafała Mikołajczyka.

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie