VOTUM S.A. Polonia Wrocław Drużynowym Wicemistrzem Polski!VOTUM S.A. Polonia Wrocław Drużynowym Wicemistrzem Polski!

Na Śląsku zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach. Były to rozgrywki mające na celu wyłonienie najlepszej szachowej drużyny klubowej w Polsce. Drużyna VOTUM S.A. Polonia Wrocław zdobyła srebrny medal.

Szachowa Ekstraliga 2019

W Polsce jest pięć, a w niektórych województwach nawet sześć poziomów rozgrywkowych. Każda z drużyn składa się z pięciu podstawowych zawodników i przynajmniej jednej zawodniczki, choć oczywiście kobiet może być więcej. Turniej rozgrywany jest systemem kołowym, czyli każdy zespół gra z każdym.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach wzięło udział dziesięć zespołów, a wśród zawodników znaleźli się czołowi arcymistrzowie świata.

Obrońcą zeszłorocznego tytułu był klub Wasko Hetman GKS Katowice, który po VIII rundzie prowadził zaledwie 1 punktem nad VOTUM S.A. Polonia Wrocław. Niestety, mimo fenomenalnego występu wrocławskiej drużyny podczas Ekstraligi – 16 pkt (8 zwycięstw, 1 porażka) Drużynowym Mistrzem Polski pozostał Hetman Katowice.

W ostatnim meczu ligi VOTUM S.A. Polonia Wrocław pokonał Miedź Legnicę 3,5-2,5, co nie wystarczyło, aby wyprzedzić drużynę z Katowic, do której zespół stracił 1 pkt, ale wrocławski zespół i tak zakończył rozgrywki odnosząc znaczący sukces – VOTUM S.A. Polonia Wrocław zajęła drugie miejsce, tym samym otrzymała tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski i zdobyła srebrny puchar Drużynowych Mistrzostw Polski Ekstraliga 2019 (Chorzów/Katowice, 27.08-5.09.2019).

Drużynie VOTUM S.A. Polonia Wrocław gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Komunikat prasowy VOTUM SA

W dniu 26 maja 2020 roku Zarząd Votum S.A. postanowił, zgodnie z polityką dywidendy przyjętą

Wywiad z Prezesem Zarządu VOTUM SA dla SII

Prezes Zarządu VOTUM SA Bartłomiej Krupa był gościem programu Inwestorzy Live emitowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Dążenie do najwyższych norm bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zapewnienie bezpiecznego i ekologicznego przemieszczanie się obywateli

Raport roczny Grupy Kapitałowej VOTUM

W dniu 28 kwietnia 2020 r. opublikowany został raport roczny Grupy Kapitałowej VOTUM. Rok 2019