VOTUM S.A. Polonia Wrocław Drużynowym Wicemistrzem Polski!VOTUM S.A. Polonia Wrocław Drużynowym Wicemistrzem Polski!

Na Śląsku zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach. Były to rozgrywki mające na celu wyłonienie najlepszej szachowej drużyny klubowej w Polsce. Drużyna VOTUM S.A. Polonia Wrocław zdobyła srebrny medal.

Szachowa Ekstraliga 2019

 

W Polsce jest pięć, a w niektórych województwach nawet sześć poziomów rozgrywkowych. Każda z drużyn składa się z pięciu podstawowych zawodników i przynajmniej jednej zawodniczki, choć oczywiście kobiet może być więcej. Turniej rozgrywany jest systemem kołowym, czyli każdy zespół gra z każdym.

 

W Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach wzięło udział dziesięć zespołów, a wśród zawodników znaleźli się czołowi arcymistrzowie świata.

 

Obrońcą zeszłorocznego tytułu był klub Wasko Hetman GKS Katowice, który po VIII rundzie prowadził zaledwie 1 punktem nad VOTUM S.A. Polonia Wrocław. Niestety, mimo fenomenalnego występu wrocławskiej drużyny podczas Ekstraligi – 16 pkt (8 zwycięstw, 1 porażka) Drużynowym Mistrzem Polski pozostał Hetman Katowice.

 

W ostatnim meczu ligi VOTUM S.A. Polonia Wrocław pokonał Miedź Legnicę 3,5-2,5, co nie wystarczyło, aby wyprzedzić drużynę z Katowic, do której zespół stracił 1 pkt, ale wrocławski zespół i tak zakończył rozgrywki odnosząc znaczący sukces – VOTUM S.A. Polonia Wrocław zajęła drugie miejsce, tym samym otrzymała tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski i zdobyła srebrny puchar Drużynowych Mistrzostw Polski Ekstraliga 2019 (Chorzów/Katowice, 27.08-5.09.2019).

 

Drużynie VOTUM S.A. Polonia Wrocław gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj również


Podsumowanie założeń zawartych w wyroku TSUE

Dzisiejsze rozstrzygnięcie TSUE jest zgodne z oczekiwaniami kredytobiorców - Trybunał podzielił bowiem stanowisko wyrażone przez

Wyrok TSUE – wiatr wiejący w żagle frankowiczów

Nie wszyscy konsumenci posiadający kredyt frankowy zdają sobie sprawę, jak przełomowym dniem może okazać się

Jest wyrok TSUE w sprawie frankowiczów

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał decyzję ws. polskiej sprawy frankowej. Jest on korzystny dla frankowiczów.

Czat inwestorski Grupa Kapitałowa VOTUM

Na pytania zadane podczas czatu inwestorskiego zorganizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych odpowiadał Bartłomiej Krupa,