VOTUM S.A. w Rankingu Pracodawców RzeczpospolitejVOTUM S.A. w Rankingu Pracodawców Rzeczpospolitej

W dniu 15 listopada 2019 r. Rzeczpospolita opublikowała raport Pracodawca Rzeczpospolitej, obejmujący również firmy z sektora MŚP do których zalicza się VOTUM S.A. Spółka zajęła 31 miejsce w Rankingu.

Rzeczpospolita po raz drugi oceniła firmy pod względem kluczowych dla Polaków czynników, które decydują o atrakcyjności zatrudnienia. Dobre wynagrodzenie i stabilność zatrudnienia to główne wyznaczniki atrakcyjności pracodawców, a wśród 6 najważniejszych aspektów, które biorą pod uwagę pracownicy należy między innymi stabilność danego przedsiębiorstwa.

W Rankingu zostały ujęte firmy, które w roku 2018 zatrudniały co najmniej 50 osób, a ich przychody ze sprzedaży wynosiły powyżej 50 mln zł. Ponadto analizowano tylko te przedsiębiorstwa, które w latach 2017 i 2018 wypracowały odpowiedni zysk netto. Pod uwagę brano: dynamikę zatrudnienia, wzrost zatrudnienia, dynamikę średniej płacy, ROE 2018 oraz ROA 2018.

Głównym założeniem Rankingu jest promocja dobrych praktyk w rekrutacji, wynagradzaniu oraz motywowaniu pracowników. Podczas przygotowywania zestawienia pod uwagę brane są m.in. wskaźniki ekonomiczne. Badany jest między innymi wzrost wynagrodzeń, a także rentowność biznesu.

VOTUM S.A. zostało wyróżnione w Rankingu Najlepsi pracodawcy zatrudniający od 50 do 250 osób (dane za 2018 r.), zajmując 31 pozycję, wśród 80 przedsiębiorstw ujętych w zestawieniu.

Cieszymy się z wyniku w skali kraju. Mamy nadzieję, że nasze działania na rzecz pracowników zostaną docenione także w przyszłości.

 

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Komunikat prasowy VOTUM SA

W dniu 26 maja 2020 roku Zarząd Votum S.A. postanowił, zgodnie z polityką dywidendy przyjętą

Wywiad z Prezesem Zarządu VOTUM SA dla SII

Prezes Zarządu VOTUM SA Bartłomiej Krupa był gościem programu Inwestorzy Live emitowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Dążenie do najwyższych norm bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zapewnienie bezpiecznego i ekologicznego przemieszczanie się obywateli

Raport roczny Grupy Kapitałowej VOTUM

W dniu 28 kwietnia 2020 r. opublikowany został raport roczny Grupy Kapitałowej VOTUM. Rok 2019