VOTUM S.A. w Rankingu Pracodawców RzeczpospolitejVOTUM S.A. w Rankingu Pracodawców Rzeczpospolitej

W dniu 15 listopada 2019 r. Rzeczpospolita opublikowała raport Pracodawca Rzeczpospolitej, obejmujący również firmy z sektora MŚP do których zalicza się VOTUM S.A. Spółka zajęła 31 miejsce w Rankingu.

Rzeczpospolita po raz drugi oceniła firmy pod względem kluczowych dla Polaków czynników, które decydują o atrakcyjności zatrudnienia. Dobre wynagrodzenie i stabilność zatrudnienia to główne wyznaczniki atrakcyjności pracodawców, a wśród 6 najważniejszych aspektów, które biorą pod uwagę pracownicy należy między innymi stabilność danego przedsiębiorstwa.

W Rankingu zostały ujęte firmy, które w roku 2018 zatrudniały co najmniej 50 osób, a ich przychody ze sprzedaży wynosiły powyżej 50 mln zł. Ponadto analizowano tylko te przedsiębiorstwa, które w latach 2017 i 2018 wypracowały odpowiedni zysk netto. Pod uwagę brano: dynamikę zatrudnienia, wzrost zatrudnienia, dynamikę średniej płacy, ROE 2018 oraz ROA 2018.

Głównym założeniem Rankingu jest promocja dobrych praktyk w rekrutacji, wynagradzaniu oraz motywowaniu pracowników. Podczas przygotowywania zestawienia pod uwagę brane są m.in. wskaźniki ekonomiczne. Badany jest między innymi wzrost wynagrodzeń, a także rentowność biznesu.

VOTUM S.A. zostało wyróżnione w Rankingu Najlepsi pracodawcy zatrudniający od 50 do 250 osób (dane za 2018 r.), zajmując 31 pozycję, wśród 80 przedsiębiorstw ujętych w zestawieniu.

Cieszymy się z wyniku w skali kraju. Mamy nadzieję, że nasze działania na rzecz pracowników zostaną docenione także w przyszłości.

 

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Raport półroczny 2020

W dniu 8 września 2020 r. opublikowany został raport Grupy Kapitałowej VOTUM za I półrocze

VOTUM SA Polonia Wrocław Drużynowym Mistrzem Polski

W Krakowie zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach, które odbywały się od 26 sierpnia

Ranking Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2020 – gratulujemy sukcesu!

W tym roku odbyła się 18. edycja Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej. Pomimo nietypowych okoliczności w

Komunikat prasowy VOTUM SA

W dniu 26 maja 2020 roku Zarząd Votum S.A. postanowił, zgodnie z polityką dywidendy przyjętą