VOTUM SA Polonia Wrocław Drużynowym Mistrzem PolskiVOTUM SA Polonia Wrocław Drużynowym Mistrzem Polski

W Krakowie zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach, które odbywały się od 26 sierpnia do 3 września 2020 r.  W rozgrywkach wzięło udział 10 drużyn z całej Polski, a ich celem było wyłonienie najlepszej szachowej drużyny klubowej w Polsce. Drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław została Mistrzem Polski. To drugi tytuł mistrzowski w historii klubu.

Sprawdź, jak pomagamy naszym klientom!

Szachowa Ekstraliga 2020

W Polsce jest pięć, a w niektórych województwach nawet sześć poziomów rozgrywkowych. Każda z drużyn składa się z pięciu podstawowych zawodników i przynajmniej jednej zawodniczki, choć oczywiście kobiet może być więcej. Turniej rozgrywany jest systemem kołowym, czyli każdy zespół gra z każdym.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach  – Ekstraliga Szachowa 2020 w tym roku wzięło udział dziesięć zespołów, a wśród zawodników znaleźli się czołowi arcymistrzowie świata.

Obrońcą zeszłorocznego tytułu był Klub Hetman Wasko GKS Katowice, który zwycięstwami w dwóch ostatnich rundach wszedł na drugi stopień podium, zaś Stilon Gorzów pokonał bezpośredniego rywala w walce o brąz, czyli Wieżę Pęgów. Najlepszy wynik indywidualny osiągnął Stepan Zilka (Wieża Pęgów) zdobywając 7,0/9,0 na 4 desce.

W ostatnim meczu ligi VOTUM SA Polonia Wrocław pokonała LKS Wrzos Międzyborów 3,5-2,5, przy czym wrocławski zespół miał już zapewniony tytuł mistrzowski niezależnie od innych partii. Ostatecznie VOTUM SA Polonia Wrocław zajęła pierwsze miejsce, tym samym otrzymała tytuł Drużynowego Mistrza Polski i zdobyła złoty puchar Drużynowych Mistrzostw Polski – Ekstraliga 2020 (Kraków, 26.08-3.09.2019) uzyskując 16 punktów meczowych. Oprócz zdobycia medalu Klub może świętować również inny sukces – drugą normę arcymistrzowską wypełnił jeden z zawodników – Szymon Gumularz!

polonia-wrocław
Źródło: Klub Szachowy Polonia Wrocław

Drużynie VOTUM SA Polonia Wrocław gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy również do zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronie internetowej VOTUM SA Polonia Wrocław.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Świętujemy 10 lat obecności na GPW!

20.12.2020 r. przypadło 10lecie obecności Votum S.A. na giełdzie papierów wartościowych. Z tej okazji Prezes

Znicz 2020: Bezpieczeństwo na drodze

Dzień Wszystkich Świętych to tradycyjnie czas zwiększonej migracji ludzi oraz wzmożonego ruchu pojazdów na drogach

15 lat Votum SA

14 października to wyjątkowy dzień w historii VOTUM SA, a ten rok jest pod tym

Film Banksterzy

W październiku 2020 roku, podobnie jak w ubiegłym roku temat frankowiczów i kredytów we frankach