Wyróżnienie dla VOTUM S.A w konkursie Lider odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwojuWyróżnienie dla VOTUM S.A w konkursie Lider odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju

VOTUM S.A. po raz kolejny zostało docenione za swoje działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Tym razem otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Lider odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju. Plebiscyt organizowany jest przez Rzeczpospolitą.

 

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie

 

Celem konkursu było wyłonienie wśród polskich przedsiębiorstw tych, które działają w sposób najbardziej odpowiedzialny i uwzgledniający zrównoważony rozwój. Innymi słowy – podmioty, które nie tylko prężnie rozwijają się nie tylko biznesowo, ale także dbają o dobro innych.

 

 

O nagrodzonych w konkursie przedsiębiorstwach Rzeczpospolita pisze:

 

Współcześni liderzy biznesu to firmy, które realizują zrównoważone podejście do rozwoju – traktując społeczną odpowiedzialność biznesu jako istotny element swojej strategii. Takie założenie było podstawą projektu Smart CSR „Rzeczpospolitej”, która jako gazeta wspierająca gospodarkę rynkową silnie akcentuje biznesowy aspekt społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. 

 

Główną nagrodę w konkursie otrzymała firma Eneris Ochrona Środowiska za prowadzony od 2016 roku program „Segreguję – nie widzę przeszkód”. Rozszerza ona swoją działalność, związaną z gospodarką surowcową i komunalną, o pomoc osobom niedowidzącym i niewidomym w segregacji śmieci. Pomoc ta realizuje się poprzez wprowadzenie kontrastowych naklejek i oznaczeń w języku Braille’a na kontenery na różne rodzaje śmieci.

 

W przypadku VOTUM S.A. organizatorzy zwrócili uwagę na projekt Pierwsze kroki. Nasza działalność w tym zakresie pomocy osobom najciężej poszkodowanym w wypadkach jest coraz bardziej znana, a zespół Pierwszych kroków pomaga coraz większej liczbie osób. Stara się również dogłębnie poznać sytuację osób niepełnosprawnych, by pomagać im możliwie najbardziej kompleksowo.

Rzeczpospolita-CSR

Jak można było przeczytać w uzasadnieniu organizatora konkursu:

 

Votum, firma uzyskująca odszkodowania dla ofiar wypadków, została wyróżniona za program Pierwsze kroki. Ten prowadzony od 2016 r. kompleksowy program aktywizacji fizycznej, społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, najciężej poszkodowanych w wypadkach, objął dotychczas 50 osób. Spółka realizuje Pierwsze kroki we współpracy z firmową Fundacją Votum i Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej, zapewniając uczestnikom programu wysokiej jakości rehabilitację i pomagając im m.in. w doborze sprzętu ortopedycznego lub inwalidzkiego. 

 

Dziękujemy za docenienie naszych wysiłków. Działania CSR są dla nas szczególnie ważne i nie ustajemy w dążeniu do ich jak najlepszego wykonywania.

Czytaj również


Ambasador Mediacji na Rynku Finansowym

W dniu 12 czerwca 2019 r. w siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego po raz drugi

Korzystne rozstrzygnięcie przeciwko mBankowi

W dniu 12.06.2019 r. zapadł korzystny wyrok w sprawie  prowadzonej przez kancelarię z Grupy Kapitałowej

Medal Europejski dla Votum S.A.

Votum S.A. po raz kolejny została uhonorowana Medalem Europejskim, przyznawanym przez Business Centre Club. To

Gratulujemy kolejnego sukcesu kancelarii prawnej wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej Votum

Kancelaria prawna wchodząca w skład grupy kapitałowej Votum po raz kolejny znalazła się w czołówce