telefon Infolinia pon. – pt.: 0800 – 1600
800 217 417

Wyróżnienie dla VOTUM S.A w konkursie Lider odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju

Wyróżnienie dla VOTUM S.A w konkursie Lider odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju

VOTUM S.A. po raz kolejny zostało docenione za swoje działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Tym razem otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Lider odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju. Plebiscyt organizowany jest przez Rzeczpospolitą.

 

Celem konkursu było wyłonienie wśród polskich przedsiębiorstw tych, które działają w sposób najbardziej odpowiedzialny i uwzgledniający zrównoważony rozwój. Innymi słowy – podmioty, które nie tylko prężnie rozwijają się nie tylko biznesowo, ale także dbają o dobro innych.

 

 

O nagrodzonych w konkursie przedsiębiorstwach Rzeczpospolita pisze:

 

Współcześni liderzy biznesu to firmy, które realizują zrównoważone podejście do rozwoju – traktując społeczną odpowiedzialność biznesu jako istotny element swojej strategii. Takie założenie było podstawą projektu Smart CSR „Rzeczpospolitej”, która jako gazeta wspierająca gospodarkę rynkową silnie akcentuje biznesowy aspekt społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. 

 

Główną nagrodę w konkursie otrzymała firma Eneris Ochrona Środowiska za prowadzony od 2016 roku program „Segreguję – nie widzę przeszkód”. Rozszerza ona swoją działalność, związaną z gospodarką surowcową i komunalną, o pomoc osobom niedowidzącym i niewidomym w segregacji śmieci. Pomoc ta realizuje się poprzez wprowadzenie kontrastowych naklejek i oznaczeń w języku Braille’a na kontenery na różne rodzaje śmieci.

 

W przypadku VOTUM S.A. organizatorzy zwrócili uwagę na projekt Pierwsze kroki. Nasza działalność w tym zakresie pomocy osobom najciężej poszkodowanym w wypadkach jest coraz bardziej znana, a zespół Pierwszych kroków pomaga coraz większej liczbie osób. Stara się również dogłębnie poznać sytuację osób niepełnosprawnych, by pomagać im możliwie najbardziej kompleksowo.

Rzeczpospolita-CSR

Jak można było przeczytać w uzasadnieniu organizatora konkursu:

 

Votum, firma uzyskująca odszkodowania dla ofiar wypadków, została wyróżniona za program Pierwsze kroki. Ten prowadzony od 2016 r. kompleksowy program aktywizacji fizycznej, społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, najciężej poszkodowanych w wypadkach, objął dotychczas 50 osób. Spółka realizuje Pierwsze kroki we współpracy z firmową Fundacją Votum i Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej, zapewniając uczestnikom programu wysokiej jakości rehabilitację i pomagając im m.in. w doborze sprzętu ortopedycznego lub inwalidzkiego. 

 

Dziękujemy za docenienie naszych wysiłków. Działania CSR są dla nas szczególnie ważne i nie ustajemy w dążeniu do ich jak najlepszego wykonywania.

Czytaj również


Wsparcie dla osób poszkodowanych w wypadkach

Pod koniec ubiegłego roku do Sejmu trafił projekt ustawy dotyczący świadczenia usług odszkodowawczych, który ma

Na co dzień pomaga innym! Zbiórka dla Anety

Zachęcamy Was do wsparcia naszej koleżanki Anety, która na co dzień pracuje w Dziale Korespondencji #Votum S.A.

18 listopada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, jak co roku obchodziliśmy w trzecią niedzielę listopada, w

Wolny poniedziałek 12 listopada 2019 r.

W związku z przypadającym na 12 listopada 2019 r. dniem wolnym  będącym Świętem Narodowym ustanowionym

Masz pytania? Zadzwoń!

800 217 417

Chcesz żebyśmy się z Tobą skontaktowali?

Zostaw swoje dane

Klienci o nas

Poznaj historie
naszych Klientów
pomogliśmy ponad 240 000 poszkodowanym