Zysk netto Grupy Kapitałowej VOTUM w III kwartale



Zysk netto Grupy Kapitałowej VOTUM w III kwartale

W dniu 26 listopada 2019 r. został opublikowany raport śródroczny Grupy Kapitałowej VOTUM za III kwartał 2019 r. Zauważalny jest przede wszystkim znaczący wzrost zysku netto, który wyniósł ponad 4 mln zł.

Dywersyfikacja działalności spółki na segment spraw odszkodowawczych, segment cesji wierzytelności oraz segment spraw bankowych przynosi realne korzyści, przy czym szczególnie wyróżnia się ten ostatni. Sprawy z tytułu umów bankowych stanowiły w III kwartale 49% wszystkich spraw przyjętych do prowadzenia, podczas gdy rok wcześniej było to zaledwie 7%. W samym tylko miesiącu październiku zawarto blisko 2.500 umów, co stanowiło wzrost o ponad 270% w porównaniu z wrześniem 2019 r. W ciągu najbliższych okresach spodziewany jest największy wzrost przychodów z tytułu opłat wstępnych w segmencie spraw bankowych, zaś w kolejnych latach również z tytułu wynagrodzeń success fee z tego segmentu.

Trzeci kwartał zamknęliśmy najwyższym dla tego okresu wynikiem w historii GK Votum. Zysk netto za III kwartał osiągnął poziom wyższy niż w I kwartale, przełamując wieloletnią tendencję spadkową w tym okresie. Na koniec trzeciego kwartału zgromadziliśmy rekordowy portfel roszczeń o łącznej wartości ponad 1,2 mld zł, tak w postępowaniu przedprocesowym, jak i sądowym, co pozwala na stabilny rozwój dalszej działalności biznesowej, a także rozważanie kolejnych planów inwestycyjnych – powiedział Prezes Zarządu, Bartłomiej Krupa.

Po III kwartałach 2019 roku przychody GK VOTUM wyniosły łącznie 98,5 mln zł, rosnąc 29 proc. rok do roku, natomiast zysk na działalności operacyjnej wyniósł 16,1 mln zł, rosnąc 140 proc. rok do roku. W samym III kwartale 209 roku przychody wzrosły do 34,4 mln zł z 22,8 mln zł rok wcześniej.

Pełna treść artykułu dostępna jest na stronie Bankier.pl  Zapraszamy również do zapoznania się z komentarzem Prezesa Bartłomieja Krupy dotyczącym III kwartału w sekcji Relacje Inwestorskie VOTUM S.A.

Czytaj również


Bardzo wysoka ocena analityków SII dla VOTUM S.A.

VOTUM S.A. została oceniona przez analityków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w raporcie "Spółka pod lupą SII".

Komunikat prasowy Votum S.A.

W związku z komunikatem Prezesa UOKiK w przedmiocie badania umów podmiotów oferujących usługi kredytobiorcom frankowym

Mistrz Giełdy Papierów Wartościowych 2019 – oddaj swój głos na VOTUM S.A.!

Dziennikarze i analitycy Pulsu Biznesu oraz portalu Bankier.pl wytypowali 16 spółek z warszawskiej giełdy, z

Godziny pracy infoliniii

Informujemy, że 12 grudnia 2019 r. INFOLINIA będzie czynna w godz.: 08:00-15:00     Masz