-->

Ile kosztuje wypadek?Ile kosztuje wypadek?

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków komunikacyjnych. W takich sytuacjach w pierwszej kolejności myśli się przede wszystkim o życiu i zdrowiu osób, które brały udział w zdarzeniu. Jakie koszty trzeba ponieść, aby to zdrowie przywrócić? Między innymi na to pytanie odpowiada Mateusz Leśniewski, ekspert z Kancelarii wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej VOTUM.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Koszty związane z wypadkiem

Usunięcie skutków wypadku kosztuje średnio milion złotych. Na tą kwotę składa się między innymi zaangażowanie służb ratunkowych, policji, a także straży pożarnej. Ponadto w wielu przypadkach dochodzi również do zniszczenia mienia, nie tylko w postaci uszkodzonego pojazdu.

Ostatnie dostępne dane pokazują, że ofiara śmiertelna to około 2 milionów złotych. Osoba ciężko ranna to 2,3 mln, złotych. Rehabilitacja w takim przypadku bywa długa i kosztowna. Nie zawsze jednak trzeba zdawać się na NFZ.

Czas oczekiwania na leczenie czy rehabilitację z NFZ niekiedy jest bardzo długi, dlatego część osób decyduje się na skorzystanie z prywatnej opieki medycznej. Czy w takiej sytuacji można liczyć na zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji przez ubezpieczyciela? Głos Grupy Kapitałowej VOTUM zabrał głos w tej sprawie dla portalu BiznesTuba.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią materiały dostępnego na portalu BiznesTuba.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Ponad 2,1 tys. powództw w sprawach frankowych

W II kwartale 2020 roku Grupa Kapitałowa VOTUM wysłała do sądów ponad 2,1 tys. pozwów

Zmiany w kodeksie drogowym – kierowcy i piesi

W lipcu miały wejść w życie zmiany w Kodeksie drogowym będące kontynuacją działań mających na

E-rozprawy – czy sądy czeka rewolucja?

Kolejny projekt Tarczy Antykryzysowej, który został przyjęty przez Rząd obejmuje również zmiany dotyczące procedury karnej.

Wypadek za granicą – co warto wiedzieć

Wraz ze zbliżającym się okresem wakacyjnym oraz znoszeniem kolejnych restrykcji przez rząd co raz więcej