Ile kosztuje wypadek?Ile kosztuje wypadek?

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków komunikacyjnych. W takich sytuacjach w pierwszej kolejności myśli się przede wszystkim o życiu i zdrowiu osób, które brały udział w zdarzeniu. Jakie koszty trzeba ponieść, aby to zdrowie przywrócić? Między innymi na to pytanie odpowiada Mateusz Leśniewski, ekspert z Kancelarii wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej VOTUM.

 

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

 

Koszty związane z wypadkiem

 

Usunięcie skutków wypadku kosztuje średnio milion złotych. Na tą kwotę składa się między innymi zaangażowanie służb ratunkowych, policji, a także straży pożarnej. Ponadto w wielu przypadkach dochodzi również do zniszczenia mienia, nie tylko w postaci uszkodzonego pojazdu.

 

Ostatnie dostępne dane pokazują, że ofiara śmiertelna to około 2 milionów złotych. Osoba ciężko ranna to 2,3 mln, złotych. Rehabilitacja w takim przypadku bywa długa i kosztowna. Nie zawsze jednak trzeba zdawać się na NFZ.

 

Czas oczekiwania na leczenie czy rehabilitację z NFZ niekiedy jest bardzo długi, dlatego część osób decyduje się na skorzystanie z prywatnej opieki medycznej. Czy w takiej sytuacji można liczyć na zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji przez ubezpieczyciela? Głos Grupy Kapitałowej VOTUM zabrał głos w tej sprawie dla portalu BiznesTuba.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią materiały dostępnego na portalu BiznesTuba.

Czytaj również


Listopadowe wyroki frankowe

Na początku października Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie kredytu hipotecznego indeksowanego do

Nowe kary dla nietrzeźwych kierowców

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków drogowych, a do ich przyczyn można zaliczyć między innymi

W jaki sposób pomagamy poszkodowanym?

W skład Grupy Kapitałowej VOTUM wchodzi kilkanaście podmiotów, które świadczą pomoc na rzecz poszkodowanych w

Czy wyrok TSUE wpłynął na sytuację frankowiczów?

Minęły blisko dwa miesiące od momentu wydania wyroku w sprawie państwa Dziubak przez Trybunał Sprawiedliwości