Kapitalizacja rentyKapitalizacja renty

Osoby poszkodowane na skutek wypadku mogą otrzymać szereg świadczeń wypłacanych przez ubezpieczyciela, należą do nich między innymi odszkodowanie, zadośćuczynienie oraz renta. Ta ostatnia może być wypłacana cyklicznie lub jako jednorazowe świadczenie. Czy kapitalizacja renty jest korzystna dla poszkodowanego?

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Jakie korzyści może przynieść kapitalizacja renty?

W przypadkach wielu poszkodowanych obrażenia odniesione na skutek wypadku mają przewlekły i długotrwały charakter, niekiedy wymagają również specjalistycznego i kosztownego leczenia. Ponadto w znacznym stopniu wpływają także na życie osobiste osoby która, na przykład nie może wykonywać zawodu z przed wypadku czy wymaga opieki osób trzecich. Wówczas można liczyć na rentę z tytułu zwiększonych potrzeb czy niezdolności do pracy wypłacaną przez ubezpieczyciela.

Warto rozważyć kapitalizację renty, czyli zamianę na świadczenie płatne jednorazowo. O zaletach tego rozwiązania dla portalu BiznesTuba opowiedziała Jolanta Werner, Kierownik Działu Obsługi Roszczeń Rentowych VOTUM Odszkodowania S.A., spółki wchodzącej w skład GK VOTUM. W jej ocenie niesie to szereg korzyści i umożliwia spożytkowanie uzyskanych w ten sposób środków między innymi na przekwalifikowanie zawodowe, zdobycie wykształcenia, podjęcie leczenia oraz rehabilitacji czy też inwestycje, które w przyszłości mogą przynosić stały dochód, np. zakup nieruchomości na wynajem.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu dostępnego na portalu BiznesTuba.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Ugoda z ubezpieczycielem – co warto wiedzieć?

Osoba poszkodowana w wypadku może otrzymać od ubezpieczyciela szereg świadczeń odszkodowawczych. Należą do nich między

Opieka po wypadku – odszkodowanie

Osobie poszkodowanej w wypadku może należeć się kilka różnych świadczeń, takich jak: zadośćuczynienie, renta, zwrot

Ponad 2,1 tys. powództw w sprawach frankowych

W II kwartale 2020 roku Grupa Kapitałowa VOTUM wysłała do sądów ponad 2,1 tys. pozwów

Zmiany w kodeksie drogowym – kierowcy i piesi

W lipcu miały wejść w życie zmiany w Kodeksie drogowym będące kontynuacją działań mających na