Koronawirus a kredyty frankoweKoronawirus a kredyty frankowe

W ostatnim czasie w mediach dominuje przede wszystkim temat związany z zachorowaniami na koronawirusa, a zagrożenie epidemią wpływa między innymi na rynki finansowe oraz gospodarkę. Czy dotknie również kredytobiorców, którzy spłacają kredyty hipoteczne denominowane lub indeksowane do franka szwajcarskiego?

Masz kredyt we frankach? Sprawdź jak możemy Ci pomóc!

Wzrost kursu franka

Obecna sytuacja przyczyniła się do osłabienia złego, a tym samym wzrostu kursu fraka szwajcarskiego, który od kilku dni utrzymuje się na poziomie powyżej 4 zł. Co więcej sytuacja ta może utrzymywać się przez dłuższy okres czasu, wpływając między innymi na wysokość rat, a także wysokość kapitału do spłaty.

Czy kurs franka zmusi frankowiczów do działania?

Statystyki z ostatnich kilku miesięcy dotyczące spraw wygranych przez frankowiczów są optymistyczne. W styczniu było to 85%, natomiast w lutym już 90% spraw wygranych na korzyść kredytobiorców. Warto zauważyć, że wzrosła również liczba wyroków prawomocnych.  Pomimo tego, że są to postępowania o znacznym stopniu skomplikowania, to zdarzają się sprawy rozpatrywane podczas jednej rozprawy, zwłaszcza w zakresie Ubezpieczenia Niskiego Wkładu Własnego. Rekordowa sprawa trwała poniżej 107 dni i na pierwszej rozprawie Sąd zdecydował o wypłacie 55 tys. zł, podczas gdy standardowo jest to 3-5 rozpraw.

Korzystne rozstrzygnięcia to nie jedyny powód dla którego frankowicze powinni rozważyć wystąpienie z roszczeniami przeciwko bankowi. Z każdym miesiącem przedawnia się kolejna rata ich zobowiązania, a tym samym wysokość ewentualnego roszczenia ulega zmniejszeniu.

Masz kredyt we frankach? Sprawdź jak możemy Ci pomóc!

Ze względu na zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusem i koniecznością ograniczenia wychodzenia z domu oraz kontaktów z innymi ludźmi do minimum zawarcie umowy w tych okolicznościach może wydawać się utrudnione. W takiej sytuacji warto skorzystać z alternatywnych rozwiązań, takich jak pomoc pełnomocnika, z którym można podpisać umowę nie wychodząc z domu.

Z pewnością naszą istotną przewagą jest to, że zlecenie sprawy Votum Robin Lawyers SA nie wymaga stawienia się w siedzibie firmy. Ponadto dbając o komfort naszych klientów z całej Polski, jesteśmy w stanie przeprowadzić cały proces – od bezpłatnej analizy umowy kredytowej po przedstawienie oferty, w sposób zdalny. Ponadto podpisanie niezbędnych dokumentów co do zasady odbywa się w miejscu zamieszkania Frankowiczów – zapewnia Krzysztof Rosner Członek Rady Nadzorczej Votum Robin Lawyers SA

Źródło: BiznesTuba

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią materiału dostępnego na portalu BiznesTuba.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Film Banksterzy w mediach

W ostatnim czasie można zaobserwować wzrost zainteresowania mediów frankowiczami i ich zmaganiami z bankami. Przyczyniła

Rok po TSUE

W październiku ubiegłego roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie państwa Dziubak, którzy

Ugoda z ubezpieczycielem – co warto wiedzieć?

Osoba poszkodowana w wypadku może otrzymać od ubezpieczyciela szereg świadczeń odszkodowawczych. Należą do nich między

Opieka po wypadku – odszkodowanie

Osobie poszkodowanej w wypadku może należeć się kilka różnych świadczeń, takich jak: zadośćuczynienie, renta, zwrot