Mediacje – alternatywny sposób rozwiązywania sporówMediacje – alternatywny sposób rozwiązywania sporów

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Mediacji na portalu BiznesTuba opublikowano wypowiedź radcy prawnego Alberta Demidowskiego, Zastępcy Kierownika Działu Szkód Osobowych i Korporacyjnych VOTUM S.A., który wyjaśnił czym są mediacje.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Czym jest mediacja?

Mediacja to jedna z metod rozwiązywania sporów, w której bezstronna i neutralna osoba trzecia, czyli mediator pomaga stronom konfliktu we wzajemnej komunikacji, określeniu interesów oraz wypracowaniu kompromisu satysfakcjonującego obie strony.

Ekspert VOTUM S.A. w swojej wypowiedzi podkreśla, że wszczęcie mediacji jest dobrowolne, co oznacza, że może nastąpić jedynie za zgodą obu stron. Mecenas Demidowski zwraca również uwagę na zalety postępowania mediacyjnego, zalicza do nich między innymi niski koszt w wysokości ok. 50 zł, podczas gdy w przypadku postępowania sądowego koszty mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Ponadto niewątpliwą zaletą mediacji jest również czas ich trwania, który wynosi ok. 3-4 miesięcy.

Mediacje kończą się w momencie wypracowania rozwiązania satysfakcjonującego obie strony, poprzez poczynienie przez każdą ze stron ustępstw na rzecz drugiej.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem dostępnym na portalu BiznesTuba.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Zmiany w kodeksie drogowym – kierowcy i piesi

W lipcu wejdą w życie zmiany w Kodeksie drogowym będące kontynuacją działań mających na celu

E-rozprawy – czy sądy czeka rewolucja?

Kolejny projekt Tarczy Antykryzysowej, który został przyjęty przez Rząd obejmuje również zmiany dotyczące procedury karnej.

Wypadek za granicą – co warto wiedzieć

Wraz ze zbliżającym się okresem wakacyjnym oraz znoszeniem kolejnych restrykcji przez rząd co raz więcej

Pożar przedsiębiorstwa a odszkodowanie

Obecnie przedsiębiorcy zmagają się z wieloma wyzwaniami, które spowodowała pandemia koronawirusa. Choć teraz okoliczności są