Mediacje – alternatywny sposób rozwiązywania sporówMediacje – alternatywny sposób rozwiązywania sporów

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Mediacji na portalu BiznesTuba opublikowano wypowiedź radcy prawnego Alberta Demidowskiego, Zastępcy Kierownika Działu Szkód Osobowych i Korporacyjnych VOTUM S.A., który wyjaśnił czym są mediacje.

 

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

 

Czym jest mediacja?

 

Mediacja to jedna z metod rozwiązywania sporów, w której bezstronna i neutralna osoba trzecia, czyli mediator pomaga stronom konfliktu we wzajemnej komunikacji, określeniu interesów oraz wypracowaniu kompromisu satysfakcjonującego obie strony.

 

Ekspert VOTUM S.A. w swojej wypowiedzi podkreśla, że wszczęcie mediacji jest dobrowolne, co oznacza, że może nastąpić jedynie za zgodą obu stron. Mecenas Demidowski zwraca również uwagę na zalety postępowania mediacyjnego, zalicza do nich między innymi niski koszt w wysokości ok. 50 zł, podczas gdy w przypadku postępowania sądowego koszty mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Ponadto niewątpliwą zaletą mediacji jest również czas ich trwania, który wynosi ok. 3-4 miesięcy.

 

Mediacje kończą się w momencie wypracowania rozwiązania satysfakcjonującego obie strony, poprzez poczynienie przez każdą ze stron ustępstw na rzecz drugiej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem dostępnym na portalu BiznesTuba.

Czytaj również


Banki kontra frankowicze

W odpowiedzi na październikowe orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej zaczęły pojawiać się głosy mówiące o

Ile kosztuje wypadek?

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków komunikacyjnych. W takich sytuacjach w pierwszej

Renta odszkodowawcza

Osobie poszkodowanej w wypadku, w zależności od indywidualnej sytuacji należą się różne świadczenia. Należą do

Renta z polisy OC

Wiele osób, które odniosło obrażenia na skutek wypadków komunikacyjnych zmaga się z ich konsekwencjami nawet