Mediacje – alternatywny sposób rozwiązywania sporówMediacje – alternatywny sposób rozwiązywania sporów

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Mediacji na portalu BiznesTuba opublikowano wypowiedź radcy prawnego Alberta Demidowskiego, Zastępcy Kierownika Działu Szkód Osobowych i Korporacyjnych VOTUM S.A., który wyjaśnił czym są mediacje.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Czym jest mediacja?

Mediacja to jedna z metod rozwiązywania sporów, w której bezstronna i neutralna osoba trzecia, czyli mediator pomaga stronom konfliktu we wzajemnej komunikacji, określeniu interesów oraz wypracowaniu kompromisu satysfakcjonującego obie strony.

Ekspert VOTUM S.A. w swojej wypowiedzi podkreśla, że wszczęcie mediacji jest dobrowolne, co oznacza, że może nastąpić jedynie za zgodą obu stron. Mecenas Demidowski zwraca również uwagę na zalety postępowania mediacyjnego, zalicza do nich między innymi niski koszt w wysokości ok. 50 zł, podczas gdy w przypadku postępowania sądowego koszty mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Ponadto niewątpliwą zaletą mediacji jest również czas ich trwania, który wynosi ok. 3-4 miesięcy.

Mediacje kończą się w momencie wypracowania rozwiązania satysfakcjonującego obie strony, poprzez poczynienie przez każdą ze stron ustępstw na rzecz drugiej.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem dostępnym na portalu BiznesTuba.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Film Banksterzy w mediach

W ostatnim czasie można zaobserwować wzrost zainteresowania mediów frankowiczami i ich zmaganiami z bankami. Przyczyniła

Rok po TSUE

W październiku ubiegłego roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie państwa Dziubak, którzy

Ugoda z ubezpieczycielem – co warto wiedzieć?

Osoba poszkodowana w wypadku może otrzymać od ubezpieczyciela szereg świadczeń odszkodowawczych. Należą do nich między

Opieka po wypadku – odszkodowanie

Osobie poszkodowanej w wypadku może należeć się kilka różnych świadczeń, takich jak: zadośćuczynienie, renta, zwrot