Plan na 2020 rok: 8 tys. pozwów w sprawach bankowychPlan na 2020 rok: 8 tys. pozwów w sprawach bankowych

Grupa Kapitałowa VOTUM pod koniec lutego opublikowała raport dotyczący 2019 r. We wszystkich segmentach działalności spółki odnotowano znaczący wzrost, jednak należy zauważyć, że to w przypadku spraw bankowych odnotowano największe wzrosty. Również rok 2020 będzie obfitować w sprawy z tego segmentu – GK VOTUM zamierza wytoczyć 8 tys. powództw.

Masz kredyt we frankach? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Wyniki GK VOTUM za rok 2019

W dniu 27 lutego 2020 r. opublikowano raport podsumowujący rok 2019. Nie tylko odnotowano historyczne rekordy w poszczególnych segmentach, ale również znaczący wzrost dynamiki przychodów. W efekcie portfel roszczeń dotyczących klientów rynku finansowego wyniósł łącznie 1,4 mld zł.

Przychody firmy wzrosły w 2019 roku o 34 proc. do 141,5 mln zł, zysk operacyjny zwiększył się o 97 proc. do 22,6 mln zł, a zysk netto o 115 proc., do 18,1 mln zł. Na tych poziomach rachunku wyników to rekordowe osiągnięcia VOTUM.

W segmencie szkód osobowych można było zaobserwować zahamowanie tendencji spadkowej. Zmiana strategii działania w tym obszarze przynosi pozytywne rezultaty w postaci wzrostu marży z poziomu 27% do 34%. Segment rehabilitacyjny również znacząco poprawił dotychczasowe wyniki odnotowując wzrost przychodów ze sprzedaży.

To nie jedyne wzrosty – w segmencie szkód w pojazdach również odnotowano wzrost dynamiki przychodów. W IV ubiegłego roku było to 7,5 mln zł. Jednak to przede wszystkim segment spraw bankowych rozwija się w sposób najbardziej dynamiczny sposób. W jego przypadku odnotowano aż 966% wzrostu w porównaniu do roku ubiegłego.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu na stronie bankier.pl

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Ugoda z ubezpieczycielem – co warto wiedzieć?

Osoba poszkodowana w wypadku może otrzymać od ubezpieczyciela szereg świadczeń odszkodowawczych. Należą do nich między

Opieka po wypadku – odszkodowanie

Osobie poszkodowanej w wypadku może należeć się kilka różnych świadczeń, takich jak: zadośćuczynienie, renta, zwrot

Ponad 2,1 tys. powództw w sprawach frankowych

W II kwartale 2020 roku Grupa Kapitałowa VOTUM wysłała do sądów ponad 2,1 tys. pozwów

Zmiany w kodeksie drogowym – kierowcy i piesi

W lipcu miały wejść w życie zmiany w Kodeksie drogowym będące kontynuacją działań mających na