Wypadki w górnictwieWypadki w górnictwie

Są zawody obarczane dużo większym ryzykiem niż inne. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego do zawodów, których wykonywanie jest szczególnie niebezpieczne należą te związane z górnictwem. Choć do wypadków w kopalniach dochodzi relatywnie rzadko niestety są one wyjątkowo tragiczne i często kończą się śmiercią poszkodowanych. Jakie świadczenia należą się górnikowi, który ucierpiał na skutek wypadku w pracy? Czy w przypadku jego śmierci jego bliscy również otrzymają wypłatę należnych im świadczeń?

Miałeś wypadek w pracy? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Górnik – zawód najwyższego ryzyka

W ubiegłym roku w kopalniach doszło aż do ponad dwóch tysięcy wypadków, a do dwóch trzecich wypadków śmiertelnych przyczyniły się błędy popełnione przez człowieka. Można do nich zaliczyć między innymi nieprzestrzeganie przepisów BHP oraz niewłaściwą organizację pracy. Warto jednak pamiętać, że równie niebezpieczne są zjawiska naturalne, takie jak tąpnięcia. W 2019 roku na skutek wypadków w kopalniach życie straciło 23 górników.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią materiału dostępnego na portalu BiznesTuba.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Opieka po wypadku – odszkodowanie

Osobie poszkodowanej w wypadku może należeć się kilka różnych świadczeń, takich jak: zadośćuczynienie, renta, zwrot

Ponad 2,1 tys. powództw w sprawach frankowych

W II kwartale 2020 roku Grupa Kapitałowa VOTUM wysłała do sądów ponad 2,1 tys. pozwów

Zmiany w kodeksie drogowym – kierowcy i piesi

W lipcu miały wejść w życie zmiany w Kodeksie drogowym będące kontynuacją działań mających na

E-rozprawy – czy sądy czeka rewolucja?

Kolejny projekt Tarczy Antykryzysowej, który został przyjęty przez Rząd obejmuje również zmiany dotyczące procedury karnej.