Zwrot składki ubezpieczenia niskiego wkładu własnego – wygrana frankowiczówZwrot składki ubezpieczenia niskiego wkładu własnego – wygrana frankowiczów

Zapadł kolejny wyrok przeciwko mBank S.A. w sprawie frankowej prowadzonej przez kancelarię z Grupy Kapitałowej Votum. Sąd przychylił się do argumentacji przedstawionej przez ekspertów i zasądził zwrot składki niskiego wkładu własnego.

 

Masz kredyt we frankach? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

 

Wygrana sprawa była prowadzona przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie o sygnaturze I C 3069/18. Wyrok zapadł w I instancji. Powództwo obejmowało zarówno dochodzenie roszczeń z tytułu nadpłaconych rat, jak i zwrotu składek ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Łączna wartość zgłoszonych roszczeń w sprawie wynosi ponad 22 tys. zł.

 

Postępowanie w sprawie roszczenia z tytułu nadpłaconych rat zostało zawieszone do czasu rozstrzygnięcia polskiej sprawy przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie C-260/18. Jednak biorąc pod uwagę przychylną argumentację zawartą w opinii Rzecznika Generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 14 maja 2019 r. można spodziewać się pozytywnego zakończenia sprawy.

 

Niekiedy sprawy bankowe charakteryzują się wydłużonym czasem oczekiwania na rozstrzygnięcie, jednak warto uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Tym bardziej, że orzeczenia dotychczas wydane przez Trybunał są korzystne dla frankowiczów.

Czytaj również


Amputacja nogi – czy ubezpieczyciel pokryje koszty protezowania?

Praca na budowie to niezwykle wymagające zajęcie, zwłaszcza w przypadku pracy na wysokości. Czasem wystarczy

Eksperci o kredytach frankowych

Co raz więcej frankowiczów decyduje się powierzyć swoją sprawę kancelarii prawnej. Przyczyniło się do tego

300 tys. zł dla poszkodowanego motocyklisty

Ofiary wypadków drogowych to w większości osoby, które nie przyczyniły się do zaistnienia niebezpiecznej sytuacji.

W jaki sposób banki realizują obowiązek informacyjny wobec kredytobiorcy

Kredytobiorcy, którzy zmagają się z konsekwencjami zaciągnięcia kredytu denominowanego lub indeksowanego do waluty franka szwajcarskiego