Zwrot składki ubezpieczenia niskiego wkładu własnego – wygrana frankowiczówZwrot składki ubezpieczenia niskiego wkładu własnego – wygrana frankowiczów

Zapadł kolejny wyrok przeciwko mBank S.A. w sprawie frankowej prowadzonej przez kancelarię z Grupy Kapitałowej Votum. Sąd przychylił się do argumentacji przedstawionej przez ekspertów i zasądził zwrot składki niskiego wkładu własnego.

Masz kredyt we frankach? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Wygrana sprawa była prowadzona przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie o sygnaturze I C 3069/18. Wyrok zapadł w I instancji. Powództwo obejmowało zarówno dochodzenie roszczeń z tytułu nadpłaconych rat, jak i zwrotu składek ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Łączna wartość zgłoszonych roszczeń w sprawie wynosi ponad 22 tys. zł.

Postępowanie w sprawie roszczenia z tytułu nadpłaconych rat zostało zawieszone do czasu rozstrzygnięcia polskiej sprawy przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie C-260/18. Jednak biorąc pod uwagę przychylną argumentację zawartą w opinii Rzecznika Generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 14 maja 2019 r. można spodziewać się pozytywnego zakończenia sprawy.

Niekiedy sprawy bankowe charakteryzują się wydłużonym czasem oczekiwania na rozstrzygnięcie, jednak warto uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Tym bardziej, że orzeczenia dotychczas wydane przez Trybunał są korzystne dla frankowiczów.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Renta – 16 lat po wypadku

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków, w których cierpią kierowcy i pasażerowie samochodów, a także

Ranking Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2020 – gratulujemy sukcesu!

W tym roku odbyła się 18. edycja Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej. Pomimo nietypowych okoliczności w

Potrącony rowerzysta – nieszczęśliwy wypadek

W ciągu ostatnich kilku lat jazda na rowerze jest znacznie zyskała na popularności. Z każdym

Wysokie zadośćuczynienie po wypadku w gospodarstwie

Praca w gospodarstwie rolnym bywa trudna i wymagająca, co więcej wiąże się z pewnym ryzykiem