Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Dziedziczenie (OFE, ZUS) dolny tekst

VOTUM /

Bez kategorii / Dziedziczenie (OFE, ZUS) dolny tekst

Dziedziczenie (OFE, ZUS) dolny tekst

26 września 2017

Obecny system emerytalny w Polsce jest tak skonstruowany, że część składek emerytalnych osób ubezpieczonych w ZUS jest przekazywana na specjalne rachunki, gdzie środki te są w odpowiedni sposób pomnażane. Stanowią one tzw. część kapitałową naszych przyszłych emerytur. Dlatego środki zgromadzone na rachunkach OFE są inwestowane, a środki na subkontach ZUS odpowiednio waloryzowane. Stanowią one tzw. II FILAR powszechnego systemu emerytalnego, który wprowadzono, by w przyszłości nasze emerytury były wyższe. Zaletą oszczędzania pieniędzy w tym trybie jest to, że nie przepadają one bezpowrotnie po śmierci ubezpieczonego. W określonych przypadkach przysługują one osobom uprawnionym, a w razie ich braku spadkobiercom zmarłego.

Zgodnie z szacunkami Otwartych Funduszy Emerytalnych na ich kontach nadal pozostaje kilka miliardów złotych, które czekają aż zgłoszą się po nie bliscy zmarłych. Jednak najczęściej takie osoby nie zdają sobie sprawy, że te pieniądze im się należą. Nie wiedzą również, co zrobić, by je odzyskać i jakie trzeba spełnić przesłanki, by starać się o te środki. Dodatkowo formalności związane z dochodzeniem przysługujących im roszczeń powodują, że już na wstępie rezygnują z dalszej drogi uzyskania pieniędzy z OFE i ZUS po zmarłym członku rodziny.

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty. Votum S.A. uzyskało dla swoich klientów już ponad 7,5mln złotych z OFE i ZUS. Możesz być jednym z nich. Zgłoś się do nas, a załatwimy za Ciebie wszelkie formalności. Przeanalizujemy Twoją sytuację prawną, ustalimy właściwy podmiot prowadzący rachunek emerytalny zmarłego, pomożemy w zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji i będziemy Cię reprezentować podczas całego postępowania, które składa się z kilku etapów. A to wszystko w ramach jasnej i przejrzystej umowy, bez opłat wstępnych i ukrytych kosztów.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 18:00

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

infolinia votum sa

26 stycznia w godzinach 09:00 do 10:00 nastąpi przerwa w pracy infolinii. Pracownicy Działu Obsługi Klienta będą w tym czasie odbywać szkolenie. Za utrudnienia przepraszamy. Do Państwa dyspozycji będziemy już o 10.00.

Obecny system emerytalny w Polsce jest tak skonstruowany, że część składek emerytalnych osób ubezpieczonych w ZUS jest przekazywana na specjalne rachunki, gdzie środki te są w odpowiedni sposób pomnażane. Stanowią one tzw. część kapitałową naszych przyszłych emerytur. Dlatego środki zgromadzone na rachunkach OFE są inwestowane, a środki na subkontach ZUS odpowiednio waloryzowane. Stanowią one tzw. II […]

szkody wyrządzone przez wichurę

Przez Polskę przetaczają się wichury. Czy osoba, której mienie zostało zniszczone przez złamane wiatrem drzewo, może ubiegać się o odszkodowanie? Jak to zrobić? Odpowiadamy.

akta

Odszkodowanie, podobnie jak inne roszczenia, może ulec przedawnieniu. W jakim terminie? Czy odnosi się to do wszystkich rodzajów świadczeń? Odpowiadamy w naszym artykule.

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie