Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Świadczenia dla ucznia technikum poszkodowanego w wypadku

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Świadczenia dla ucznia technikum poszkodowanego w wypadku

Świadczenia dla ucznia technikum poszkodowanego w wypadku

03 maja 2018
utracone dochody

Nauka konkretnego zawodu, a w efekcie dobra praca – taką wizję swojej przyszłości miał młody chłopak, bohater poniższej historii. Czasami jednak jedno zdarzenie niweczy plany, które snujemy. 

 

Wypadek ucznia technikum 

 

W roku 1999 siedemnastoletni wówczas uczeń technikum mechanicznego uczestniczył w wypadku, który zupełnie zmienił jego życie. Obrażenia, jakich wówczas doznał, spowodowały niedowład połowiczny, utrwalony zespół otępienny, padaczkę pourazową i problemy z oddychaniem.

 

Po wypadku poszkodowany nie był w stanie samodzielnie egzystować. Wymagał pomocy przy wielu codziennych czynnościach, nie mógł pracować ani kontynuować nauki. Leczenie, rehabilitacja i przystosowanie mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej są kosztowne, dlatego rodzina poszkodowanego za pośrednictwem pełnomocnika rozpoczęła likwidację szkody, a następnie postępowanie przed sądem.

 

Pełnomocnik uzyskał świadczenia dla niepełnosprawnego ucznia dopiero cztery lata po wypadku. W roku 2003 r. zawarł z zakładem ubezpieczeń ugodę, w wyniku której ubezpieczyciel był zobowiązany do wypłaty renty wyrównawczej i renty na zwiększone potrzeby. Każde z tych świadczeń wynosiło 800 zł, poszkodowany otrzymywał 1600 zł miesięcznie. Zważywszy na obrażenia, jakie poniósł chłopak i ich konsekwencje, kwota ta była zdecydowanie za niska. Poszkodowany i jego rodzina nie wiedzieli jednak, że mogą ubiegać się o większe sumy.

 

VOTUM S.A. pomaga uzyskać większe świadczenia 

 

Sprawa poszkodowanego ucznia trafiła do VOTUM S.A. dopiero w roku 2017. Doradca odszkodowawczy zwrócił uwagę na to, że gdyby nie wypadek, chłopak mógłby pracować jako mechanik i z tego tytułu osiągać dochody o wiele większe niż świadczenia wypłacane przez ubezpieczyciela.

 

Eksperci VOTUM S.A. zebrali dokumentację i oszacowali wysokość hipotetycznego wynagrodzenia poszkodowanego, a także przeanalizowali to, w jaki sposób zwiększyły się jego potrzeby. Sformułowali zatem wniosek o waloryzację należnych świadczeń rentowych i zażądali ustalenia renty w wyższej niż dotychczas kwocie.

 

Zakład ubezpieczeń zgodził się z argumentacją VOTUM S.A. i dokonał zmiany w wysokości wypłacanej renty. Zamiast 1600 zł, które dotychczas wpływały na konto poszkodowanego, ubezpieczyciel zaczął wypłacać chłopakowi 3499 zł miesięcznie, kwotę ponad dwukrotnie większą.

 

Poszkodowany uczeń aż przez trzy lata nie otrzymywał jednak renty w odpowiedniej wysokości. Dlatego eksperci VOTUM S.A. wnioskowali także o wyrównanie należnych świadczeń. Również w tym przypadku zakład ubezpieczeń zgodził się na żądania pełnomocnika pokrzywdzonego chłopaka i przekazał do wypłaty kwotę 55 508,32 zł.

 

Uzyskane przez VOTUM S.A. świadczenia zwiększyły komfort życia poszkodowanego, ponadto pozyskane środki finansowe może on przeznaczyć na leczenie i rehabilitację.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

utracone dochody

Uczeń technikum w wyniku wypadku stracił możliwość wykonywania zawodu i zarobkowania. Eksperci VOTUM S.A. uzyskali dla niego należne świadczenia. strzałka

szkody wyrządzone przez wichurę

Przez Polskę przetaczają się wichury. Czy osoba, której mienie zostało zniszczone przez złamane wiatrem drzewo, może ubiegać się o odszkodowanie? Jak to zrobić? Odpowiadamy. strzałka

akta

Odszkodowanie, podobnie jak inne roszczenia, może ulec przedawnieniu. W jakim terminie? Czy odnosi się to do wszystkich rodzajów świadczeń? Odpowiadamy w naszym artykule. strzałka

strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie