Poszkodowany w wypadku komunikacyjnym może starać się o szereg świadczeń, do których należą między innymi odszkodowanie, zadośćuczynienie oraz renta. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, z tego, że ta ostatnia może być wypłacana przez ubezpieczyciela w dwóch sytuacjach: zwiększonych potrzeb, wynikających między innymi z konieczności specjalistycznego leczenia czy rehabilitacji oraz z tytułu niezdolności do pracy. Głos w tej sprawie zabrał Michał Kasprzyk z VOTUM Odszkodowania S.A., wchodzącej w skład GK VOTUM.
Kapitalizacja renty – czy warto?
Zarówno renta z tytułu zwiększonych potrzeb, jak i niezdolności do pracy wypłacana jest przez ubezpieczyciela. Oznacza to, że ma on możliwość oraz prawo jej weryfikacji, tj. sprawdzania stanu zdrowia poszkodowanego oraz jego zdolności do pracy w okresie, w jakim ten otrzymuje wypłatę świadczenia. Dlatego warto rozważyć możliwość kapitalizacji renty w zamian za świadczenie płatne miesięcznie.
Kapitalizacja renty to pewna forma zabezpieczenia jej przed zmniejszeniem czy odebraniem, podkreśla Michał Kasprzyk, ekspert VOTUM Odszkodowania S.A. Pozwala też na zainwestowanie uzyskanych środków, a tym samym zabezpieczenie swojej przyszłości, czy to poprzez przekwalifikowanie i znalezienie nowej pracy czy np. zakup nieruchomości na wynajem.
Realizację kapitalizacji renty poprzedzają negocjacje z ubezpieczycielem, dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, który będzie wsparciem na każdym etapie postępowania aż do zawarcia ugody, które często ma miejsce w toku postępowania sądowego.
Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią materiału dostępnego na portalu BiznesTuba.