Konkurs Złota Strona Emitenta XIII edycjaKonkurs Złota Strona Emitenta XIII edycja

Strona internetowa VOTUM SA bierze udział w tegorocznej edycji konkursu Złota Strona Emitenta, jest to XIII edycja tego wydarzenia. Za uczestnikami są już dwa etapy, a spółka zakwalifikowała się do trzeciego, finałowego etapu, podczas którego analiza nominowanych podmiotów spoczywa na barkach Kapituły Konkursu.

Sprawdź, jak pomagamy naszym Klientom!

O konkursie

Obecnie trwa trzynasta edycja konkursu Złota Strona Emitenta, organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, którego celem jest wyłonienie najlepszej strony internetowej spółki giełdowej. Podobnie jak w zeszłym roku, przewidziano dwie klasyfikacje konkursowe – „Najlepszy serwis IR” oraz „Lider komunikacji online”. W obu klasyfikacjach wyodrębniono 3 kategorie związane z wielkością spółki: spółki duże (spółki należące do indeksów WIG20 i mWIG40); spółki średnie (spółki należące do indeksu sWIG80); spółki małe (spółki notowane na rynku regulowanym nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 oraz spółki notowane na ASO NewConnect).

Konkurs składa się z trzech etapów, obecnie trwa III etap, w którym to ocena spółek należy do Kapituły Konkursu. Rozstrzygnięcie tego etapu, będącego jednocześnie finałowym ma nastąpić już 3 czerwca.

Z roku na rok nasi eksperci spotykają się z coraz wyższym poziomem stron internetowych polskich emitentów. Dużą przyjemnością było obserwowanie jak ewaluowały oceniane serwisy. Po raz kolejny, przewidziane są dwie oddzielne klasyfikacje konkursowe: „Najlepszy serwis IR” i „Lider komunikacji online”, przyznamy oddzielne nagrody za serwis IR – jego funkcjonalność, zawartość i aktualność, a oddzielne za jakość i różnorodność komunikacji, jaką emitent podejmuje. Oznacza to, że jedna spółka będzie mogła zdobyć nawet dwie statuetki, jeżeli wykaże się najlepszymi wynikami w każdej dziedzinie. – komentuje na stronie internetowej dotyczącej konkursu dr Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

VOTUM SA w III etapie

Zakończony został II etap Konkursu Złota Strona Emitenta XIII. VOTUM SA zostało zakwalifikowane do dalszego etapu konkursu w kategorii „Lider komunikacji online. W kategorii „Najlepszy serwis IR”  nie udało nam się zakwalifikować do kolejnego etapu, ale jest to dla nas motor napędowy do dalszego działania i rozwoju serwisu relacji inwestorskich spółki.

Drugi etap konkursu polegał na wyłonieniu po 3 nominatów w obu klasyfikacjach, a w przypadku 3 kategorii do finału przeszły 4 spółki, a w jednej 5 spółek. Dokonało tego jury konkursowe, złożone ze specjalistów między innymi w takich dziedzinach jak: grafika, dziennikarstwo, technologia, ekonomia czy relacje inwestorskie. Każdy członek jury oceniał stronę w obrębie swojej specjalności w skali od 0 do 10 punktów. W klasyfikacji „Najlepszy serwis IR” oceniane były 42 witryny internetowe, natomiast w klasyfikacji „Lider komunikacji online” sprawdzonych zostało 33 strony www.

Lista spółek, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu dostępna jest tutaj.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Turbiny Polskiej Gospodarki 2020

VOTUM SA zostało wyróżnione w plebiscycie Turbiny Polskiej Gospodarki 2020 organizowanym przez Gazetę Finansową czyli

Ranking Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2020 – gratulujemy sukcesu!

W tym roku odbyła się 18. edycja Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej. Pomimo nietypowych okoliczności w

Medal Europejski 2020

Votum SA ponownie została wyróżniona Medalem Europejskim przyznawanym co roku przez Business Centre Club, Tegoroczna

Konkurs Złota Strona Emitenta XIII edycja

Strona internetowa VOTUM SA bierze udział w tegorocznej edycji konkursu Złota Strona Emitenta, jest to