Wiele osób poszkodowanych w wypadkach nie zna przysługujących im praw, nie wie również, gdzie szukać pomocy. Czy w sytuacji, w której osobą poszkodowaną jest pieszy należy mu się odszkodowanie? Czy jest to jedyne świadczenie, które może otrzymać? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Wypadek

W kwietniu 2007 r. kierujący samochodem osobowym jadąc z niedozwoloną prędkością stracił panowanie nad pojazdem, na skutek czego wjechał na chodnik doprowadzając do najechania poruszających się nim pieszych. Wśród poszkodowanych była między innymi młoda kobieta, która doznała skomplikowanego złamania kości podudzia.

Na skutek obrażeń odniesionych w wypadku poszkodowana wymagała długotrwałego leczenia szpitalnego, w tym przeprowadzenia kilku zabiegów operacyjnych oraz specjalistycznej rehabilitacji.

Postępowanie sądowe

Wkrótce po wypadku wyrokiem sądu przyznano na rzecz kobiety zadośćuczynienie oraz miesięczną rentę w kwocie zaledwie 280,00 zł. Następnie ubezpieczyciel zaproponował poszkodowanej kapitalizację renty w wysokości 20.000,00 zł, na którą kobieta nie przystała uznając, że jest to kwota rażąco zaniżona.

Poszkodowana zdecydowała się skorzystać z pomocy VOTUM S.A. Po przeprowadzeniu analizy sprawy specjaliści spółki rozpoczęli negocjacje z ubezpieczycielem, które miały na celu uzyskanie rozwiązania satysfakcjonującego dla kobiety.

Ostatecznie w toku długotrwałych negocjacji wypracowano propozycję kapitalizacji na kwotę 95.000,00 zł, tym samym uzyskano ponad czterokrotnie więcej niż pierwotnie zaproponował ubezpieczyciel kilka lat wcześniej.

Historia kobiety potwierdza, że w konfrontacji z ubezpieczycielem osoba poszkodowana znajduje się na pozycji znacznie słabszej. Ubezpieczyciel dysponuje wykwalifikowaną kadrą, zapleczem finansowym, technicznym oraz organizacyjnym pozwalającym na załatwianie tysięcy spraw każdego dnia. Dlatego też pomoc profesjonalnego pełnomocnika w takich sytuacjach jest niezwykle istotna. Nie tylko zapewnia wsparcie na każdym etapie postępowania, ale przede wszystkim nabiera szczególnego znaczenia w sytuacjach dla poszkodowanego kluczowych, kiedy stawką jest właściwe zabezpieczenie interesów osoby poszkodowanej, jak w przypadku zawarcia ugody dotyczącej kapitalizacji renty.