Zwiększ ich szanse, by Cię uratować.

ZADBAJ O KARTĘ RATOWNICZĄ

w Twoim samochodzie

O Akcji

ZWIĘKSZ ICH SZANSE BY CIĘ URATOWAĆ.

ZADBAJ O KARTĘ RATOWNICZĄ

W TWOIM SAMOCHODZIE.

Gdy liczy się każda sekunda...

Karta ratownicza może uratować Ci życie

Co roku na polskich drogach przeprowadzanych jest tysiące akcji ratowniczych. Jeśli chodzi o życie pasażerów, liczy się każda sekunda po wypadku.

Modele samochodów, którymi poruszają się kierowcy, skonstruowane są w rozmaity sposób. Ich konstrukcja, wzmocnienia i różnorodne systemy bezpieczeństwa stanowią wyzwanie dla grupy ratowniczej. Sprawę utrudniają szczególnie wzmocnienia karoserii, które są bardzo różnie umiejscowione w pojazdach. Gdy nożyce natkną się na takie wzmocnienie – pękają.

Znalezienie i odłączenie akumulatorów, wbrew pozorom, nie jest łatwe. Podobnie ma się sprawa z poduszkami powietrznymi. Dlatego, aby przyspieszyć wydobycie pasażerów z rozbitego pojazdu, opracowano europejski system „Karta ratownicza pojazdu”, którego partnerem jest VOTUM S.A.

Czym jest Karta Ratownicza

Pozornie zwykła kartka papieru może uratować Ci życie*

*Karta ratownicza, wożona w samochodzie, pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30%, tj. 6-9, często decydujących minut.

„Karta ratownicza” to zestandaryzowana i umieszczona na karcie papierowej w formacie A4 informacja, przedstawiająca schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa, czy też gazowych napinaczy pasów.

Służba ratownicza musi wiedzieć, że w samochodzie znajduje się Karta ratownicza. Służy temu dołączana do Karty ratowniczej naklejka informująca, którą należy przykleić na szybie.

Pamiętaj! Do prawidłowego odczytania karty niezbędne jest wydrukowanie jej w kolorze. Karta ratownicza wydawana jest tylko do samochodów zaprojektowanych po 2000 roku.

Zamów bezpłatnie

3 kroki do zwiększenia bezpieczeństwa Twojego i Twoich bliskich

1. Wypełnij formularz zamówienia.

2. Odbierz bezpłatną przesyłkę.

3. Umieść Kartę Ratowniczą za osłoną przeciwsłoneczną i przylep naklejkę w widocznym miejscu.

Czy byłeś/-aś uczestnikiem wypadku samochodowego?

Czy po roku 1997 r. ktoś z Twoich bliskich zginął lub został poszkodowany w wypadku?

Zgodnie z art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2014 r. Nr 1182z późn. zm.), VOTUM S.A. informujemy, że:

  1. administratorem danych osobowych jest: VOTUM S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław,
  2. dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zamówienia karty ratunkowej, a także – za zgodą osoby, której dotyczą, marketingu bezpośredniego usług własnych VOTUM S.A. z zachowaniem praw i wolności osób, których dotyczą,
  3. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne dla celów realizacji zamówienia. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz możliwość ich poprawiania,
  4. przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację, jak również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych w celach marketingowych.


Dziękujemy za wypełnienie formularza.

Życzymy bezpiecznych podróży!

Gdzie ją otrzymać

Punkt wydawania Kart Ratowniczych.

Wrocław

Centrala ul. Wyścigowa 56i, Wrocław, bezpłatna infolinia: 800 217 417 tel. /71/ 334-38-00 lub Dział Obsługi Klienta: /71/ 334-38-38 fax /71/ 334-38-03 Pn-Pt 8.00-16.00

Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie