Luty był naprawdę intensywnym miesiącem! W tym okresie aż 1362 klientów postawiło na usługi bankowe oferowane przez Votum Group. Ale to nie wszystko – aż 852 umowy zostały podpisane z tytułu wadliwych kredytów CHF! Nowa oferta stworzona specjalnie dla Frankowiczów, którzy spłacili swoje zobowiązania, okazała się strzałem w dziesiątkę – odsetek tego typu spraw wzrósł z 10 proc. do 15 proc.! A to jeszcze nie koniec – po raz pierwszy grupa Votum zawiązała aż 510 umów dotyczących sankcji kredytu darmowego.
– Wolumeny nowych kontraktów pozyskanych w lutym potwierdziły bardzo dobre otwarcie roku w segmencie spraw bankowych. W stosunku do stycznia, wzrosła zarówno liczba umów zawartych z kredytobiorcami frankowymi, jak również kredytobiorcami gotówkowymi w ramach SKD. Prognozujemy, że w najbliższych miesiącach, na decyzje kolejnych frankowiczów zainteresowanych powierzeniem swojej sprawy Grupie Votum, będzie miało wpływ m.in. zajęcie stanowiska Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie ustawy frankowej. Zdaniem Pełnomocniczki ds. Ochrony Konsumentów minął już czas na przygotowanie rozwiązania legislacyjnego w tym zakresie, a niezbędne są rozwiązania usprawniające pracę sądów. Niezależnie od tego, cały czas pracujemy nad ulepszeniem naszej oferty pomocy dla Frankowiczów, która powinna wpłynąć na wzrost liczby zawieranych kontraktów. Ponadto stale inwestujemy w rozwój projektu sankcji kredytu darmowego, czego wymiernym potwierdzeniem są comiesięczne wzrosty sprzedaży. Zakładamy, że w kolejnych okresach liczba kontraktów z tego tytułu, co najmniej zbliży się do liczby spraw frankowych, pozyskiwanych każdego miesiąca.
W minionym miesiącu zapadło 799 korzystnych orzeczeń sądów I instancji w sprawach klientów reprezentowanych przez kancelarie z GK Votum. Luty okazał się trzecim z rzędu miesiącem, w którym liczba prawomocnych orzeczeń osiągnęła liczbę 300. Co więcej, na marzec zostało zaplanowanych dotychczas 2971 posiedzeń sądowych. Oznacza to, że intensywna praca i zaangażowanie kancelarii z Votum Group w procesach sądowych utrzymują się na wysokim poziomie.
– Liczba wyroków prawomocnych utrzymuje się na podobnym poziomie, jak w poprzednich okresach, a porównując ich liczbę do liczby uzyskiwanych wyroków w analogicznym okresie poprzedniego roku mamy do czynienia ze wzrostem o 46 proc. i zakładamy, że taka tendencja wzrostowa powinna się utrzymać w kolejnych miesiącach. Na bieżąco analizujemy statystyki sądów apelacyjnych, które z roku na rok zwiększają swoją wydajność orzeczniczą w sprawach frankowych, co bezpośrednio przekłada się na dynamicznie rosnącą liczbę zakończonych prawomocnie procesów sądowych. Liczymy również na zmiany przygotowywane przez Ministerstwo Sprawiedliwości, w zakresie stworzenia e-Sądu, w którym proces frankowiczów toczyłby się w sposób elektroniczny, co ułatwiałoby sądom procedowanie tego rodzaju spraw i przyspieszyło wydawanie wyroków I i II instancji.