Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

ważne informacje z zakresu dochodzenia odszkodowań, sposobu działania ubezpieczycieli oraz kancelarii odszkodowawczych.

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Ubezpieczenie NNW w szkole

VOTUM /

Wiedza / Ekspert radzi / Ubezpieczenie NNW w szkole

Ubezpieczenie NNW w szkole

wyprawka szkolna

Szkolne ubezpieczenia grupowe to przeważnie tańsza opcja niż ubezpieczenie indywidulane. Tak zwane „grupówki” pozwalają znacząco obniżyć koszt polisy.

 

Czy jednak wybór szkolnego ubezpieczenia faktycznie jest najlepszym rozwiązaniem? Tania składka często wiąże się z niską sumą ubezpieczenia, a ta wpływa na wysokość świadczeń wypłacanych z tytułu NNW

 

Pamiętajmy, że szkolne ubezpieczenie wcale nie jest obowiązkowe!

 

Przed podpisaniem umowy warto przeanalizować m.in.:

  • zakres ubezpieczenia (w tym zakres terytorialny),
  • ewentualne wyłączenia odpowiedzialności,
  • sumę ubezpieczenia.

 

Umowa ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Zawierana jest w większości w formie umowy ubezpieczenia grupowego na cudzy rachunek. Krótko mówiąc – umowę z ubezpieczycielem zawiera szkoła, która jest wtedy ubezpieczającym, a ubezpieczonymi są uczniowie.

 

Zakres ubezpieczenia szkolnego

 

Ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży szkolnej obejmuje wypadki, jakim ubezpieczeni mogą ulec w czasie nauki, w drodze do szkoły, a także w życiu prywatnym. Ochrona ubezpieczeniowa może rozciągać się również na wypadki powstałe podczas obozów i zielonych szkół.

 

W zasadzie ochrona ubezpieczeniowa odnosi się do nieszczęśliwych wypadków powstałych na terenie naszego kraju w zakresie całodobowym. Jednak za opłatą dodatkowej składki można rozszerzyć zakres terytorialny na inne kraje.

 

Wypadek w szkole

 

W Polsce wciąż obserwuje się wysoką liczbę nieszczęśliwych wypadków z udziałem dzieci. Szczególnie w okresie wakacyjnym. Najwięcej dochodzi do wypadków, w których dzieci doznały obrażeń ciała. Nadal bardzo dużo jest wypadków śmiertelnych z udziałem najmłodszych.

 

Dzieci podczas swoich wybryków, prześcigają się w pomysłach na dobrą, ale często niebezpieczną zabawę. Nie zdają sobie sprawy, że może ona zakończyć się poważnym urazem, uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet grozić utratą życia. Dochodzi także do przypadkowych i nagłych wypadków z udziałem dzieci.

 

Odszkodowanie powinno zrekompensować szkodę

 

Niestety w każdym z takich przypadków może się okazać, że szkolne ubezpieczenie będzie niewystarczające. Nie pokryje w pełni kosztów leczenia i w znikomy sposób zrekompensuje powstanie szkody. Wypłata takiego świadczenia może być za niska, zatem nieadekwatna do okoliczności konkretnej sprawy.

 

Ubezpieczenie NNW dla dziecka powinno być zawarte w sposób przemyślany. Najważniejsze, by wybrać polisę, która pozwoli na uzyskanie świadczenia stanowiącego odczuwalną rekompensatę i rzeczywistą pomoc finansową dla ubezpieczonego. Warto więc wybrać ubezpieczenie z odpowiednio wysoką sumą ubezpieczenia. Wysokość świadczenia jest bowiem ściśle z nią powiązana.

 

Dobrze i świadomie zawarte ubezpieczenie NNW jest bardzo dobrym rozwiązaniem, z którego niewątpliwe warto korzystać dla naszych dzieci, by w pełni zapewnić im odpowiednią ochronę życia i zdrowia. Należy również dodać, że w przypadku gdy nasze dziecko ulegnie wypadkowi w szkole lub podczas wycieczki szkolnej, można również uzyskać odpowiednie odszkodowanie od opiekuna.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

tabela zadośćuczynień

Przez jaki czas poszkodowany może starać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie? Jakie działania można podjąć, aby przerwać bieg przedawnienia? Czy nawet po dwudziestu latach od wypadku można starać się o należne świadczenia? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym ekspert odpowiada na te i inne pytania.strzałka

szkody spowodowane przez pożar

Wbrew pozorom, zimą pożary zdarzają się równie często, jak latem. Z czego to wynika i czy za szkody, które powstały w wyniku pożaru, przysługuje odszkodowanie? Odpowiada nasz ekspert. strzałka

votum sa opony zimowe

Jazda na oponach letnich zimą nie może mieć wpływu na dochodzenie odszkodowań z ubezpieczenia OC. Inaczej sprawa ma się w przypadku odszkodowania z AC. Przeczytaj i dowiedz się więcej! strzałka

szkoda majątkowa

Dokumentowanie szkody majątkowej jest kluczową czynnością, jeśli chodzi o likwidację szkody i wypłatę odpowiednich świadczeń. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak powinno wyglądać! strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie