Dochodzenie odszkodowań, odzyskiwanie odszkodowańDochodzenie odszkodowań, odzyskiwanie odszkodowań

Po wypadku dochodzenie odszkodowania to tylko jedna z kwestii, jaką musisz się zająć jako poszkodowany. Jeśli w zdarzeniu zostałeś w mniejszym lub większym stopniu ranny – bez wątpienia najważniejsze będzie dla Ciebie odzyskanie pełnej sprawności.

 

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie

 

Warto jednak pamiętać, że czas rehabilitacji to także najlepszy okres, w trakcie którego najlepiej jest zebrać pełną dokumentację (m.in. medyczną), która pozwoli w późniejszym czasie uzyskać stosowne świadczenia od ubezpieczyciela.

 

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalisty w tym zakresie, a takim bez wątpienia jest VOTUM S.A. Dochodzenie odszkodowań (niektórzy mówią o tym „odzyskiwanie odszkodowań”) to dziedzina, w której jesteśmy liderem rynku.

 

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc wywalczyć odszkodowanie

 

Nie nastawiaj się od razu na tzw. „odzyskiwanie odszkodowań”. Na początku należy ustalić, jakie świadczenia należą Ci się po wypadku. VOTUM S.A. oferuje bezpłatną analizę roszczeń. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz – telefonicznie, mailowo lub z jednym z naszych przedstawicieli. Już wtedy pomożemy Ci w zebraniu dokumentacji potrzebnej do dochodzenia odszkodowania.

 

Po przeanalizowaniu możliwości uzyskania odszkodowania i podpisaniu umowy, nasz specjalista zajmie się ustaleniem podmiotu odpowiedzialnego za szkodę, określi jej wielkości zgłosi w Twoim imieniu roszczenia.

 

odzyskiwanie odszkodowań

 

Doradca odszkodowawczy ma za zadanie dopełnić formalności oraz nadzorować zachowanie obowiązujących terminów. To on będzie również podejmował negocjacje z ubezpieczycielem. Jego zadaniem jest także każdorazowe weryfikowanie proponowanych przez zakład ubezpieczeń kwot z wysokością zgłaszanych roszczeń. Jednym zdaniem – od momentu podpisania umowy, dochodzenie odszkodowania dla Ciebie jest w jego rękach.

 

Tzw. „odzyskiwanie odszkodowań” na każdym etapie dochodzenia

 

Jesteśmy w stanie przejąć Twoją sprawę na różnym etapie postępowania. W ramach naszej grupy kapitałowej działa Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wspólnicy Sp.k. Dzięki temu, ewentualne skierowanie sprawy na drogę sądową odbędzie się płynnie. Z tej opcji korzystamy jednak dopiero wtedy, kiedy wykorzystamy wszystkie możliwości, jakie daje nam dochodzenie odszkodowań na etapie polubownym.

 

Skierowanie drogi do sądu będzie z Tobą konsultowane i takie rozwiązanie proponujemy tylko wtedy, gdy przyznane przez zakład ubezpieczeń świadczenia zostały zaniżone. Sprawa sądowa prowadzona jest przez sąd właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania. Co ważne – na każdej etapie postępowania możesz korzystać z pomocy specjalisty.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń na naszą infolinię lub uzupełnij formularz obok – skontaktujemy się z Tobą telefonicznie lub mailowo.

Zapisz

Zapisz

Czytaj również


Na czym polega pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

Nie w każdym przypadku pierwszą myślą osoby, która poniosła szkodę, będzie uzyskiwanie odszkodowania. Jest to

Odszkodowanie – czym jest i komu przysługuje?

Odszkodowanie to jedno ze świadczeń, o które może ubiegać się osoba, która doznała szkody. Pojęcie

Czym jest zadośćuczynienie?

Zadośćuczynienie to świadczenie przysługujące w przypadku szkód na osobie o charakterze niemajątkowym. Ma szczególne znaczenie,

Co to jest stosowne odszkodowanie?

Stosowne odszkodowanie to świadczenie określone w art. 446 § 3 k.c. Przysługuje najbliższym członkom rodziny