Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Odszkodowanie z OC sprawcy

ważne informacje z zakresu dochodzenia odszkodowań, sposobu działania ubezpieczycieli oraz kancelarii odszkodowawczych.

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Odszkodowanie z OC sprawcy. Jak je uzyskać?

VOTUM /

Wiedza / Warto wiedzieć / Odszkodowanie z OC sprawcy. Jak je uzyskać?

Odszkodowanie z OC sprawcy. Jak je uzyskać?

odszkodowanie oc sprawcy

Przykre konsekwencje uczestnictwa w wypadku sprawiają, że myśl o odszkodowaniu jest nierzadko jedną z ostatnich, które zaprzątają głowę poszkodowanemu.

 

W pierwszej kolejności musi on przecież zatroszczyć się o bardziej istotne sprawy, jak np. podjęcie natychmiastowego leczenia czy przywrócenie uszkodzonego pojazdu do stanu sprzed kolizji.

 

Natomiast, gdy w wypadku ginie bliska osoba, na formalności związane z uzyskaniem świadczeń odszkodowawczych, najczęściej w ogóle nie ma miejsca.

Warto zwrócić się o pomoc do specjalistów

 

Właśnie w takich chwilach pomoc profesjonalisty okazuje się bezcenna. Specjalista pomoże uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Poinformuje o wszystkich przysługujących roszczeniach. Wyręczy nas w starciu z ubezpieczycielem, a gdy zajdzie taka konieczność – o przyznanie należnych świadczeń będzie również walczył na drodze postępowania sądowego.

Profesjonalne wsparcie od zaraz

 

W wielu przypadkach pomoc pełnomocnika już od pierwszych chwil po wypadku może mieć bardzo duży wpływ na ostateczny wynik postępowania odszkodowawczego. Zwłaszcza w przypadku zdarzeń, w których sprawca nie został ukarany mandatem na miejscu zdarzenia. Jeśli w sprawie wszczyna się dochodzenie, pomoc kancelarii odszkodowawczej, która może zapewnić poszkodowanemu również wsparcie w postępowaniu karnym jest niezwykle istotna.

 

Uczestnictwo w wypadku, w którym poszkodowany doznaje ciężkich obrażeń ciała sprawia, że bardzo ważną kwestią jest również możliwie szybkie uzyskanie środków pieniężnych na pokrycie często wysokich kosztów leczenia w specjalistycznych klinikach. Również w takiej sytuacji, pilne przystąpienie do postępowania pełnomocnika, pozwoli poszkodowanemu skupić się na sprawie najważniejszej – leczeniu powypadkowym. Uzyskaniem środków pieniężnych zajmie się specjalista.

 

O czym trzeba pamiętać, by uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy?

 

By móc starać się o wypłatę należnego odszkodowania, właściwe kroki należy podjąć już bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Warto zadbać o odpowiednie udokumentowanie okoliczności wypadku.
odszkodowanie z oc sprawcy
Po wypadku lub kolizji drogowej pamiętaj, by:

  • wezwać policję jeśli jest to niezbędne,
  • uzyskać oświadczenie sprawcy zdarzenia,
  • zadbać o dokumentację zdjęciową z miejsca wypadku,
  • uzyskać w miarę możliwości oświadczenia świadków.

 

Skompletować należy również dokumentację, która potwierdzi rozmiar doznanej przez nas szkody. Zatem trzeba zgromadzić wszelką dokumentację medyczną, zaświadczenia lekarskie. Natomiast w przypadku szkód rzeczowych pomocna będzie m.in. dokumentacja zdjęciową oraz kosztorys.

 

Dopiero wtedy kolejnym krokiem jest ustalenie podmiotu, do którego skierujemy roszczenia. Po ustaleniu tego, kto powinien wypłacić świadczenia odszkodowawcze, można przystąpić do oszacowania ich wysokości.

 

Ważne jest, żeby zgłosić wszystkie przysługujące roszczenia. A to jak się okazuje, może przysporzyć wiele trudności. Poszkodowani często nie mają świadomości, tego jakie przysługują im prawa. Większość z nich kończy walkę z ubezpieczycielem po uzyskaniu jego decyzji. Z reguły przyjmują stanowisko zakładu ubezpieczeń za ostateczne i bardzo rzadko podejmują z nim polemikę. Może to sprawić, że ubezpieczyciel niesłusznie nie wypłaci należnego poszkodowanemu odszkodowania lub zaniży jego wysokość.

 

Jak widać, uzyskanie odszkodowania z oc sprawcy wypadku to wieloetapowe postępowanie. Na każdym jego szczeblu pomoc profesjonalnego pełnomocnika może nie tylko zaoszczędzić nam wiele czasu i nerwów, lecz również okazać się niezbędna.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 18:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

Podobne pytania

pomoc-w-uzyskaniu-analiza

Nie w każdym przypadku pierwszą myślą osoby, która poniosła szkodę, będzie uzyskiwanie odszkodowania. Jest to spowodowane wieloma czynnikami. Niektórym nie pozwala na to stan zdrowia. Dotyczy to zarówno zdrowia fizycznego [...]strzałka

odszkodowanie

Odszkodowanie to jedno ze świadczeń, o które może ubiegać się osoba, która doznała szkody. Pojęcie to jest bardzo szerokie, choć zwykle powiązane przede wszystkim z naprawieniem uszczerbku majątkowego.   Właśnie [...]strzałka

zadośćuczynienie za cierpienie

Zadośćuczynienie to świadczenie przysługujące w przypadku szkód na osobie o charakterze niemajątkowym. Ma szczególne znaczenie, zwłaszcza w odniesieniu do najtragiczniejszych wypadków. Zasadniczą jego rolą jest kompensacja, czyli naprawienie krzywdy. Ma [...]strzałka

stosowne odszkodowanie

Stosowne odszkodowanie to świadczenie określone w art. 446 § 3 k.c. Przysługuje najbliższym członkom rodziny w przypadku śmierci poszkodowanego. Przesłanką przyznania stosownego odszkodowania jest wykazanie znacznego pogorszenia się sytuacji życiowej [...]strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie