Na czym polega pomoc w uzyskaniu odszkodowania?Na czym polega pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

Nie w każdym przypadku pierwszą myślą osoby, która poniosła szkodę, będzie uzyskiwanie odszkodowania. Jest to spowodowane wieloma czynnikami. Niektórym nie pozwala na to stan zdrowia. Dotyczy to zarówno zdrowia fizycznego – na przykład złamań, obić, ogólnego rozstroju zdrowia czy tak poważnych kwestii jak uszkodzony kręgosłup – jak i psychicznego – osoby poszkodowane w wypadkach często jeszcze przez dłuższy czas są szoku lub popadają w depresję. Przede wszystkim w takim przypadku przyda się pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

 

Nie da się jednak ukryć, że odszkodowanie wypłacone w odpowiedniej kwocie może pomóc zrekompensować poniesione szkody. Warto więc powierzyć dochodzenie odszkodowania profesjonalnemu pełnomocnikowi. Może to być prawnik lub kancelaria odszkodowawcza, najważniejsze jednak, by posiadał doświadczenie i wiedzę wystarczające do prowadzenia sprawy zarówno przed ubezpieczycielem, jak i sądem.

 

Pomoc profesjonalnego pełnomocnika 

 

Co może dla nas zrobić profesjonalny pełnomocnik? Specjalista odszkodowawczy przede wszystkim pomoże nam w analizie sprawy i zebraniu dokumentacji. Jest on też w stanie precyzyjnie ustalić, jakie świadczenia i w jakiej wysokości należą się osobie poszkodowanej. Dobry fachowiec pomoże w gromadzeniu dokumentacji, dopełni wszelkich formalności, a także przypilnuje ustawowych terminów postępowania.

 

Doradca ustali, do kogo należy wystąpić o wypłatę odszkodowania – określi odpowiedzialny za zdarzenie podmiot oraz jego ubezpieczyciela. Będzie też wiedział, co zrobić, jeśli sprawca wypadku nie był ubezpieczony.

 

Pełnomocnik sformułuje w naszym imieniu roszczenia oraz będzie prowadził negocjacje z zakładem ubezpieczeń. Ustali także zakres dodatkowo potrzebnych dokumentów, np. orzeczeń lekarskich lub opinii biegłych. Pomoże także przy ich uzyskaniu.

 

Co bardzo istotne – pomoc w uzyskaniu odszkodowań to także udzielenie informacji, jakie dokładnie świadczenia nam się należą. Zdarzają się takie sytuacje, kiedy poszkodowany nie zdaje sobie sprawy, że do kwoty wypłaconych już świadczeń powinien być dodany na przykład zwrot kosztów dojazdu do placówek medycznych lub poprzestaje na zaniżonych sumach odszkodowania zaproponowanych przez ubezpieczyciela.

 

Profesjonalista, formułując roszczenia, bez wątpienia zwróci uwagę na tego typu sprawę i upomni się o wszystkie świadczenia, które należą się nam z tytułu wypadku.

 

Właśnie z tego powodu warto skorzystać z analizy roszczeń przez profesjonalistę nawet wówczas, gdy już zaczęliśmy samodzielnie ubiegać się o pieniądze od ubezpieczyciela. Zawsze można przesłać dokumentację do bezpłatnej weryfikacji przez VOTUM S.A. Po tym sam zdecydujesz, czy jest Ci potrzebna pomoc w uzyskaniu odszkodowań.

 

Na jaką pomoc w uzyskaniu odszkodowania możesz liczyć? 

 

Jeśli chcesz znaleźć pomoc w uzyskaniu odszkodowania, warto zwrócić uwagę na doświadczenie osoby czy też firmy, z którą się kontaktujemy. Sprawdźmy od kiedy działa na rynku, jaką ma historię prowadzonych spraw i ilu klientów dotychczas zostało obsłużonych. Takie informacje możemy sprawdzić w KRS lub na stronie firmy.

 

Wiarygodność kancelarii wzmacnia także odpowiedni nadzór sprawowany nad nią przez organy finansowe. Ścisłej kontroli podlegają przede wszystkim spółki akcyjne. Przekazując sprawę odszkodowawczą tego typu firmie, możemy być niemal pewni, że mamy gwarancję wypłacalności, gdyż jej finanse podlegają stałej weryfikacji.

 

Równie ważne jest, aby mieć zapewnioną reprezentację w postępowaniu sądowym. Często jedyną możliwością uzyskania odpowiedniej kwoty od ubezpieczyciela jest skierowanie sprawy na drogę sądową. Warto więc upewnić się, czy nasz pełnomocnik może reprezentować nas przed sądem i pisać pisma, co do których obowiązuje przymus adwokacko-radcowski (na przykład wniesienia apelacji).

 

Dobra kancelaria odszkodowawcza posiada własny zespół specjalistów, którzy reprezentują klientów na każdym etapie. Dzięki temu w jednym miejscu otrzymamy kompleksową pomoc w uzyskaniu odszkodowania i będziemy regularnie informowani o przebiegu sprawy. Osoba poszkodowana może dzięki temu oszczędzić sporo czasu i energii i skupić się na powrocie do zdrowia.

 

Czytaj również


Co się stanie z kredytem frankowym jeśli zniknie LIBOR?

LIBOR to referencyjna wysokość oprocentowania depozytów i kredytów na rynku międzybankowym w Londynie, która ma

Czy ustawa rozwiąże problem kredytów frankowych?

Nasza kancelaria na bieżąco monitoruje prace legislacyjne w zakresie pomocy osobom posiadającym kredyty powiązane z

Czy bank może wypowiedzieć umowę kredytową?

Dochodzenie roszczeń z tytułu zawartej umowy kredytowej nie stanowi przesłanki do jej wypowiedzenia. W zapisach

O co frankowicze mogą walczyć z bankiem?

Zakres roszczeń przysługujących kredytobiorcy od banku jest zależny od rodzaju umowy kredytowej i jej zapisów.