Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania

ważne informacje z zakresu dochodzenia odszkodowań, sposobu działania ubezpieczycieli oraz kancelarii odszkodowawczych.

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Na czym polega pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

VOTUM /

Wiedza / Warto wiedzieć / Na czym polega pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

Na czym polega pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

pomoc-w-uzyskaniu-analiza

Nie w każdym przypadku pierwszą myślą osoby, która poniosła szkodę, będzie uzyskiwanie odszkodowania. Jest to spowodowane wieloma czynnikami. Niektórym nie pozwala na to stan zdrowia. Dotyczy to zarówno zdrowia fizycznego – na przykład złamań, obić, ogólnego rozstroju zdrowia czy tak poważnych kwestii jak uszkodzony kręgosłup – jak i psychicznego – osoby poszkodowane w wypadkach często jeszcze przez dłuższy czas są szoku lub popadają w depresję. Przede wszystkim w takim przypadku przyda się pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

 

Nie da się jednak ukryć, że odszkodowanie wypłacone w odpowiedniej kwocie może pomóc zrekompensować poniesione szkody. Warto więc powierzyć dochodzenie odszkodowania profesjonalnemu pełnomocnikowi. Może to być prawnik lub kancelaria odszkodowawcza, najważniejsze jednak, by posiadał doświadczenie i wiedzę wystarczające do prowadzenia sprawy zarówno przed ubezpieczycielem, jak i sądem.

 

Pomoc profesjonalnego pełnomocnika 

 

Co może dla nas zrobić profesjonalny pełnomocnik? Specjalista odszkodowawczy przede wszystkim pomoże nam w analizie sprawy i zebraniu dokumentacji. Jest on też w stanie precyzyjnie ustalić, jakie świadczenia i w jakiej wysokości należą się osobie poszkodowanej. Dobry fachowiec pomoże w gromadzeniu dokumentacji, dopełni wszelkich formalności, a także przypilnuje ustawowych terminów postępowania.

 

Doradca ustali, do kogo należy wystąpić o wypłatę odszkodowania – określi odpowiedzialny za zdarzenie podmiot oraz jego ubezpieczyciela. Będzie też wiedział, co zrobić, jeśli sprawca wypadku nie był ubezpieczony.

 

Pełnomocnik sformułuje w naszym imieniu roszczenia oraz będzie prowadził negocjacje z zakładem ubezpieczeń. Ustali także zakres dodatkowo potrzebnych dokumentów, np. orzeczeń lekarskich lub opinii biegłych. Pomoże także przy ich uzyskaniu.

 

Co bardzo istotne – pomoc w uzyskaniu odszkodowań to także udzielenie informacji, jakie dokładnie świadczenia nam się należą. Zdarzają się takie sytuacje, kiedy poszkodowany nie zdaje sobie sprawy, że do kwoty wypłaconych już świadczeń powinien być dodany na przykład zwrot kosztów dojazdu do placówek medycznych lub poprzestaje na zaniżonych sumach odszkodowania zaproponowanych przez ubezpieczyciela.

 

Profesjonalista, formułując roszczenia, bez wątpienia zwróci uwagę na tego typu sprawę i upomni się o wszystkie świadczenia, które należą się nam z tytułu wypadku.

 

Właśnie z tego powodu warto skorzystać z analizy roszczeń przez profesjonalistę nawet wówczas, gdy już zaczęliśmy samodzielnie ubiegać się o pieniądze od ubezpieczyciela. Zawsze można przesłać dokumentację do bezpłatnej weryfikacji przez VOTUM S.A. Po tym sam zdecydujesz, czy jest Ci potrzebna pomoc w uzyskaniu odszkodowań.

 

Na jaką pomoc w uzyskaniu odszkodowania możesz liczyć? 

 

Jeśli chcesz znaleźć pomoc w uzyskaniu odszkodowania, warto zwrócić uwagę na doświadczenie osoby czy też firmy, z którą się kontaktujemy. Sprawdźmy od kiedy działa na rynku, jaką ma historię prowadzonych spraw i ilu klientów dotychczas zostało obsłużonych. Takie informacje możemy sprawdzić w KRS lub na stronie firmy.

 

Wiarygodność kancelarii wzmacnia także odpowiedni nadzór sprawowany nad nią przez organy finansowe. Ścisłej kontroli podlegają przede wszystkim spółki akcyjne. Przekazując sprawę odszkodowawczą tego typu firmie, możemy być niemal pewni, że mamy gwarancję wypłacalności, gdyż jej finanse podlegają stałej weryfikacji.

 

Równie ważne jest, aby mieć zapewnioną reprezentację w postępowaniu sądowym. Często jedyną możliwością uzyskania odpowiedniej kwoty od ubezpieczyciela jest skierowanie sprawy na drogę sądową. Warto więc upewnić się, czy nasz pełnomocnik może reprezentować nas przed sądem i pisać pisma, co do których obowiązuje przymus adwokacko-radcowski (na przykład wniesienia apelacji).

 

Dobra kancelaria odszkodowawcza posiada własny zespół specjalistów, którzy reprezentują klientów na każdym etapie. Dzięki temu w jednym miejscu otrzymamy kompleksową pomoc w uzyskaniu odszkodowania i będziemy regularnie informowani o przebiegu sprawy. Osoba poszkodowana może dzięki temu oszczędzić sporo czasu i energii i skupić się na powrocie do zdrowia.

 

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 18:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

Podobne pytania

pomoc-w-uzyskaniu-analiza

Nie w każdym przypadku pierwszą myślą osoby, która poniosła szkodę, będzie uzyskiwanie odszkodowania. Jest to spowodowane wieloma czynnikami. Niektórym nie pozwala na to stan zdrowia. Dotyczy to zarówno zdrowia fizycznego [...]strzałka

odszkodowanie

Odszkodowanie to jedno ze świadczeń, o które może ubiegać się osoba, która doznała szkody. Pojęcie to jest bardzo szerokie, choć zwykle powiązane przede wszystkim z naprawieniem uszczerbku majątkowego.   Właśnie [...]strzałka

zadośćuczynienie za cierpienie

Zadośćuczynienie to świadczenie przysługujące w przypadku szkód na osobie o charakterze niemajątkowym. Ma szczególne znaczenie, zwłaszcza w odniesieniu do najtragiczniejszych wypadków. Zasadniczą jego rolą jest kompensacja, czyli naprawienie krzywdy. Ma [...]strzałka

stosowne odszkodowanie

Stosowne odszkodowanie to świadczenie określone w art. 446 § 3 k.c. Przysługuje najbliższym członkom rodziny w przypadku śmierci poszkodowanego. Przesłanką przyznania stosownego odszkodowania jest wykazanie znacznego pogorszenia się sytuacji życiowej [...]strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie