Wyszukiwarka:

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania

ważne informacje z zakresu dochodzenia odszkodowań, sposobu działania ubezpieczycieli oraz kancelarii odszkodowawczych.

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Na czym polega pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

VOTUM /

Wiedza / Warto wiedzieć / Na czym polega pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

Na czym polega pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

Specjalista odszkodowawczy przede wszystkim pomoże nam w analizie sprawy i zebraniu dokumentacji. Jest on w stanie ustalić, jakie świadczenia i w jakiej wysokości należą się osobie poszkodowanej. Dobry fachowiec pomoże w gromadzeniu dokumentacji, dopełni wszelkich formalności, a także przypilnuje ustawowych terminów postępowania.

 

Jakie świadczenia Ci się należą?

 

Doradca ustali, do kogo należy wystąpić o wypłatę odszkodowania – określi odpowiedzialny za zdarzenie podmiot oraz jego ubezpieczyciela (o ile jest).

 

Pełnomocnik sformułuje w naszym imieniu roszczenia oraz będzie prowadził negocjacje. Ustali także zakres dodatkowo potrzebnych dokumentów, np. orzeczeń lekarskich lub opinii biegłych. Pomoże także przy ich uzyskaniu.

 

Co bardzo istotne – pomoc w uzyskaniu odszkodowań to także informacja, jakie dokładnie świadczenia nam się należą. Zdarzają się takie sytuacje, kiedy poszkodowany nie zdaje sobie sprawy, że do kwoty wypłaconych już świadczeń powinien być dodany na przykład zwrot kosztów dojazdu do placówek medycznych.

 

Profesjonalista formułując roszczenia bez wątpienia zwróci uwagę na tego typu sprawę i upomni się o wszystkie należne nam świadczenia.

 

Właśnie z tego powodu warto skorzystać z analizy roszczeń przez profesjonalistę nawet wówczas, gdy już zaczęliśmy samodzielnie ubiegać się o pieniądze od ubezpieczyciela. Zawsze można przesłać dokumentację do bezpłatnej weryfikacji przez VOTUM S.A. Po tym sam zdecydujesz, czy jest Ci potrzebna pomoc w uzyskaniu odszkodowań.

 

Na jaką pomoc możesz liczyć?

 

Jeśli chcesz znaleźć pomoc w uzyskaniu odszkodowania warto zwrócić uwagę na doświadczenie osoby, czy też firmy, z którą się kontaktujemy. Sprawdźmy od kiedy działa na rynku, jaką ma historię prowadzonych spraw i ilu klientów dotychczas zostało obsłużonych. Takie informacje możemy sprawdzić w KRS lub na stronie firmy.

 

Wiarygodność kancelarii wzmacnia także odpowiedni nadzór sprawowany nad nią przez organy finansowe. Ścisłej kontroli podlegają przede wszystkim spółki akcyjne. Przekazując sprawę odszkodowawczą takiej firmie, możemy powiedzieć, że mamy gwarancję wypłacalności, gdyż jej finanse podlegają stałej weryfikacji.

 

Równie ważne jest, aby mieć zapewnioną reprezentację w postępowaniu sądowym. Często jedyną możliwością uzyskania odpowiedniej kwoty od ubezpieczyciela jest skierowanie sprawy na drogę sądową.

 

Dobra kancelaria odszkodowawcza posiada własny zespół specjalistów, którzy reprezentują Klientów na każdym etapie. Dzięki temu w jednym miejscu otrzymamy kompleksową pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Oszczędzi nam to sporo czasu i energii.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 18:00

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

Podobne pytania

zadośćuczynienie za cierpienie

Zadośćuczynienie to świadczenie przysługujące w przypadku szkód na osobie o charakterze niemajątkowym. Ma szczególne znaczenie, zwłaszcza w odniesieniu do najtragiczniejszych wypadków. Zasadniczą jego rolą jest kompensacja, czyli naprawienie krzywdy. Ma [...]

stosowne odszkodowanie

Stosowne odszkodowanie to świadczenie określone w art. 446 § 3 k.c. Przysługuje najbliższym członkom rodziny w przypadku śmierci poszkodowanego. Przesłanką przyznania stosownego odszkodowania jest wykazanie znacznego pogorszenia się sytuacji życiowej [...]

odszkodowanie powypadkowe

Czy wiesz, że zgodnie z polskim prawem naprawienie szkody obejmuje nie tylko rekompensatę strat, które poniósł poszkodowany? Uwzględnione powinny być także korzyści, które mógłby on osiągnąć, gdyby mu szkody nie [...]

kancelaria odszkodowawcza

Kancelaria odszkodowawcza to jeden z podmiotów, zajmujących się dochodzeniem roszczeń w imieniu osób poszkodowanych w wyniku wypadku. Ustala podmiot, który jest zobowiązany do zapłaty, precyzuje i zgłasza roszczenia, a także [...]

Menu

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie