Czy twój kosztorys naprawy szkody został zaniżony?
Przeglądasz wycenę naprawy samochodu po wypadku z OC sprawcy, którą przesłał Tobie zakład ubezpieczeń i zastanawiasz się, jak sprawdzić czy kosztorys został zaniżony?
Sprawdź, czy wycena części i robocizny (roboczogodziny) oraz amortyzacja została poprawnie wyliczona przez system ubezpieczyciela.
My bezpłatnie sprawdzamy kosztorys auta uszkodzonego nawet do 3 lat wstecz od wypadku.
Sprawdzamy kosztorysy flot samochodowych, pojazdów specjalnych, ciągników siodłowych, pojazdów zabytkowych i prywatnych aut.
W jaki sposób pomagamy?
Oferujemy dwie możliwości pomocy:
- Jeżeli preferujesz szybką wypłatę, możemy dopłacić odpowiednią kwotę do uzyskanego przez Ciebie odszkodowania w oparciu o zawartą umowę przelewu wierzytelności. Dochodzenie dopłaty odszkodowania od ubezpieczyciela OC pozostaje w naszej gestii. Całe ryzyko uzyskania dopłaty odszkodowania przejmuje VOTUM S.A. W tym przypadku nie ponosisz jakichkolwiek kosztów postępowania związanego z dochodzeniem dopłaty od ubezpieczyciela
- Druga możliwość to zawarcie umowy powierniczego przelewu wierzytelności. Podobnie jak w pierwszym przypadku dochodzenie dopłaty odszkodowania od ubezpieczyciela pozostaje w naszej gestii, a całe ryzyko uzyskania dopłaty odszkodowania przejmuje VOTUM S.A.. Nie ponosisz również jakichkolwiek kosztów postępowania związanego z dochodzeniem dopłaty od ubezpieczyciela. Jednak dopłatę do odszkodowania otrzymasz dopiero po wyegzekwowaniu dopłaty od ubezpieczyciela przez VOTUM.
Skontaktuj się z nami.
To nic nie kosztuje, a możesz uzyskać dodatkowe pieniądze do już wypłaconego odszkodowania.
Jesteśmy dla Ciebie.
Jak uzyskać należne odszkodowanie?
Spośród ogółu kosztorysów naprawy samochodów, wykonanych przez ubezpieczyciela OC sprawcy wypadku, które trafiły do Biura Ekspertyz Procesowych, aż 99% wycen zostało zaniżonych przez ubezpieczycieli. Dotyczyło to szkód likwidowanych z ubezpieczenia OC z okresu 01.01.2018- 31.12.2018 przeanalizowanych przez Biuro Ekspertyz Procesowych, które były szkodami częściowymi, o zaniżeniu można mówić jeśli niedopłata wynosiła więcej niż 100 zł.
Poszkodowany nie musi rezygnować z naprawy, czy nawet możliwości korzystania ze swojego pojazdu, gdy uzyska zbyt niskie odszkodowanie. Może on:
- odwołać się od decyzji ubezpieczyciela
- złożyć pozew do sądu
- skontaktować się z kancelarią odszkodowawczą.
Warto zatem rozważyć najwygodniejszą opcję, zwłaszcza przy skomplikowanych sprawach lub wymagających dodatkowych kosztów.