Giełdowa Spółka Roku 2022- Sukces w 2022 r.Giełdowa Spółka Roku 2022- Sukces w 2022 r.

Eksperci ankietowani przez dziennik Puls Biznesu, niemal jednogłośnie ocenili spółki w poszczególnych
kategoriach w Rankingu Giełdowej Spółki Roku 2022. To jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych rankingów spółek giełdowych w Polsce.

votum Giełdowa spółka roku puls biznesu

Jak powstał ranking spółek giełdowych?

Puls Biznesu podkreśla, że „po kiepskim roku 2022 analitycy i zarządzający funduszami ze sporą dawką optymizmu patrzą w przyszłość. Zdecydowana większość z nich spodziewa się, że będzie to rok dobrej koniunktury na warszawskim parkiecie, co wynika z najnowszego badania Giełdowa Spółka Roku.”

O rankingu


Ranking Giełdowa Spółka Roku to nie tylko najstarszy, ale też najbardziej prestiżowy ranking na rynku kapitałowym- o czym mówi sam Puls Biznesu.

Co roku wyboru spółki dokonuje 100 analityków giełdowych, doradców inwestycyjnych i zarządzających, reprezentujących domy i biura maklerskie, fundusze emerytalne i inwestycyjne.

„To ogromny walor tego badania, bowiem spółki giełdowe otrzymują cenną informację na temat postrzegania siebie przez profesjonalnych uczestników rynku.” – Puls Biznesu

Eksperci wybrali Votum S.A. na pozycji 3 jako Spółkę Roku 2022, ponieważ wyróżnia się w pięciu kategoriach: kompetencje zarządu, spektakularny sukces w roku poprzednim, wysoką jakość produktów i usług, dobre relacje z inwestorami oraz ciekawe perspektywy rozwoju.

Ranking Ranking Giełdowa Spółka Roku daje nam przejrzysty obraz najlepszych spółek z Giełdy Papierów Wartościowych. Nagrodzone firmy to mistrzowie polskiego rynku kapitałowego, których postęp, wiedza i kultura korporacyjna są wzorem dla innych. Co więcej, wyniki rankingu są cenną wskazówką dla inwestorów giełdowych. Spółki zwycięzców GSR są najlepszymi ambasadorami polskiego rynku kapitałowego – fundusze pozyskane dzięki udziałowi na warszawskim parkiecie pozwoliły im rozwijać biznes.- czytam w opisie Pulsu Biznesu.

Badanie zostało zrealizowane przez „Puls Biznesu” na próbie 103 osób

  • 68 analityków,
  • 35 zarządzających.

Oceniali oni 140 spółek wchodzących w skład indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 według stanu na koniec listopada 2022 r. Eksperci wypełniali online ankietę zawierającą spersonalizowany zestaw
spółek, które pokrywają analitycznie. Uczestnik sondażu oceniał od kilku do kilkudziesięciu spółek (średnio 10), a badanie przeprowadzono od 5 stycznia do 13 lutego 2023 r. Ekspercioceniali w skali 1-7 (według zasady: im korzystniejsza ocena, tym większa liczba przydzielonych punktów) swój poziom
znajomości spółki, a także: kompetencje zarządu, perspektywy rozwoju, innowacyjność produktów i usług, sukces spółki w 2022 r., jakość relacji z inwestorami. Te pięć kategorii stanowiło podstawę wyliczenia rankingu głównego. Dla jego przejrzystości uśrednione oceny przeliczono na punkty w skali 1-100.

Spółka VOTUM S.A. w kategorii SUKCES w 2022 r.

Miło nam poinformować, że Votum S.A znalazła się wśród laureatów rankingu „Giełdowa Spółka Roku 2022” zajmując 3 miejsce w kategorii „Sukces w 2022 r.”.

Opinie negatywne o VOTUM SA - Sukces Roku 2022

Źródło: Puls Biznesu
Treść chroniona prawem autorskim. Całość przeczytasz tu:

https://gsr.pb.pl

https://www.pb.pl/gsr-2022-eksperci-licza-na-dobry-rok-dla-polskich-akcji-1179778

Michał Gadomski
Michał Gadomski

Redaktor

michal.gadomski@votum-sa.pl

Ekspert w Grupie Kapitałowej Votum S.A. związany z branżą odszkodowawczą od 2005 r. W Kancelarii odszkodowawczej zajmuje się również komunikacją z partnerami i działaniami CSR... czytaj więcej

Czytaj również


Dynamiczny kwiecień 2024: sukcesy i nowe kierunki GK Votum

Kwiecień 2024 roku był dla Grupy Kapitałowej Votum miesiącem pełnym sukcesów i znaczących osiągnięć w

Wzrost wyroków korzystnych dla kredytobiorców – analiza danych z I kwartału 2024 r.

Sytuacja osób zadłużonych we frankach szwajcarskich w Polsce nadal pozostaje przedmiotem intensywnych dyskusji i analiz.

GK Votum odnotowuje wzrost aktywności w projekcie Sankcji kredytu darmowego

Grupa Kapitałowa Votum zarejestrowała znaczący wzrost zainteresowania klientów projektem sankcji kredytu darmowego (SKD). W ciągu

Grupa Kapitałowa Votum ogłasza wyjątkowe wyniki za 2023 rok

Wyniki Grupy Kapitałowej Votum za rok 2023 potwierdzają, że determinacja i zaangażowanie w sprawy klientów