telefon Infolinia pon. – pt.: 0800 – 1600
800 217 417

Integracja we współpracy z Votum S.A. o prywatnym leczeniuIntegracja we współpracy z Votum S.A. o prywatnym leczeniu

W najnowszym wydaniu magazynu dla osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i przyjaciół „Integracja” opublikowany został artykuł, który powstał przy współpracy z Votum S.A. Jego tematem jest prywatna opieka medyczna, z której w wielu sytuacjach zmuszeni są korzystać poszkodowani w wypadkach, przede wszystkim ze względu na ograniczoną dostępność leczenia i rehabilitacji refundowanej przez NFZ.

 

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie

 

Kto powinien pokryć koszty leczenia po wypadku?

 

Koszty leczenia i rehabilitacji to często znaczne kwoty, na które nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego też jednym z głównych zagadnień poruszonych w artykule jest wskazanie źródła pozyskania środków.

 

Najczęściej podmiotem zobowiązanym do pokrycia kosztów leczenia zobowiązany jest ubezpieczyciel. Ten z kolei uznaje, że skoro poszkodowany ma prawo do publicznej opieki zdrowotnej, powinien korzystać z dostępnych mu rozwiązań oferowanych przez NFZ i tym samym odmawia pokrycia kosztów leczenia i rehabilitacji. Tymczasem zgodnie z informacjami zamieszczonymi w artykule średni czas oczekiwania na rehabilitację w placówkach publicznych wynosi 5 miesięcy.

 

Warto również zwrócić uwagę na inne kwestię poruszane w artykule, m.in. orzecznictwo Sądu Najwyższego w sprawie kosztów leczenia w prywatnych placówkach, wg którego:
• „osoba poszkodowana musi przede wszystkim udowodnić celowość i konieczność przeprowadzenia zabiegów, których koszty powinien pokryć ubezpieczyciel;
• poszkodowany musi wykazać, że wybór konkretnej placówki jest uzasadniony;
• pokrycie kosztów leczenia nie zależy od sytuacji majątkowej poszkodowanego”.

 

Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej

 

Jednym z podmiotów komercyjnych oferujących kompleksową opiekę medyczną osobom, które ucierpiały na skutek wypadku jest Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM. Ośrodek jest alternatywą dla szpitali, które mają problem z przyjęciem kolejnych wymagających rehabilitacji pacjentów. Centrum zaopatrzone jest w nowoczesny sprzęt, który umożliwia dopasowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta, niezależnie od stanu w jakim się on znajduje. Z usług Centrum korzystają więc zarówno pacjenci po amputacjach kończyn, uszkodzeniach rdzenia kręgowego, urazach mózgowo-czaszkowych, a od niedawna również dorośli pacjenci znajdujący się w śpiączce.

 

W PCRF pacjenci mają nie tylko indywidualne wsparcie dedykowanego im fizjoterapeuty, ale również dostęp do najnowszego sprzętu, który jest niedostępny na oddziałach placówek państwowych, takiego jak chociażby egzoszkielet czy cyberoko wykorzystywane w przypadku pacjentów, którzy nie mogą kontaktować się z otoczeniem w inny sposób.

 

Centrum wyróżnia się na tle innych podmiotów leczniczych nie tylko nowoczesnym sprzętem medycznym oraz indywidualnym podejściem do pacjenta, ale również młodym, pełnym zaangażowania zespołem specjalistów, który wciąż doskonali swoje umiejętności, tak aby pomoc świadczona osobom poszkodowanym w wypadkach była na jak najwyższym poziomie. Z działań PCRF korzystają również beneficjenci programu Pierwsze Kroki, którzy w ramach projektu uczestniczą w terapii funkcjonalnej.

 

Pomoc w uzyskaniu środków na leczenie

 

Osoby, które ucierpiały na skutek wypadków nie zawsze są świadome, gdzie szukać pomocy i o jakie świadczenia mogą się ubiegać. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, który nie tylko zawalczy o należne nam odszkodowanie i zadośćuczynienie , ale również o zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, która jest niezwykle istotna zwłaszcza w pierwszym okresie po wypadku. Czasem to właśnie szybki dostęp do profesjonalnego leczenia decyduje o powrocie do zdrowia.

 

Po więcej szczegółów zapraszamy do papierowego numeru Integracji 3/2018

Czytaj również


Czy warto zdecydować się na postępowanie sądowe w walce o zadośćuczynienie?

Wiele osób poszkodowanych w wypadkach wzbrania się przed skierowaniem swojej sprawy do Sądu. Obawiają się

„Poszkodowani odszkodowaniem” – artykuł w nowym wydaniu tygodnika Polityka

W wydaniu Polityki z dnia 6 lutego 2019 r. ukazał się artykuł dotyczący walki ubezpieczycieli

Tragiczna śmierć młodej kobiety

Ofiary wypadków drogowych to w większości osoby, które nie przyczyniły się do zaistnienia niebezpiecznej sytuacji.

Walczymy do skutku

Śmierć dziecka to tragiczne zdarzenie, które na zawsze odmienia życie jego bliskich, zwłaszcza rodziców. Klient