Integracja we współpracy z Votum S.A. o prywatnym leczeniu

Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Integracja we współpracy z Votum S.A. o prywatnym leczeniu

VOTUM /

Aktualności / Z mediów / Integracja we współpracy z Votum S.A. o prywatnym leczeniu

Integracja we współpracy z Votum S.A. o prywatnym leczeniu

19 lipca 2018
votum sa

W najnowszym wydaniu magazynu dla osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i przyjaciół „Integracja” opublikowany został artykuł, który powstał przy współpracy z Votum S.A. Jego tematem jest prywatna opieka medyczna, z której w wielu sytuacjach zmuszeni są korzystać poszkodowani w wypadkach, przede wszystkim ze względu na ograniczoną dostępność leczenia i rehabilitacji refundowanej przez NFZ.

 

Kto powinien pokryć koszty leczenia po wypadku?

 

Koszty leczenia i rehabilitacji to często znaczne kwoty, na które nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego też jednym z głównych zagadnień poruszonych w artykule jest wskazanie źródła pozyskania środków.

 

Najczęściej podmiotem zobowiązanym do pokrycia kosztów leczenia zobowiązany jest ubezpieczyciel. Ten z kolei uznaje, że skoro poszkodowany ma prawo do publicznej opieki zdrowotnej, powinien korzystać z dostępnych mu rozwiązań oferowanych przez NFZ i tym samym odmawia pokrycia kosztów leczenia i rehabilitacji. Tymczasem zgodnie z informacjami zamieszczonymi w artykule średni czas oczekiwania na rehabilitację w placówkach publicznych wynosi 5 miesięcy.

 

Warto również zwrócić uwagę na inne kwestię poruszane w artykule, m.in. orzecznictwo Sądu Najwyższego w sprawie kosztów leczenia w prywatnych placówkach, wg którego:
• „osoba poszkodowana musi przede wszystkim udowodnić celowość i konieczność przeprowadzenia zabiegów, których koszty powinien pokryć ubezpieczyciel;
• poszkodowany musi wykazać, że wybór konkretnej placówki jest uzasadniony;
• pokrycie kosztów leczenia nie zależy od sytuacji majątkowej poszkodowanego”.

 

Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej

 

Jednym z podmiotów komercyjnych oferujących kompleksową opiekę medyczną osobom, które ucierpiały na skutek wypadku jest Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM. Ośrodek jest alternatywą dla szpitali, które mają problem z przyjęciem kolejnych wymagających rehabilitacji pacjentów. Centrum zaopatrzone jest w nowoczesny sprzęt, który umożliwia dopasowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta, niezależnie od stanu w jakim się on znajduje. Z usług Centrum korzystają więc zarówno pacjenci po amputacjach kończyn, uszkodzeniach rdzenia kręgowego, urazach mózgowo-czaszkowych, a od niedawna również dorośli pacjenci znajdujący się w śpiączce.

 

W PCRF pacjenci mają nie tylko indywidualne wsparcie dedykowanego im fizjoterapeuty, ale również dostęp do najnowszego sprzętu, który jest niedostępny na oddziałach placówek państwowych, takiego jak chociażby egzoszkielet czy cyberoko wykorzystywane w przypadku pacjentów, którzy nie mogą kontaktować się z otoczeniem w inny sposób.

 

Centrum wyróżnia się na tle innych podmiotów leczniczych nie tylko nowoczesnym sprzętem medycznym oraz indywidualnym podejściem do pacjenta, ale również młodym, pełnym zaangażowania zespołem specjalistów, który wciąż doskonali swoje umiejętności, tak aby pomoc świadczona osobom poszkodowanym w wypadkach była na jak najwyższym poziomie. Z działań PCRF korzystają również beneficjenci programu Pierwsze Kroki, którzy w ramach projektu uczestniczą w terapii funkcjonalnej.

 

Pomoc w uzyskaniu środków na leczenie

 

Osoby, które ucierpiały na skutek wypadków nie zawsze są świadome, gdzie szukać pomocy i o jakie świadczenia mogą się ubiegać. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, który nie tylko zawalczy o należne nam odszkodowanie i zadośćuczynienie , ale również o zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, która jest niezwykle istotna zwłaszcza w pierwszym okresie po wypadku. Czasem to właśnie szybki dostęp do profesjonalnego leczenia decyduje o powrocie do zdrowia.

 

Po więcej szczegółów zapraszamy do papierowego numeru Integracji 3/2018

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

Wypadek komunikacyjny to traumatyczne doświadczenie, którego konsekwencje są często odczuwalne przez poszkodowanego i jego bliskich nawet wiele lat po zdarzeniu. Mimo to wypadek nie musi być końcem wszystkiego, może również stanowić nowy początek. Specjaliści Votum S.A. pomogli poszkodowanej nie tylko w uzyskaniu należnego jej odszkodowania, ale również w uzyskaniu środków umożliwiających jej aktywizację zawodową, która zapewni kobiecie choć częściową samodzielność. Zapraszamy do przeczytania artykułu!strzałka

gazeta ubezpieczeniowa

W Dzienniku Ubezpieczeniowym ukazał się artykuł podsumowujący 10 lat funkcjonowania instytucji zadośćuczynienia w Polsce. O trudnych początkach zadośćuczynienia dla bliskich poszkodowanych oraz prognozach na przyszłość wypowiadają się Prezes Votum S.A. Bartłomiej Krupa oraz Dyrektor departamentu prawnego i Compliance Justyna Halaś.strzałka

votum

Klienci Votum S.A., którzy 20 lat temu stracili w wypadku syna, nie spodziewali się, że pomimo upływu tak długiego czasu i początkowej odmowy ze strony ubezpieczyciela uda im się uzyskać zadośćuczynienie za śmierć syna. Dowiedz się, jak pomogli im eksperci Votum S.A.!strzałka

gazeta ubezpieczeniowa

W Gazecie Ubezpieczeniowej ukazał się artykuł dotyczący funkcjonowania projektu obsługi spraw o dochodzenie roszczeń z umów bankowych.strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie