telefon Infolinia pon. – pt.: 0800 – 1600
800 217 417

Integracja we współpracy z Votum S.A. o prywatnym leczeniu

Integracja we współpracy z Votum S.A. o prywatnym leczeniu

W najnowszym wydaniu magazynu dla osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i przyjaciół „Integracja” opublikowany został artykuł, który powstał przy współpracy z Votum S.A. Jego tematem jest prywatna opieka medyczna, z której w wielu sytuacjach zmuszeni są korzystać poszkodowani w wypadkach, przede wszystkim ze względu na ograniczoną dostępność leczenia i rehabilitacji refundowanej przez NFZ.

 

Kto powinien pokryć koszty leczenia po wypadku?

 

Koszty leczenia i rehabilitacji to często znaczne kwoty, na które nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego też jednym z głównych zagadnień poruszonych w artykule jest wskazanie źródła pozyskania środków.

 

Najczęściej podmiotem zobowiązanym do pokrycia kosztów leczenia zobowiązany jest ubezpieczyciel. Ten z kolei uznaje, że skoro poszkodowany ma prawo do publicznej opieki zdrowotnej, powinien korzystać z dostępnych mu rozwiązań oferowanych przez NFZ i tym samym odmawia pokrycia kosztów leczenia i rehabilitacji. Tymczasem zgodnie z informacjami zamieszczonymi w artykule średni czas oczekiwania na rehabilitację w placówkach publicznych wynosi 5 miesięcy.

 

Warto również zwrócić uwagę na inne kwestię poruszane w artykule, m.in. orzecznictwo Sądu Najwyższego w sprawie kosztów leczenia w prywatnych placówkach, wg którego:
• „osoba poszkodowana musi przede wszystkim udowodnić celowość i konieczność przeprowadzenia zabiegów, których koszty powinien pokryć ubezpieczyciel;
• poszkodowany musi wykazać, że wybór konkretnej placówki jest uzasadniony;
• pokrycie kosztów leczenia nie zależy od sytuacji majątkowej poszkodowanego”.

 

Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej

 

Jednym z podmiotów komercyjnych oferujących kompleksową opiekę medyczną osobom, które ucierpiały na skutek wypadku jest Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM. Ośrodek jest alternatywą dla szpitali, które mają problem z przyjęciem kolejnych wymagających rehabilitacji pacjentów. Centrum zaopatrzone jest w nowoczesny sprzęt, który umożliwia dopasowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta, niezależnie od stanu w jakim się on znajduje. Z usług Centrum korzystają więc zarówno pacjenci po amputacjach kończyn, uszkodzeniach rdzenia kręgowego, urazach mózgowo-czaszkowych, a od niedawna również dorośli pacjenci znajdujący się w śpiączce.

 

W PCRF pacjenci mają nie tylko indywidualne wsparcie dedykowanego im fizjoterapeuty, ale również dostęp do najnowszego sprzętu, który jest niedostępny na oddziałach placówek państwowych, takiego jak chociażby egzoszkielet czy cyberoko wykorzystywane w przypadku pacjentów, którzy nie mogą kontaktować się z otoczeniem w inny sposób.

 

Centrum wyróżnia się na tle innych podmiotów leczniczych nie tylko nowoczesnym sprzętem medycznym oraz indywidualnym podejściem do pacjenta, ale również młodym, pełnym zaangażowania zespołem specjalistów, który wciąż doskonali swoje umiejętności, tak aby pomoc świadczona osobom poszkodowanym w wypadkach była na jak najwyższym poziomie. Z działań PCRF korzystają również beneficjenci programu Pierwsze Kroki, którzy w ramach projektu uczestniczą w terapii funkcjonalnej.

 

Pomoc w uzyskaniu środków na leczenie

 

Osoby, które ucierpiały na skutek wypadków nie zawsze są świadome, gdzie szukać pomocy i o jakie świadczenia mogą się ubiegać. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, który nie tylko zawalczy o należne nam odszkodowanie i zadośćuczynienie , ale również o zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, która jest niezwykle istotna zwłaszcza w pierwszym okresie po wypadku. Czasem to właśnie szybki dostęp do profesjonalnego leczenia decyduje o powrocie do zdrowia.

 

Po więcej szczegółów zapraszamy do papierowego numeru Integracji 3/2018

Czytaj również


Odszkodowanie po wypadku w gospodarstwie rolnym

Wypadki komunikacyjne zdarzają się każdego dnia, dochodzi do nich nie tylko na drodze, gdzie zachowujemy

Oczekiwane 150 mln przychodów Grupy Kapitałowej Votum w 2019 roku

W dniu wczorajszym na stronie internetowej bankier.pl ukazał się artykuł dotyczący między innymi prognozy przychodów

Wypadek motocyklisty

Wypadki komunikacyjne zdarzają się codziennie, a ich uczestnicy często cierpią na ich skutek, jeszcze długo

3 grudnia Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku i pomimo

Masz pytania? Zadzwoń!

800 217 417

Chcesz żebyśmy się z Tobą skontaktowali?

Zostaw swoje dane

Klienci o nas

Poznaj historie
naszych Klientów
pomogliśmy ponad 225 000 poszkodowanym