Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Odszkodowanie po amputacji ręki – program Pierwsze Kroki

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Odszkodowanie po amputacji ręki – program Pierwsze Kroki

Odszkodowanie po amputacji ręki – program Pierwsze Kroki

21 sierpnia 2018
karol

W wieku 22 lat wydaje nam się, że cały świat stoi przed nami otworem. Plany na przyszłość, studia, pierwsza praca, to dopiero początek drogi, jednak czasem niezależnie od nas dzieje się coś, co sprawia, że trzeba zacząć od nowa.

 

Wypadek

 

Życie mężczyzny zmieniło się diametralnie w kwietniu 2017 r., kiedy to uległ poważnemu wypadkowi. Kierujący samochodem osobowym, w którym podróżował poszkodowany nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, w wyniku czego na łuku drogi zjechał na prawe pobocze, a następnie do rowu i tym samym doprowadził do dachowania pojazdu. Na skutek wypadku ucierpiał przede wszystkim pasażer.

 

Amputacja

 

Obrażenia jakich doznał nasz Klient były bardzo rozległe, mianowicie doszło do zmiażdżenia prawego ramienia ze złamaniem kilku kości, uszkodzenia całkowitego mięśni kończyny górnej prawej oraz rozerwania tętnicy ramiennej, a także wielu żył i nerwów na poziome złamania. Niestety urazy okazały się być bardzo poważne i dwa miesiące po wypadku lekarze byli zmuszeni przeprowadzić amputację prawej ręki na wysokości ramienia.

 

Wsparcie za strony VOTUM S.A.

 

Po nawiązaniu współpracy z klientem przez Votum S.A., w pierwszej kolejności spółka przyłączyła się do sprawy karnej, a po uzyskaniu niezbędnej dokumentacji roszczenia zostały zgłoszone do właściwego ubezpieczyciela. Ponadto Karol  ze względu na rozmiar doznanych urazów został objęty programem Pierwsze Kroki, który powstał z myślą o osobach najciężej poszkodowanych w wypadkach. Celem programu jest przede wszystkim fizyczna, społeczna oraz zawodowa aktywizacja niepełnosprawnych, w tym również szeroko pojęta pomoc w zakresie rehabilitacji oraz powrocie do sprawności.

 

Ze względu na amputację ręki dla 22-letniego poszkodowanego najistotniejsze było uzyskanie od ubezpieczyciela finansowania, które umożliwiłoby pokrycie znacznej części kosztów protezowania, co udało się osiągnąć dzięki staraniom Votum S.A.

 

karol

 

Życie po wypadku

 

Ten młody mężczyzna  przed wypadkiem był w trakcie studiów licencjackich na specjalizacji fizjoterapia. Chciał pomagać ludziom, którzy doznali obrażeń ciała, nie przypuszczał wówczas, ze sam stanie się jednym z nich. Studia nie były jedyną jego aktywnością, udawało mu się je łączyć z pracą zawodową, dzięki której mógł samodzielnie się utrzymywać.

 

Po wypadku poszkodowany sam wymagał intensywnej pomocy innych osób. Nie poddał się jednak zwątpieniu i depresji, za to wytrwale dążył do powrotu do normalnego życia. Relatywnie szybko powrócił do pracy zawodowej w poprzednim miejscu zatrudnienia, a po obronie pracy licencjackiej planuje kontynuację studiów na poziomie II stopnia. Przed wypadkiem nasz pełnomocnik trenował koszykówkę oraz siatkówkę, zaledwie kilka miesięcy o wypadku udało mu się powrócić do czynnego uprawiania sportu, a pierwsze drobne sukcesy, jak trafiony rzut do kosza zachęcały do kolejnych prób.

 

 

 

Zadośćuczynienie

 

Do dnia dzisiejszego ubezpieczyciel przyznał naszemu Klientowi zadośćuczynienie. Ponadto pokrył koszty protezowania, opieki, oraz wyrównał dochód utracony podczas niezdolności do pracy.

 

Obecnie trwają negocjacje ugodowe mające na celu ustalenie końcowej wartości zadośćuczynienia. Najprawdopodobniej konieczne będzie jednak skierowanie sprawy na drogę powództwa cywilnego, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie zadośćuczynienia w wysokości adekwatnej do rozmiaru doznanej krzywdy.

 

Ponadto w ramach programu Pierwsze Kroki  został zaopatrzony w zaawansowaną technicznie protezę, , którą wykorzystuje w codziennym życiu i jak sam mówi „Teraz to ludzie nawet nie wiedza, że tej ręki nie mam”.

 

 

Klient  nie poddaje się, robi wszystko, aby zminimalizować negatywne skutki wypadku – o tym jak wygląda jego życie i jakie ma plany na przyszłość można przeczytać również w wywiadzie dostępnym na stronie programu Pierwsze Kroki.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

Czy rowerzysta, który ucierpiał w wypadku drogowym może starać się o należne mu odszkodowanie i zadośćuczynienie? Historia poszkodowanego, który został potrącony przez samochód prowadzony przez pijanego kierowcę pokazuje, że tak. Ponadto odszkodowanie i zadośćuczynienie to nie jedyne świadczenia jakie można uzyskać. Przeczytaj i dowiedz się jak specjaliści Votum S.A. pomogli rowerzyście poszkodowanemu w wypadku.strzałka

Law-stream-odszkodowania online

Niektórzy uważają, że usługi prawne są drogie. Czy na to rozwiązanie? Czy można walczyć skutecznie o odszkodowanie online? Poszkodowanym z drobną szkodą czy niewielkimi obrażeniami zależy na prostych rozwiązaniach. Preferują również usługi online, które pozwalają na sfinalizowanie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu. Poznaj nową usługę LAW stream z grupy kapitałowej VOTUM.strzałka

rolnik

Wypadki w gospodarstwach rolnych często niosą ze sobą poważne konsekwencje, a ich skutki są odczuwalne nawet wiele lat od zdarzenia. Czy w takiej sytuacji poszkodowany może starać się o odszkodowanie oraz przyznanie mu renty z tytułu niezdolności do pracy lub zwiększonych potrzeb? Dowiedz się, jak Ekspertom Votum S.A. udało się pomóc kobiecie, która podczas pracy przy zbiorach lnu straciła rękę. strzałka

Grzegorz celeban

W najnowszym numerze „Filantropa naszych czasów” ukazał się artykuł dotyczący działalności Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej. Przeczytaj i dowiedz się, z jakiej pomocy możesz skorzystać Ty lub Twoi bliscy!strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie