Ponad 120 tys. zł dla poszkodowanej rowerzystkiPonad 120 tys. zł dla poszkodowanej rowerzystki

Czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogą starać się o należne im zadośćuczynienie i odszkodowanie, jeśli ucierpieli na skutek wypadku? Co w sytuacji, jeśli doznane obrażenia są na tyle dotkliwe, ze będą odczuwalne również w przyszłości? Co można zrobić, aby uzyskać wypłatę wszystkich należnych świadczeń?

Wypadek

Wypadek, w którym uczestniczyła młoda kobieta miał miejsce w 2016 r. Kierujący pojazdem osobowym nie zachował należytej ostrożności i potrącił jadącą skrajem drogi rowerzystkę. Poszkodowana doznała poważnych obrażeń ciała, w tym rozległego urazu uzębienia. Konieczne okazało się wdrożenie specjalistycznego i długotrwałego leczenia stomatologicznego oraz skorzystanie z pomocy ortodonty.

Pomoc ze strony Votum S.A.

Młoda kobieta zdecydowała się skorzystać z pomocy Votum S.A. niedługo po wypadku, we wrześniu 2016 r. skontaktowała się ze spółką. W toku likwidacji szkody ubezpieczyciel początkowo przyznał poszkodowanej zadośćuczynienie za doznaną krzywdę w kwocie zaledwie 700,00 zł. Eksperci spółki nie poddali się jednak, podjęli dalsze działania i doprowadzili do dopłaty do łącznej kwoty 10.000,00 zł. Poszkodowana otrzymała także 2.500,00 zł tytułem zasądzonej w postępowaniu karnym nawiązki.

Wnikliwa analiza zgromadzonej dokumentacji medycznej oraz informacje przekazywane przez kobietę pozwoliły na złożenie odwołania, w którym podniesiono między innymi zarzut zaniżonego uszczerbku na zdrowiu oraz zawnioskowano o zorganizowanie badań z udziałem poszkodowanej. W rezultacie, po przeprowadzonej komisji lekarskiej ubezpieczyciel dokonał dopłaty dodatkowej kwoty 12.500,00 zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Zwrot kosztów leczenia

W toku prowadzenia sprawy poszkodowana kontynuowała leczenie powypadkowe, ponosząc tym samym znaczne koszty. Obejmujące między innymi prywatne wizyty lekarskie, zabiegi czy dojazdy do placówek medycznych. Likwidacja szkody zakończyła się uzyskaniem dla poszkodowanej refundacji kosztów związanych z leczeniem w łącznej kwocie ponad 57.000,00 zł.

Sprawdź, jak wysokie powinno być Twoje odszkodowanie!

Ostatecznie poszkodowana kobieta zdecydowała się na zawarcie ugody z ubezpieczycielem na dodatkową kwotę dopłaty 40.000,00 zł. Łącznie poszkodowana uzyskała ponad 120.000,00 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz zwrot kosztów leczenia. Dla specjalistów Votum S.A. istotne było, aby poszkodowana w wypadku uzyskała maksymalną możliwą wysokość należnych jej świadczeń, dzięki którym będzie mogła wrócić do zdrowia.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Opieka po wypadku – odszkodowanie

Osobie poszkodowanej w wypadku może należeć się kilka różnych świadczeń, takich jak: zadośćuczynienie, renta, zwrot

Wypadek w pracy – zadośćuczynienie dla poszkodowanej kobiety

Wypadki w pracy są o wiele bardziej powszechne niż mogłoby się to wydawać. Dochodzi do

Renta – 16 lat po wypadku

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków, w których cierpią kierowcy i pasażerowie samochodów, a także

Ranking Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2020 – gratulujemy sukcesu!

W tym roku odbyła się 18. edycja Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej. Pomimo nietypowych okoliczności w