Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Renta dla kobiety poszkodowanej w wypadku samochodowym

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Renta dla kobiety poszkodowanej w wypadku samochodowym

Renta dla kobiety poszkodowanej w wypadku samochodowym

27 września 2018
odszkodowanie

 

Niekiedy poszkodowanym w wypadkach udaje się wyjść z nich niemal bez szwanku. Odniesione rany goją się, a ludzie mogą wrócić do życia sprzed zdarzenia. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Pokazuje to przypadek klientki Votum S.A., która została poszkodowana w wypadku drogowym, a jego skutki okazały się być bardzo dotkliwe. Następstwa kolizji będą towarzyszyć kobiecie do końca życia, znacznie utrudniając jej codzienne funkcjonowanie.

 

 

 

 

Wypadek i jego następstwa

 

Do wypadku, w którym ucierpiała poszkodowana doszło w 2009 r. Kobieta, jadąca samochodem osobowym jako pasażerka, mająca wówczas 41 lat, doznała ciężkich obrażeń ciała, w tym urazu głowy ze wstrząśnieniem mózgu, obrażeń twarzoczaszki oraz licznych obrażeń wewnętrznych, w następstwie których utraciła samodzielność oraz zdolność do wykonywania pracy.

 

Poszkodowana pracowała zawodowo jako monter w firmie zajmującej się nowymi technologiami. Na kilka miesięcy przed wypadkiem otworzyła własną działalność usługową. Ponadto jak większość kobiet w jej wieku zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Jednak obrażenia, których doznała na skutek wypadku okazały się na tyle poważne, że nie tylko nie mogła dalej rozwijać swojej firmy, ale proste codzienne czynności zaczęły stanowić dla niej wyzwanie.

 

Poszkodowana przeszła długi i skomplikowany proces leczenia. Niestety na skutek wypadku i licznych operacji kobieta obecnie ma krótszą jedną nogę, utyka. Ponadto zmaga się z ograniczeniem w zakresie ruchu w stawie biodrowym i dolegliwościami bólowymi obręczy biodrowej przez co nie może wykonywać cięższych prac fizycznych i wymaga pomocy w zwykłych czynnościach życia codziennego. Nadal nie może pracować, co do czasu uzyskania przez nią renty od ubezpieczyciela spowodowało powstanie poważnych problemów finansowych. Musiała liczyć na wsparcie rodziny.

 

Renta

 

Sąd w 2017 r. zasądził dopłatę do zadośćuczynienia oraz przyznanie miesięcznej  renty  w kwocie 1.817 zł. W skład tej kwoty wchodziło odpowiednio 600 zł z tytułu zwiększonych potrzeb oraz 1.217 zł renty uzupełniającej z tytułu utraty zdolności do pracy.

 

 

sprawdz-jak

 

 

Po objęciu sprawy do prowadzenia eksperci Votum S.A. przystąpili do uzupełnienia dokumentacji szkodowej. W tym celu zwrócono się do ZUS, a także do byłego pracodawcy poszkodowanej.

 

Uzyskana dokumentacja pozwoliła na sporządzenie wniosku o podwyższenie renty uzupełniającej do kwoty 1.545 zł miesięcznie (zamiast zasądzonych 1.217 zł) oraz żądanie wyrównania renty w kwocie 7.698 zł. Oba wnioski zostały wyegzekwowane przez Votum.

Natomiast na podstawie dokumentacji uzyskanej od byłego pracodawcy poszkodowanej eksperci Votum S.A. stwierdzili zasadność wystąpienia z dodatkowym wnioskiem o waloryzację renty wyrównawczej. Odniesiono sukces i poszkodowana uzyskała podwyższenie należnego jej świadczenia do kwoty 2.040 zł miesięcznie.

 

W wyniku działań podjętych przez specjalistów Votum S.A. ostatecznie ustalono na rzecz poszkodowanej rentę w łącznej wysokości 2.640 zł w miejsce renty w kwocie 1.817 zł początkowo zasądzonej wyrokiem.

 

Nie był to koniec działania ekspertów Votum S.A. Zgodnie z wolą klientki podjęto z ubezpieczycielem rozmowy zmierzające do zamiany renty okresowo płatnej na jednorazowe odszkodowanie, czyli tzw. kapitalizację renty. W wyniku negocjacji ugodowych udało się uzyskać satysfakcjonującą obie strony propozycję ugody dotyczącej kapitalizacji renty na kwotę 450.000 zł. Ugoda została zawarta przed Sądem Polubownym przy KNF i obecnie jest w trakcie realizacji.

 

Podsumowując w wielu przypadkach pomoc eksperta okazuje się być nieoceniona. osoby poszkodowane w wypadkach często zapominają, że mogą starć się również o rentę, która może zostać przyznana ze względu na zwiększone potrzeby poszkodowanego, takie jak chociażby konieczność opieki osób trzecich czy leczenie oraz rehabilitacja, ale również z tytułu niezdolności do pracy. W przypadku poszkodowanej zastosowanie miały oba te przypadki. Ostatecznie udało się uzyskać dla klientki Votum S.A. kapitalizację renty, która pozwoli jej ze spokojem patrzeć w przyszłość.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

opinie klientów votum

Historia uczestnika programu Pierwsze Kroki, który stracił nogę na skutek wypadku.strzałka

siostry

Dzięki staraniom VOTUM S.A. siostry potrącone przez samochód osobowy otrzymały odszkodowanie za obrażenia, których doznały w wypadku. Dowiedz się, jak uzyskaliśmy wyższe odszkodowanie!strzałka

tory

Co można zrobić w sytuacji, kiedy okoliczności wypadku są niejasne, a ustalenie odpowiedzialnego wydaje się niemożliwe? Czy warto iść do sądu i jakie kroki należy podjąć, aby rodzina zmarłego uzyskała należne jej świadczenia? Dowiedz się jak pomogli eksperci Votum S.A.!strzałka

wypadek

Co zrobić w sytuacji kiedy na skutek wypadku poszkodowany musi zmagać się nie tylko z problemami zdrowotnymi, ale również rodzinnymi? Klient Votum S.A. samotnie musiał zmierzyć się z następstwami wypadku, w jakim uczestniczył kilka lat temu, w powrocie do zdrowia pomogli mu specjaliści Votum S.A. Udało się uzyskać ponad 1 mln zł!strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie