telefon Infolinia pon. – pt.: 0800 – 1600
800 217 417

Renta dla kobiety poszkodowanej w wypadku samochodowym

Renta dla kobiety poszkodowanej w wypadku samochodowym

 

Niekiedy poszkodowanym w wypadkach udaje się wyjść z nich niemal bez szwanku. Odniesione rany goją się, a ludzie mogą wrócić do życia sprzed zdarzenia. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Pokazuje to przypadek klientki Votum S.A., która została poszkodowana w wypadku drogowym, a jego skutki okazały się być bardzo dotkliwe. Następstwa kolizji będą towarzyszyć kobiecie do końca życia, znacznie utrudniając jej codzienne funkcjonowanie.

 

Wypadek i jego następstwa

 

Do wypadku, w którym ucierpiała poszkodowana doszło w 2009 r. Kobieta, jadąca samochodem osobowym jako pasażerka, mająca wówczas 41 lat, doznała ciężkich obrażeń ciała, w tym urazu głowy ze wstrząśnieniem mózgu, obrażeń twarzoczaszki oraz licznych obrażeń wewnętrznych, w następstwie których utraciła samodzielność oraz zdolność do wykonywania pracy.

 

Poszkodowana pracowała zawodowo jako monter w firmie zajmującej się nowymi technologiami. Na kilka miesięcy przed wypadkiem otworzyła własną działalność usługową. Ponadto jak większość kobiet w jej wieku zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Jednak obrażenia, których doznała na skutek wypadku okazały się na tyle poważne, że nie tylko nie mogła dalej rozwijać swojej firmy, ale proste codzienne czynności zaczęły stanowić dla niej wyzwanie.

 

Poszkodowana przeszła długi i skomplikowany proces leczenia. Niestety na skutek wypadku i licznych operacji kobieta obecnie ma krótszą jedną nogę, utyka. Ponadto zmaga się z ograniczeniem w zakresie ruchu w stawie biodrowym i dolegliwościami bólowymi obręczy biodrowej przez co nie może wykonywać cięższych prac fizycznych i wymaga pomocy w zwykłych czynnościach życia codziennego. Nadal nie może pracować, co do czasu uzyskania przez nią renty od ubezpieczyciela spowodowało powstanie poważnych problemów finansowych. Musiała liczyć na wsparcie rodziny.

 

Renta

 

Sąd w 2017 r. zasądził dopłatę do zadośćuczynienia oraz przyznanie miesięcznej  renty  w kwocie 1.817 zł. W skład tej kwoty wchodziło odpowiednio 600 zł z tytułu zwiększonych potrzeb oraz 1.217 zł renty uzupełniającej z tytułu utraty zdolności do pracy.

 

 

Sprawdź, jakie wysokie powinno być Twoje odszkodowanie

 

 

Po objęciu sprawy do prowadzenia eksperci Votum S.A. przystąpili do uzupełnienia dokumentacji szkodowej. W tym celu zwrócono się do ZUS, a także do byłego pracodawcy poszkodowanej.

 

Uzyskana dokumentacja pozwoliła na sporządzenie wniosku o podwyższenie renty uzupełniającej do kwoty 1.545 zł miesięcznie (zamiast zasądzonych 1.217 zł) oraz żądanie wyrównania renty w kwocie 7.698 zł. Oba wnioski zostały wyegzekwowane przez Votum.

Natomiast na podstawie dokumentacji uzyskanej od byłego pracodawcy poszkodowanej eksperci Votum S.A. stwierdzili zasadność wystąpienia z dodatkowym wnioskiem o waloryzację renty wyrównawczej. Odniesiono sukces i poszkodowana uzyskała podwyższenie należnego jej świadczenia do kwoty 2.040 zł miesięcznie.

 

W wyniku działań podjętych przez specjalistów Votum S.A. ostatecznie ustalono na rzecz poszkodowanej rentę w łącznej wysokości 2.640 zł w miejsce renty w kwocie 1.817 zł początkowo zasądzonej wyrokiem.

 

Nie był to koniec działania ekspertów Votum S.A. Zgodnie z wolą klientki podjęto z ubezpieczycielem rozmowy zmierzające do zamiany renty okresowo płatnej na jednorazowe odszkodowanie, czyli tzw. kapitalizację renty. W wyniku negocjacji ugodowych udało się uzyskać satysfakcjonującą obie strony propozycję ugody dotyczącej kapitalizacji renty na kwotę 450.000 zł. Ugoda została zawarta przed Sądem Polubownym przy KNF i obecnie jest w trakcie realizacji.

 

Podsumowując w wielu przypadkach pomoc eksperta okazuje się być nieoceniona. osoby poszkodowane w wypadkach często zapominają, że mogą starć się również o rentę, która może zostać przyznana ze względu na zwiększone potrzeby poszkodowanego, takie jak chociażby konieczność opieki osób trzecich czy leczenie oraz rehabilitacja, ale również z tytułu niezdolności do pracy. W przypadku poszkodowanej zastosowanie miały oba te przypadki. Ostatecznie udało się uzyskać dla klientki Votum S.A. kapitalizację renty, która pozwoli jej ze spokojem patrzeć w przyszłość.

Czytaj również


Wypadek na przejściu dla pieszych

W wielu sytuacjach poszkodowany w wypadku nie tylko nie przyczynił się do powstania niebezpiecznej sytuacji,

Potrącenie pieszej

Ofiarami wypadków drogowych niestety są nie tylko użytkownicy samochodów, motorów czy rowerów, ale również piesi,

Odszkodowanie po wypadku w gospodarstwie rolnym

Wypadki komunikacyjne zdarzają się każdego dnia, dochodzi do nich nie tylko na drodze, gdzie zachowujemy

Oczekiwane 150 mln przychodów Grupy Kapitałowej Votum w 2019 roku

W dniu wczorajszym na stronie internetowej bankier.pl ukazał się artykuł dotyczący między innymi prognozy przychodów

Masz pytania? Zadzwoń!

800 217 417

Chcesz żebyśmy się z Tobą skontaktowali?

Zostaw swoje dane

Klienci o nas

Poznaj historie
naszych Klientów
pomogliśmy ponad 225 000 poszkodowanym