16 listopada wspólnie uczciliśmy pamięć ofiar wypadków drogowych. Dziękujemy za solidarność w tym wyjątkowym dniu i chęć przyłączenia się do organizowanych przez VOTUM i Fundację VOTUM wydarzeń, które trwały cały weekend.
148 litrów krwi
Obchody rozpoczęliśmy już w piątek, inaugurując w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu dwudniową zbiórkę krwi dedykowaną ofiarom wypadków drogowych.
Akcję zamknęliśmy w sobotę znakomitym wynikiem 148 litrów krwi zebranych od 329 osób. Wszyscy zainteresowani naszą zbiórką mieli dodatkową szansę zapoznać się z najważniejszymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Przeszkolonych zostało kilkadziesiąt osób, w tym sześć pracownic RCKiK.
Wyjątkowy wieczór z Moniką Kuszyńską
W niedzielę we wrocławskim klubie Firlej odbył się koncert Moniki Kuszyńskiej. W tak szczególnym dniu zależało nam na występie artystki, której tematyka wypadków jest bardzo bliska. Chcieliśmy, żeby jej historia zainspirowała obecnych na sali nie tylko fanów, ale również podopiecznych Fundacji VOTUM, którzy mieli podobne przejścia.
Wokalistka oczarowała publiczność nie tylko swoim pięknym głosem, ale także pogodą ducha i naturalnością. Zupełnym zaskoczeniem był spontaniczny duet z Esterą Wroną. Swego czasu śpiewała ona w drużynie Moniki Kuszyńskiej w programie „Bitwa na głosy”. Wyjątkowy duet podbił serca słuchaczy.
Byliśmy w całym kraju
Nie wszyscy mogli być z nami we Wrocławiu, każdy natomiast mógł przyłączyć się do naszej facebookowej akcji. Wystarczyło zmienić swoje zdjęcia: profilowe i w tle na specjalnie z tej okazji przygotowane grafiki. W ten symboliczny sposób można było dać wyraz swojego zaangażowania w temat i upamiętnić tych, którym dedykowany jest ten jeden dzień w roku.