telefon Infolinia pon. – pt.: 0800 – 1600
800 217 417

Firma

Pomogliśmy już ponad
240 000 Polakom!

Od 2005 roku reprezentujemy poszkodowanych w wypadkach,
uzyskując na ich rzecz ponad 2 435 000 000 zł odszkodowań.

Grupa kapitałowa

Close
Kancelaria Prawna VIDSHKODUVANNYA sp. z o. o.

25 października 2013 r. spółka VOTUM S.A. nabyła 74% udziałów w spółce Vidshkoduvannya sp. z o.o. z siedzibą we Lwowie.

Przejęcie większościowych udziałów to kolejny krok w rozwoju terytorialnym Grupy Kapitałowej Votum, który ma celu zapewnienie profesjonalnej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych na terenie Ukrainy.

Strona internetowa Kancelarii jest dostępna pod adresem: www.vidshkoduvannya.com

Close
Votum Centrum Odškodnění, A.S. – Czechy, Słowacja

Po osiągnięciu niekwestionowanej pozycji lidera na polskim rynku pozyskiwania odszkodowań dla ofiar wypadków komunikacyjnych, Grupa Kapitałowa rozszerzyła swoją działalność na obszar Słowacji (2007 rok) oraz Czech (2010 rok).

Powstały w lipcu 2014 roku w wyniku połączenia spółek czeskiej i słowackiej podmiot ma stać się podstawą dalszej ekspansji Grupy Kapitałowej do krajów południowej Europy.

Strona internetowa Votum Centrum Odškodnění, A.S. jest dostępna pod adresem: www.votum-co.cz

Close
Law Stream sp. z o. o.

Law Stream sp. z o. o. jest spółką technologiczną, koncentrującą się na automatyzacji i wypracowaniu rozwiązań, które docelowo mają wspomóc ewolucję Votum S.A. z firmy odszkodowawczej o tradycyjnym modelu działania sieci sprzedaży do modelu technologicznego. Wspomniana zmiana dotyczyć będzie wybranych produktów odszkodowawczych.

Strona internetowa Law Stream sp. z o. o. jest dostępna pod adresem : www.lawstream.pl

Biuro Ekspertyz Procesowych Sp. z o.o.
Redeem sp. z o.o.

Redeem to firma windykacyjna działająca na rynku wierzytelności. Zatrudnieni w niej profesjonaliści posiadają szerokie kompetencje i doświadczenie zarówno w zakresie windykacji polubownej, jak i postępowań sądowych oraz egzekucyjnych. Spółka kładzie duży nacisk na osobisty kontakt specjalistów z dłużnikami i organami egzekucyjnymi, co wpływa bezpośrednio na skuteczność podejmowanych przez nią działań.

Strona internetowa Redeem sp. z o. o. jest dostępna pod adresem:www.redeem.com.pl

Biuro Ekspertyz Procesowych Sp. z o.o.
AutoVotum S.A.

AutoVotum S.A. to spółka specjalizująca się w bezgotówkowym wynajmie samochodów zastępczych z OC sprawcy oraz najmie krótkoterminowym aut osobowych i dostawczych. Podmiot powstał w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na profesjonalna obsługę powypadkową i realizację usług o wysokim standardzie, jakiego wymagają osoby poszkodowane w wypadkach. Spółka zapewnia samochody zastępcze tej samej klasy co uszkodzone na cały okres naprawy lub do wypłaty odszkodowania. Klienci mają do dyspozycji flotę nowych aut dostępnych w opcji door-to-door z odpowiednim pakietem ubezpieczeń.

Biuro Ekspertyz Procesowych Sp. z o.o.
Votum Connect SA

Votum Connect S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej VOTUM, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa VOTUM oferuje profesjonalną pomoc w dochodzeniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach. Natomiast podstawowym celem spółki VOTUM Connect S.A. jest budowanie nowych kanałów sprzedaży dla usług świadczonych przez zleceniodawców. Naczelna zasada, według której działa spółka, opiera się na utrzymaniu wysokiej jakości usług i produktów oraz stałym budowaniu zaufania i trwałych relacji z klientem.

Biuro Ekspertyz Procesowych Sp. z o.o.
Biuro Ekspertyz Procesowych sp. z o.o. (BEP)

Biuro Ekspertyz Procesowych sp. z o.o. (BEP) powstało w odpowiedzi na zmieniające się prawo.

Specjalistyczna ekspertyza stała się pełnoprawnym dowodem i silnym argumentem, który pozwala na polubowne zakończenie polemiki bez konieczności inicjowania procesu sądowego. Spółka współpracuje z ekspertami posiadającymi bogate doświadczenie zawodowe, których opinie mają znaczenie dla podejmowanych rozstrzygnięć na każdym etapie postępowania.

Close
Fundacja Votum

Fundacja Votum w swoich działaniach wspiera przede wszystkim osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych. Jest to widoczne zwłaszcza w programie Pierwsze Kroki, którego beneficjenci mogą skorzystać z kompleksowej pomocy w fizycznej, społecznej oraz zawodowej aktywizacji oraz wsparciu w powrocie do sprawności.

Ponadto Fundacja realizuje również Ogólnopolską Akcje Krew. Jest to akcja propagująca bezinteresowne działanie na rzecz drugiego człowieka.

Strona internetowa Fundacji jest dostępna pod adresem: www.fundacjavotum.org

Close
Ukraińsko-Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum S. A.

Ukraińsko-Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej zostało założone we wrześniu 2015 r. Głównym celem spółki jest prowadzenie działalności medyczno-rehabilitacyjnej na terenie Ukrainy. W gabinetach należących do tego podmiotu odbywają się nie tylko konsultacje medyczne, ale również szkolenia dla przyszłego personelu fizjoterapeutycznego, w tym lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i logopedów. Ponadto spółka ma również za zadanie propagowanie szeroko pojętej rehabilitacji funkcjonalnej. Co ważne nowe gabinety są tworzone w oparciu o wiedzę i wieloletnie doświadczenie personelu Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM S.A.

Close
Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum S. A.

Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum S. A. powstało w 2008 roku w Krakowie. Od początku swojej działalność PCRF koncentruje się przede wszystkim na specjalistycznej pomocy osobom najciężej poszkodowanym w wypadkach, a jest to możliwe dzięki doświadczonemu personelowi i jego zaangażowaniu.

Specjaliści PCRF nie boją korzystać się z niestandardowych, innowacyjnych rozwiązań dzięki czemu wychodzą naprzeciw nawet najtrudniejszym problemom, a podopieczni Centrum mogą korzystać z najnowocześniejszego sprzętu medycznego, takiego jak między innymi egzoszkielet.

PCRF może poszczycić się również unikatowym projektem dedykowanym osobom dorosłym znajdującym się w śpiączce.

Strona internetowa Centrum jest dostępna pod adresem: www.pcrf.pl

KANCELARIA ADWOKATÓW I RADCÓW PRAWNYCH A. ŁEBEK I WSPÓLNICY sp. k.
Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wspólnicy Spółka Komandytowa
Kancelarię Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wspólnicy Spółkę Komandytową tworzą – jako komplementariusze – doświadczeni prawnicy posiadający wieloletnią praktykę adwokacką i radcowską zdobywaną zarówno w indywidualnych kancelariach, jak i na eksponowanych stanowiskach w instytucjach publicznych, samorządowych, a także w dużych podmiotach gospodarczych.

Dotychczasowa praktyka zawodowa szefów kancelarii oraz dobrany przez nich zespół gwarantuje wysoką jakość świadczonej pomocy prawnej.

Strona internetowa Kancelarii jest dostępna pod adresem: www.lebekiwspolnicy.pl

Grupa Votum

Misja firmy

Od 2005 roku pomagamy osobom poszkodowanym w wypadkach uzyskać należne odszkodowanie. Zaangażowanie, profesjonalizm i pasja całego zespołu sprawiła, że dziś jesteśmy jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firmą uzyskującą dla ofiar wypadków odszkodowania. W wyniku naszej pracy do poszkodowanych trafiło ponad 2,4 miliardy złotych.

Nieprzerwanie służymy pomocą na każdym etapie postępowania odszkodowawczego, a efektywność naszych działań potwierdza ponad 240 000 klientów. Ustawiczna nauka i wspólny wysiłek wpływają na oferowany przez nas poziom obsługi Klienta, osiągane wyniki oraz przyznawane VOTUM nagrody i wyróżnienia.

W codziennej pracy pamiętamy o naszej Misji sformułowanej na samym początku działalności firmy.

Firma Votum

W oparciu o wieloletnią praktykę w dochodzeniu odszkodowań, profesjonalizm i etykę pracy, przekładające się na wzrost wartości naszej firmy, chcemy zapewnić poczucie bezpieczeństwa naszym Klientom, Akcjonariuszom, Pracownikom i Współpracownikom.
Cele te realizujemy dzięki silnej pozycji i rozpoznawalnej marce, które dają nam możliwość negocjowania z największymi ubezpieczycielami, jak równy z równym.

Choć od tego czasu minęło już sporo lat, nadal wyznacza ona kierunek naszych działań.

Rozwijamy naszą działalność tak, by nieść osobom poszkodowanym w wypadkach pomoc skuteczną i najściślej dopasowaną do ich potrzeb. Mimo że podstawową działalnością spółki jest uzyskiwanie dla naszych Klientów należnych świadczeń, chcemy pomóc im także odzyskać zdrowie i sprawność.

W tym celu nie tylko współpracujemy z instytucjami takimi jak Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum, a także stworzyliśmy program Pierwsze kroki. W jego ramach umożliwiamy osobom niepełnosprawnym powrót do samodzielnego, aktywnego życia między innymi poprzez dostosowanie samochodu i mieszkania do ich potrzeb, zapewnienie właściwej rehabilitacji i dopasowanie odpowiedniego sprzętu.

Ważną rolę w naszych działaniach odgrywa również Fundacja Votum. Dzięki niej osoby poszkodowane w wypadkach mogą zbierać fundusze na leczenie i rehabilitację dzięki wpłatom z 1%. Fundacja zapewnia również w odpowiednich przypadkach pomoc materialną i rzeczową.

Votum
 1. 2018

  Maj – 11 drużyn z VOTUM S.A. i Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wspólnicy wzięło udział w Biegu Firmowym
  Maj – VOTUM S.A. wyróżniona w konkursie Gwiazdy Biznesu
  Kwiecień – Kancelaria A. Łebek i Wspólnicy w Rankingu Kancelarii Prawniczych 2017 wg Rzeczpospolitej
  Luty – VOTUM S.A. zdobyła tytuł Gazeli Biznesu
  Luty – VOTUM S.A. po raz kolejny otrzymała tytuł Firmy Dobrze Widzianej

 2. 2017

  Grudzień – zdobycie przez VOTUM S.A. tytułu Gazeli Biznesu 2017
  Grudzień – wyróżnienie dla VOTUM S.A. w konkursie Lider odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju organizowanego przez Rzeczpospolitą
  Listopad- laureat VII edycji konkursu Firma Dobrze Widziana
  Listopad- odbiór Certyfikatu Przedsiębiorstwo FAIR PLAY
  Listopad – VOTUM S.A. partnerem plebiscytu Człowiek bez barier 2017
  Sierpień – zdobycie Złotego Lauru Konsumenta
  Lipiec – inauguracja strony internetowej programu Pierwsze kroki
  Czerwiec – po raz trzeci VOTUM S.A. otrzymała Medal Europejski za Doradztwo Odszkodowawcze
  Maj – 11 drużyn z VOTUM S.A. i Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wspólnicy wzięło udział w Biegu Firmowym
  Kwiecień – Kancelaria A. Łebek i Wspólnicy w Rankingu Kancelarii Prawniczych 2017 wg Rzeczpospolitej
  Kwiecień – zmiany w zarządzie VOTUM S.A. – Prezesem Zarządu został Bartłomiej Krupa, a Wiceprezesem Elżbieta Kupiec
  Marzec – Fundacja VOTUM zajęła 6 miejsce w plebiscycie Pożyteczni 2017
  Luty – Gazela Biznesu dla Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wspólnicy
  Styczeń – VOTUM S.A. po raz czwarty otrzymała tytuł Diamentu Forbesa

 3. 2016

  Grudzień- rejestracja 200.000 Klienta
  Listopad- laureat VII edycji konkursu Firma Dobrze Widziana
  Listopad- odbiór Statuetki Platynowej i Certyfikatu Przedsiębiorstwo FAIR PLAY
  Październik- dywidenda 0,23 zł na akcję dla akcjonariuszy (2 transza)
  Sierpień- wypłata pierwszej transzy dywidendy
  Czerwiec -zdobycie tytułu „Dobroczyńca Roku 2016” za Strategię Społecznego Zaangażowania
  Czerwiec – po raz drugi został przyznany „Medal Europejski” za Doradztwo Odszkodowawcze
  Maj – podział zysków za 2015 rok – dywidenda wyniesie 78 groszy za 1 akcję
  Kwiecień – Kancelaria A. Łebek i Wspólnicy w „Rankingu Kancelarii Prawniczych 2016” wg Rzeczpospolitej
  Kwiecień – powołanie nowego Członka Rady Nadzorczej VOTUM S.A. – Marka Stokłosę
  Kwiecień – powołanie nowego Członka Zarządu VOTUM S.A. – Mirosława Grebera
  Marzec – Fundacja VOTUM zajmuje 4 miejsce w plebiscycie Pożyteczni 2016
  Luty – Gazela Biznesu dla KAIRP A. Łebek i Wspólnicy
  Styczeń – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wspólnicy Sp. K. z Grupy Kapitałowej VOTUM uzyskała tytuł „Gazeli Biznes

 4. 2015

  Listopad – Platynowy Laur oraz Statuetka „Przedsiębiorstwo Fair Play” za rok 2015 dla VOTUM S.A.
  Październik – wypłata 0,32 zł zaliczki na poczet dywidendy za 2015 r.
  Wrzesień – – PCRF Votum przejęło 75% udziałów w Ukraińsko Polskim Centrum Rehabilitacji Votum Sp. z o.o.
  Czerwiec – utworzenie spółki Biuro Ekspertyz Procesowych sp. z o.o.
  Czerwiec – VOTUM S.A. otrzymała Medal Europejski za Doradztwo Odszkodowawcze
  Czerwiec – obchody 10lecia firmy
  Maj- 28.06.2015 kurs akcji osiągnął rekordowy wynik 18,45 zł na akcję
  Maj – Bartłomiej Krupa powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Spółki
  Maj – w VOTUM S.A. zarejestrowano sprawę numer 160 000
  Maj – utworzenie oddziału na Węgrzech przez spółkę zależną VOTUM Centrum Odškodnění, a.s.
  Kwiecień – do grupy kapitałowej dołącza Biuro Ogólnopolskich Badań Ankieterów Terenowych sp. z o.o.
  Kwiecień – rekordowa ilość spisanych umów przez jedną strukturę w jednym miesiącu w dotychczasowej historii VOTUM S.A.
  Marzec – Fundacja VOTUM zajmuje 10. miejsce w plebiscycie Pożyteczni 2015
  Luty – VOTUM S.A. jest już warta ponad 120 000 000 złotych
  Luty – otwarcie nowej siedziby VOTUM Connect S.A
  Styczeń – kurs akcji VOTUM S.A. osiągnął 28 stycznia 2015 kwotę 10 zł

 5. 2014

  Październik – 2 transza wypłaty dywidendy w wysokości 0,51 zł na akcje
  Sierpień – Akcja „Jabłka w dłoń” – VOTUM S.A. wspiera polskich sadowników
  Lipiec – zarejestrowano sprawę numer 140 000
  Lipiec – połączenie spółek zależnych VOTUM S.A. działających na terenie Czech i Słowacji
  Lipiec – rekordowe odszkodowanie – 2,4 mln zł dla rodziny zmarłej
  Lipiec – 1 transza wypłaty dywidendy w wysokości 0,51 zł na akcje
  Czerwiec – Votum S.A. członkiem Zachodniej Izby Gospodarczej
  Maj – 30.05.2014 kurs akcji osiągnął rekordowy pułap – 7,80 zł na akcje
  Kwiecień – KAIRP A. Łebek i Wspólnicy sp.k. wśród zrzeszonych Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych
  Marzec – odnotowaliśmy rekordowy wpływ spraw w jednym miesiącu – ich liczba sięgnęła 2245
  Marzec – VOTUM S.A. w indeksie WIG250
  Luty – w VOTUM S.A. zarejestrowano sprawę numer 130 000
  Luty- podjęcie decyzji o połączeniu spółek w Czechach i na Słowacji

 6. 2013

  Grudzień – Srebrny Laur oraz Certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” za rok 2013 dla VOTUM S.A.
  Listopad – VOTUM S.A. laureatem konkursu „Liderzy Filantropii 2013”
  Październik – zarejestrowano 2229 spraw w ciągu zaledwie jednego miesiąca – to dotychczasowy rekord spółki!
  Październik – nabycie większościowych udziałów Spółki VIDSHKODUVANNYA sp. z o.o. z siedzibą we Lwowie.
  Wrzesień – 2 transza wypłaty dywidendy w wysokości 0,44 zł na akcje
  Wrzesień – VOTUM S.A. otrzymało „Certyfikat Wiarygodności Biznesowej” za najwyższą ocenę stabilności firmy w roku 2012
  Sierpień – w VOTUM S.A. zarejestrowano sprawę o numerze 120 000
  Lipiec – 1 transza wypłaty dywidendy w wysokości 0,44 zł na akcje
  Czerwiec – udział VOTUM S.A. w IV Kongresie Regionów w Świdnicy
  Maj – uroczyste otwarcie nowej części budynku PCRF VOTUM S.A. w Krakowie, powołanie nowej spółki zależnej- VOTUM CONNECT S.A.
  Kwiecień – przyznanie tytułu „Przedsiębiorstwa Fair Play” w województwie dolnośląskim
  Marzec – VOTUM S.A. zostało nominowane w plebiscycie Fleet Awards Polska 2013, w kategorii „Odszkodowania”
  Luty – przyznanie tytułu „Diament Forbesa 2013”; w VOTUM S.A. zarejestrowano sprawę o numerze 110 000
  Styczeń – 2 lata na Giełdzie GPW w Warszawie; milionowe zadośćuczynienie dla noworodka, który ucierpiał w wypadku

 7. 2012

  Grudzień – Kapituła Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” przyznała VOTUM S.A. tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”
  Listopad – „Bezpieczna droga do szkoły” akcja promująca bezpieczeństwo drogowe przy udziale Piłkarzy Miedzi Legnica
  Październik – stan surowy zamknięty nowej części budynku PCRF VOTUM S.A.
  Wrzesień – wg portalu StockWatch.pl VOTUM S.A. z ROE uplasowała się na 8 miejscu w rankingu najbardziej rentownych spółek na GPW; I Ogólnopolski Kongres PCRF VOTUM S.A. „Urazy czaszkowo-mózgowe i urazy rdzenia kręgowego jako konsekwencja wypadków komunikacyjnych”
  Sierpień – w VOTUM S.A. zarejestrowano sprawę o numerze 100 000
  Lipiec – krakowski ośrodek rehabilitacyjny otrzymuje nazwę Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM S.A.
  Czerwiec – VOTUM S.A. wypłaciła dywidendę w wysokości 0,36 zł na akcję, co dało stopę dywidendy w wysokości 8,4% (wg kursu na zamknięcie w dniu dywidendy)
  Maj – podjęcie przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy uchwały o przeznaczeniu 4,32 mln zł z zysku za rok 2011 na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy
  Kwiecień – zawarcie przez spółkę VOTUM-RehaPlus S.A. umowy o generalne wykonawstwo; rozpoczęcie prac budowlanych na terenie nieruchomości w Krakowie przy ul. Golikówka 6
  Marzec – powołanie Zarządu Spółki IV kadencji w składzie: Dariusz Czyż – Prezes Zarządu, Elżbieta Kupiec – Członek Zarządu, Bartłomiej Krupa – Członek Zarządu
  Luty – w VOTUM S.A. zarejestrowano sprawę o numerze 90 000
  Styczeń – zakup akcji spółki zależnej VOTUM-RehaPlus S.A. – zwiększenie udziału w kapitale spółki do 96%
  Styczeń – Podwyższenie kapitału zakładowego spółki zależnej VOTUM-RehaPlus S.A.

 8. 2011

  Grudzień – zatwierdzenie projektu budowlanego i otrzymanie pozwolenia na rozbudowę NZOZ PCRF VOTUM-RehaPlus
  Listopad – objęcie 3.000.000 akcji Spółki zależnej VOTUM-RehaPlus S.A.
  Wrzesień – w VOTUM S.A. zarejestrowano sprawę o numerze 80 000
  Sierpień – ogłoszenie przez Zarząd zmiany polityki dywidendy – rekomendacja wypłaty dywidendy z zysku za rok 2011
  Czerwiec – nowy rekord liczby spraw przyjętych do prowadzenia w miesiącu i w kwartale
  Czerwiec – Koniec obowiązywania umów lock-up wyłączających zbywalność akcji zakupionych w ramach Transzy Pracowniczej
  Marzec – VOTUM S.A. zarejestrowała sprawę o numerze 70 000
  Marzec – Podwyższenie kapitału zakładowego w VOTUM Centrum Odskodneni, a.s. (Czechy)
  Luty – Nabycie przez VOTUM-RehaPlus przedsiębiorstwa A&S Studio Rehabilitacja Funkcjonalna Paweł Adamkiewicz
  Styczeń – zmiany w Zarządzie VOTUM S.A.
  Styczeń – ujawnienie znaczącego Akcjonariusza – Quercus TFI

 9. 2010

  Grudzień – Debiut na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych
  Grudzień – Przyznanie tytułów „Gazeli Biznesu” oraz „Diamentu Forbesa 2011”
  Listopad – zatwierdzenie i publikacja Prospektu Emisyjnego VOTUM S.A.
  Listopad – łączna kwota uzyskanych odszkodowań przekroczyła 450 000 000 PLN
  Sierpień – ekspansja na rynki wschodnie – program obsługi prawnej Klientów z Białorusi, Ukrainy, Federacji Rosyjskiej
  Sierpień – VOTUM S.A. zarejestrowała sprawę o numerze 60 000, a na Słowacji zarejestrowano sprawę o numerze 2 500
  Sierpień – podpisanie pierwszej umowy z klientem w Czechach
  Kwiecień – uzyskanie przez VOTUM-RehaPlus S.A. akredytacji NZOZ; od tamtej pory pełna nazwa krakowskiego ośrodka to: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM-RehaPlus S.A.
  Marzec – wypłata największego odszkodowania uzyskanego dla jednego Klienta (1 132 000 PLN)
  Luty – pierwszy raz kwota uzyskanych odszkodowań wyniosła ponad 15 000 000 w miesiącu
  Luty – KAiRP A.Łebek i Wspólnicy sp.k. zajęła 9. miejsce wśród dolnośląskich kancelarii w prestiżowym rankingu największych kancelarii prawniczych przygotowywanym przez „Rzeczpospolitą” (a także 64. miejsce wśród 225 notowanych w Polsce pod względem ogólnej liczny zatrudnionych prawników i 81. miejsce pod względem liczby prawników z uprawnieniami adwokatów i radców prawnych)
  Styczeń – liczba zarejestrowanych spraw przekroczyła 50 000

 10. 2009

  Grudzień – Kapituła Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” przyznała VOTUM S.A. „Złoty Certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play”
  Wrzesień – Ekspansja na rynek czeski – utworzenie VOTUM Centrum Odskodneni, a.s.
  Lipiec – łączna kwota uzyskanych świadczeń przekroczyła 250 000 000 PLN
  Czerwiec – pierwszy raz przyjęto do prowadzenia ponad 1 500 spraw w ciągu miesiąca
  Maj – Akwizycja Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych A.Łebek i Wspólnicy sp.k. prowadzącej w imieniu klientów sprawy na drodze postępowania sądowego
  Kwiecień – Powstanie spółki Redeem sp. z o.o., specjalizującej się w obrocie i windykacji wierzytelności, co rozszerzyło zakres świadczonych przez Grupę Kapitałową
  Marzec – pierwszy raz Votum uzyskało ponad 10 000 000 PLN odszkodowań w ciągu miesiąca
  Styczeń – liczba zarejestrowanych spraw na Słowacji przekroczyła 1 000

 11. 2008

  Grudzień – VOTUM S.A. zostało po raz pierwszy uhonorowane certyfikatem „Przejrzysta firma” w audycie Dun and Brandstreet Poland (certyfikat ten VOTUM S.A. uzyskało także w roku 2009)
  Październik – liczba spraw przyjętych do prowadzenia przekroczyła 25 000
  Sierpień – otwarcie nowej siedziby na ul. Wyścigowej we Wrocławiu
  Lipiec – przyjęcie pierwszych Pacjentów do VOTUM-RehaPlus S.A.- ośrodka specjalizującego się w rehabilitacji funkcjonalnej osób z ciężkimi urazami neurologicznymi
  Lipiec – liczba pracowników Centrali przekroczyła 100
  Marzec – łączna kwota odszkodowań przekroczyła 100 000 000 PLN

 12. 2007

  Grudzień 2007 – Kapituła Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” po raz pierwszy przyznała VOTUM S.A. tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play” (od roku 2007 tytuł ten przyznawany jest VOTUM S.A. rok rocznie)
  Październik – pierwszy raz przyjęto do prowadzenia ponad 1 000 spraw w ciągu miesiąca
  Wrzesień – Ekspansja poza granice Polski – powstanie VOTUM Centrum Odskodnenia, a.s. (Słowacja)
  Lipiec – łączna kwota pozyskanych świadczeń przekroczyła 50 000 000 PLN
  Czerwiec – utworzenie spółki VOTUM-RehaPlus S.A. – powstanie grupy kapitałowej VOTUM
  Maj – liczba klientów przekroczyła 10 000
  Luty – liczba pracowników Centrali przekroczyła 50 osób
  Styczeń – Powołanie Fundacji VOTUM, która pomaga osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, szczególnie dzieciom oraz wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze edukacyjnym i charytatywnym

 13. 2006

  Listopad – liczba klientów przekroczyła 5 000
  Wrzesień – Zorganizowanie pierwszej edycji Ogólnopolskiej Akcji Krew (w ramach Akcji do końca 2010 zebrano 1 741 litrów krwi od blisko 4 000 osób; od 2009 roku organizatorem Akcji jest Fundacja VOTUM)
  Wrzesień – suma uzyskanych odszkodowań przekroczyła 10 000 000 PLN
  Kwiecień – suma odszkodowań przekroczyła 1 000 000 PLN, a liczba pracowników Centrali 25 osób
  Marzec – liczba spraw przyjętych do prowadzenia przekroczyła 1 000

 14. 2005

  Grudzień – pierwsze uzyskane odszkodowanie (15 237,00 PLN)
  Listopad – przyjęcie spraw pierwszych Klientów
  Październik – rejestracja nowej spółki – Centrum Odszkodowań S.A. (obecnie VOTUM S.A.)

Z życia firmy