W skład Grupy Kapitałowej VOTUM wchodzi kilkanaście podmiotów, które świadczą pomoc na rzecz poszkodowanych w nierównej walce z ubezpieczycielami czy bankami. Obecnie działalność GK VOTUM została podzielona na trzy główne sektory: odszkodowawczy, cesji wierzytelności oraz spraw bankowych. W jaki sposób pomagamy naszym klientom?
Odszkodowania
GK VOTUM S.A. już od wielu lat wspiera osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, przy pracy czy w gospodarstwie rolnym. Doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat pokazuje, iż w przypadku znacznej części spraw ubezpieczyciele zaniżają wypłaty odszkodowań, widoczna jest także istotna asymetria między silnymi podmiotami rynku finansowego a konsumentami dążącymi do uzyskania należnego im zadośćuczynienia czy odszkodowania.
Dlatego warto zdecydować się na pomoc profesjonalisty posiadającego fachową wiedzę z zakresu odszkodowań, który podejmie działania mające na celu wypłatę wszystkich świadczeń należnych osobie poszkodowanej.
Ponadto po stronie osób, które ucierpiały na skutek wypadku stoją również takie instytucje jak Komisja Nadzoru Finansowego oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który w ostatnich latach wydał 23 decyzje w sprawie polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK). Sześć z nich zakończyło się nałożeniem na przedsiębiorców kar w łącznej wysokości 57 mln zł.
Sprawy bankowe
Od kilku lat w ofercie GK VOTUM znajduje się również pomoc świadczona na rzecz frankowiczów. Zainteresowanie tego typu usługami przybrało na sile po wydaniu orzeczenia przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej 3 października 2019 r. Wspomniany wyrok dotyczył sprawy państwa Dziubak, którzy zmagają się z konsekwencjami zaciągnięcia kredytu indeksowanego do franka szwajcarskiego, jednak jego oddziaływanie znacznie wykracza poza tą jedną sprawę – daje nadzieję tysiącom frankowiczów, którzy są w podobnej sytuacji. Przeważająca część wyroków wydanych przez sądy krajowe w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zdaje się potwierdzać tą tezę, są one przychylne frankowiczom.
Niestety banki podejmują działania, które mogą wstrzymywać kredytobiorców przed podejmowaniem działań – m.in. powołują się na możliwość wystąpienia z roszczeniami z tytułu bezumownego korzystania z kapitału w przypadku unieważnienia umowy kredytowej. Powierzenie swojej sprawy profesjonaliście pozwoli na rozwianie obaw, które mogą pojawić się w toku postępowania – dzięki szczegółowej analizie sprawy oraz ocenie indywidualnej sytuacji danego kredytobiorcy pełnomocnik może opracować właściwą strategię procesową mającą na celu zabezpieczenie interesów frankowicza.
Zachęcamy do lektury pełnej treści artykułu dostępnego w tygodniku Newsweek (48/2019).