28 maja w siedzibie VOTUM S.A. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Obok zatwierdzeń sprawozdań finansowych i sprawozdań zarządu z działalności obecni na ZWZ akcjonariusze przyjęli uchwały dotyczące zmian w składzie Rady Nadzorczej oraz przegłosowali wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy w kwocie 36 groszy za akcję.
Podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy VOTUM S.A., które odbyło się w siedzibie spółki w dniu 28 maja 2012, zgodnie z przedstawionym w ogłoszeniu porządkiem obrad zostały podjęte m.in. następujące kwestie:
- Zatwierdzenie Sprawozdania z działalności Rady Nadzorczej za rok obrotowy 2011, Sprawozdania zarządu z działalności spółki oraz Sprawozdania finansowego spółki za rok obrotowy 2011, Sprawozdania zarządu z działalności grupy kapitałowej oraz Skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy kapitałowej za rok obrotowy 2011.
- Udzielenie absolutorium członkom zarządy i rady nadzorczej z wykonywania obowiązków za rok obrotowy 2011
Inną ważną kwestią przegłosowaną przez ZWZ były zmiany w składzie Rady Nadzorczej VOTUM S.A.. Na mocy przyjętej uchwały z funkcji Członka Rady Nadzorczej została odwołana Joanna Wilczyńska. Jednocześnie ZWZ VOTUM S.A. podjęło uchwałę w sprawie powołania do składu Rady Nadzorczej Anny Ludwig.
Najwięcej emocji wzbudzała jednak kwestia podziału zysku za rok 2011, który wyniósł 4,42 mln PLN i wypłaty dywidendy. Obecni na ZWZ akcjonariusze przychylili się do rekomendacji Zarządu i podjęli uchwałę o przeznaczeniu:
- Kwoty 4,32 mln PLN na wypłatę dywidendy
- Kwoty 0,1 mln PLN na kapitał zapasowy spółki
Tym samym każdy z akcjonariuszy otrzyma wypłatę w wysokości 0,36 PLN (trzydzieści sześć groszy) na 1 akcję, co przy obecnym kursie akcji da stopę dywidendy w wysokości ok. 8%.
Zgodnie z podjętą uchwałą na dzień dywidendy został wyznaczony 12 czerwca 2012 r., natomiast dniem wypłaty dywidendy będzie 26 czerwca 2012 r.