Blisko 2 mln zł wypłaty dzięki kapitalizacji rentyBlisko 2 mln zł wypłaty dzięki kapitalizacji renty

W wielu sytuacjach poszkodowany w wypadku nie przyczynił się do zaistnienia niebezpiecznej sytuacji, a mimo to z winy kogoś innego ucierpiał. Klient Votum S.A. nie przypuszczał, że kolejna podróż, w której był pasażerem samochodu samochodowego skończy się dla niego tragicznie, a jego życie ulegnie diametralnym zmianom.

Wypadek

Do wypadku, w jakim ucierpiał mężczyzna doszło we wrześniu 2010 r., kiedy to kierowca samochodu, którego poszkodowany był pasażerem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w drzewo.

Na skutek wypadku komunikacyjnego mężczyzna doznał porażenia kończyn dolnych, aktualnie porusza się na wózku inwalidzkim, ma również niewydolne nerki przez co wymaga regularnych dializ oraz pomocy innych osób. Codzienną opiekę nad poszkodowanym sprawuje jego żona.

Wsparcie Votum S.A.

Poszkodowany zwrócił się o pomoc do Votum S.A. niedługo po zdarzeniu. Eksperci spółki skupili się wówczas na uzyskaniu zadośćuczynienia, które zrekompensowałoby mężczyźnie doznane przez niego krzywdy. Dopiero po odniesieniu sukcesu na tym polu skupiono się na analizie pod kątem rentowym, której przyznanie mogłoby znacznie poprawić sytuację życiową mężczyzny, który nie ma szans na powrót do pełnej sprawności.

Renta na zwiększone potrzeby i renta wyrównawcza

Eksperci Votum S.A. początkowo wywalczyli na rzecz poszkodowanego przyznanie rent – na zwiększone potrzeby w kwocie 3 654,55 zł miesięcznie oraz renty wyrównawczej z tytułu utraty możliwości zarobkowych w kwocie 1 370,80 zł miesięcznie. Jednocześnie mężczyzna otrzymał wyrównanie rent za okres nieprzedawniony w kwocie ponad 57 000,00 zł.

Aby możliwe było uzyskanie rent we wskazanych wysokościach koniecznym było dokładne zbadanie historii zatrudnienia poszkodowanego mężczyzny, a także wykazanie i udowodnienie, że gdyby nie wypadek, mógłby kontynuować pracę w swoje branży – przed wypadkiem był mechanikiem samochodowym i zarabiać znacznie wyższe kwoty niż tylko minimalne wynagrodzenie. Dokonano również precyzyjnej analizy kosztów ponoszonych przez mężczyznę i jego rodzinę w zakresie wydatków na zakup leków, środków opatrunkowych oraz sprawowania nad nim opieki.

Kapitalizacja renty

Początkowo ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia nie był zainteresowany rozmowami dotyczącymi kapitalizacji renty, zmienił swoje nastawienie dopiero po kilku latach od przyznania renty.

Powtórna analiza sytuacji poszkodowanego nie dała podstaw do podniesienia rent, jednak ubezpieczyciel zmienił swoje stanowisko w kwestii kapitalizacji renty i zgodził się na podjęcie rozmów.

Sprawdź, jak Tobie możemy pomóc !

Po intensywnych negocjacjach strony doszły do porozumienia godząc się na zawarcie ugody w przedmiocie kapitalizacji renty na kwotę 1 900 000,00 zł. Poszkodowany wskazał, że dużą część uzyskanych kwot chciałby przeznaczyć na zakup nieruchomości na wynajem, które pozwoliłyby mu uzyskiwać stałe miesięczne dochody i zabezpieczyć jego przyszłość.

W wielu sytuacjach warto zdecydować się na ponowne rozpatrzenie sprawy, dzięki czemu możliwie jest uzyskanie dodatkowych środków. Ponadto dzięki pomocy doświadczonych ekspertów możliwe jest indywidualne dopasowanie rozwiązań dzięki, którym osoby poszkodowane w wypadkach mogą ze spokojem myśleć o przyszłości.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Umowa wieloproduktowa – zwiększenie potencjału

W dniu 26 marca br. VOTUM S.A. wraz ze spółką zależną – Dopłaty Powypadkowe S.A.

Początek sezonu motocyklowego a bezpieczeństwo na drogach

Pierwsze wiosenne, ciepłe dni zazwyczaj zwiastują początek sezonu motocyklowego. Każdego roku w tym czasie pojawiają

Wypadek przed żniwami

Praca w gospodarstwie rolnym wiąże się z wieloma wyzwaniami. To ciężka, fizyczna praca, często obarczona

Komunikat prasowy VOTUM SA

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID – 19, informujemy , że dzięki zapewnieniu możliwości