Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Ponad 1 mln zł świadczeń uzyskanych dla poszkodowanego w wyniku wypadku

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Ponad 1 mln zł świadczeń uzyskanych dla poszkodowanego w wyniku wypadku

Ponad 1 mln zł świadczeń uzyskanych dla poszkodowanego w wyniku wypadku

04 października 2018
wypadek

 

 

Co zrobić w sytuacji kiedy na skutek wypadku poszkodowany musi zmagać się nie tylko z problemami zdrowotnymi, ale również rodzinnymi? Jakiej siły i wytrwałości potrzeba, aby nie poddać się pomimo szeregu niepowodzeń? Klient Votum S.A. samotnie musiał zmierzyć się z następstwami wypadku, w jakim uczestniczył kilka lat temu, w powrocie do zdrowia pomogli mu specjaliści Votum S.A.

 

 

 

Wypadek

 

Do wypadku drogowego, w którym uczestniczył 23-letni wówczas mężczyzna doszło w 2012 r. na terenie Niemiec, był pasażerem samochodu. Przed wypadkiem poszkodowany był atrakcyjnym, młodym mężczyzną, mającym wiele pomysłów na swoje życie. Mieszkał w Niemczech wspólnie ze swoją partnerką i oczekiwał narodzin dziecka. Natomiast jego życie zawodowe skupiało się w Holandii, gdzie na stałe pracował.

 

Na skutek wypadku poszkodowany doznał bardzo poważnych obrażeń ciała, między innymi: urazu czaszkowo-mózgowego, krwotoku podpajęczynówkowego, licznych złamań w tym kości udowej, kości krzyżowej, miednicy, łopatek i żeber oraz niewydolności oddechowej. W wyniku tych obrażeń mężczyzna w jednej chwili stał się osobą dotkniętą trwałym kalectwem, wymagającą stałej pomocy przy czynnościach życia codziennego, w tym załatwianiu potrzeb fizjologicznych oraz prowadzeniu domu. Mężczyzna doznał niedowładu czterokończynowego, encefalopatii pourazowej z zespołem psychoorganicznym, zaburzeniami otępiennymi oraz charakterologicznymi. Ponadto niedługo potem ujawniła się padaczka pourazowa. Niestety partnerka odeszła od poszkodowanego, a mężczyzna nigdy nie zobaczył swojego dziecka, które urodziło się niedługo po zdarzeniu. Został sam.

 

Leczenie

 

Bezpośrednio po wypadku poszkodowany przeszedł leczenie operacyjne, a z powodu zaburzeń oddechowym wykonano u niego tracheotomię. Doszło również do powstania dużych odleżyn w okolicy kości krzyżowej i do infekcji gronkowcem złocistym.

 

Mężczyzna został poddany intensywnej rehabilitacji w Korfantowie, był leczony również w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie, gdzie zastosowano u niego terapię botulinową.

 

Pomoc Votum S.A.

 

W 2013 r. poszkodowany zdecydował się powierzyć prowadzenie swojej sprawy Votum S.A. w celu uzyskania należnych mu świadczeń odszkodowawczych. W pierwszej kolejności ustalono, że sprawca wypadku został skazany prawomocnym wyrokiem sądu.

 

W wyniku szeregu działań podjętych przez ekspertów Votum S.A. na etapie likwidacji szkody ubezpieczyciel wypłacił poszkodowanemu zadośćuczynienie w wysokości 400.000,00 zł, koszty przejazdu w wysokości 2.300,00 zł oraz koszty leczenia w wysokości 1.462,00 zł.

 

Ubezpieczyciele przyznał mężczyźnie także rentę z tytułu zwiększonych potrzeb w wysokości 2.024,00 zł miesięcznie oraz rentę wyrównawczą w wysokości po 1.237,00 zł miesięcznie.

 

Ponadto w maju 2015 r., czyli trzy lata od wypadku wniesiono pozew zasądzenie od PZU S.A. na rzecz poszkodowanego dalszej kwoty 600.000,00 zł zadośćuczynienia. W postępowaniu sądowym mężczyzna dochodził także zwrotu kosztów leczenia w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie w wysokości 30.190,00 zł. W toku prowadzonej sprawy sądowej przeprowadzone zostały liczne opinie biegłych sądowych: neurologa, urologa, ortopedy, psychiatry, które wykazały trwały uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego. Co więcej w ocenie biegłych sądowych rehabilitacja nie przyniosła trwałych skutków, jednakże dzięki niej stan zdrowia poszkodowanego uległ nieznacznej poprawie.

 

W marca 2018 r. sąd wydał wyrok, w którym zasądził na rzecz poszkodowanego dodatkową kwotę 450.000,00 zł tytułem zadośćuczynienia wraz z ustawowymi odsetkami. Dodatkowo zdecydowano również o wypłacie kwoty 30.190,00 zł tytułem zwrotu kosztów leczenia w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie.

 

Ubezpieczyciel złożył apelację zaskarżając wyrok w części zasądzającej na rzecz poszkodowanego zadośćuczynienie ponad kwotę 250.000,00 zł wraz z ustawowymi odsetkami, uznając tym samym, że sąd powinien zasądzić odsetki od zasądzonych kwot zaledwie od daty wyrokowania, a nie wcześniejszej. Apelacja ta została oddalona.

 

 

sprawdz-jak

 

 

Ostatecznie ubezpieczyciel wypłacił na rzecz poszkodowanego kwotę 850.000,00 zł zadośćuczynienia wraz z ustawowymi odsetkami w kwocie 167.591,24 zł. Wypłacono również kwotę mającą pokryć koszty rehabilitacji w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie w wysokości łącznie 45.100,00 zł. Poszkodowany otrzymuje także rentę z tytułu zwiększonych potrzeb w wysokości 3.039,00 zł miesięcznie. Łączna wysokość świadczeń odszkodowawczych uzyskanych w niniejszej sprawie przekroczyła więc 1 mln złotych.

 

W celu uzyskania wszystkich należnych nam świadczeń warto nie tylko skorzystać z pomocy ekspertów, ale również nie bać się wystąpić na drogę sądową. W wielu przypadkach pozwala to na uzyskanie znacznie wyższych świadczeń niż miałoby to miejsce w przypadku ugody.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

opinie klientów votum

Historia uczestnika programu Pierwsze Kroki, który stracił nogę na skutek wypadku.strzałka

siostry

Dzięki staraniom VOTUM S.A. siostry potrącone przez samochód osobowy otrzymały odszkodowanie za obrażenia, których doznały w wypadku. Dowiedz się, jak uzyskaliśmy wyższe odszkodowanie!strzałka

tory

Co można zrobić w sytuacji, kiedy okoliczności wypadku są niejasne, a ustalenie odpowiedzialnego wydaje się niemożliwe? Czy warto iść do sądu i jakie kroki należy podjąć, aby rodzina zmarłego uzyskała należne jej świadczenia? Dowiedz się jak pomogli eksperci Votum S.A.!strzałka

wypadek

Co zrobić w sytuacji kiedy na skutek wypadku poszkodowany musi zmagać się nie tylko z problemami zdrowotnymi, ale również rodzinnymi? Klient Votum S.A. samotnie musiał zmierzyć się z następstwami wypadku, w jakim uczestniczył kilka lat temu, w powrocie do zdrowia pomogli mu specjaliści Votum S.A. Udało się uzyskać ponad 1 mln zł!strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie