Potrącenie pieszego – blisko 200 tys. zł tytułem kapitalizacji rentyPotrącenie pieszego – blisko 200 tys. zł tytułem kapitalizacji renty

Użytkownicy drogi to nie tylko kierowcy samochodów oraz motocykliści, ale również rowerzyści i piesi. Często zdajemy się nie pamiętać zwłaszcza o tych ostatnich, a wypadki z ich udziałem mają miejsce nie tylko na pasach, czyli w sytuacji, kiedy wkraczają na drogę, ale również wtedy, kiedy poruszają w przeznaczonym do tego miejscu, czyli po chodniku. Do podobnego zdarzenia doszło z udziałem klienta Votum S.A.

Wypadek

Do wypadku, w którym ucierpiał mężczyzna doszło w 2011 r. Poszkodowany idąc chodnikiem został potrącony, a następnie przygnieciony do ogrodzenia przez samochód wykonujący manewr cofania. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń, między innymi złamania kości piszczelowej i strzałkowej przez co wymagał specjalistycznego leczenia operacyjnego. Trwałym skutkiem wypadku jest skrócenie kończyny dolnej, nasilone dolegliwości bólowe oraz związana z tym częściowa utrata możliwości zarobkowania.

Ustalenie okoliczności wypadku

Kierujący pojazdem zbiegł z miejsca zdarzenia, a jego danych nie udało się ustalić, dlatego też postępowanie karne zostało umorzone wskutek niewykrycia sprawcy. Ze względu na okoliczności sprawy eksperci Votum S.A. wystąpili w imieniu poszkodowanego nie do konkretnego ubezpieczyciela, ale do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Zadośćuczynienie dla poszkodowanego

W postępowaniu likwidacyjnym i sądowym poszkodowany reprezentowany był kolejno przez specjalistów Votum S.A. i Kancelarię A. Łebek i Wspólnicy. Postępowanie sądowe zakończone zostało zasądzeniem od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego zadośćuczynienia oraz renty wyrównawczej w związku z częściową utratą możliwości zarobkowych spowodowanych obrażeniami doznanymi w wyniku wypadku. Nie był to jednak koniec działań podjętych przez specjalistów Votum S.A. w imieniu poszkodowanego.

Sprawdź, jakie wysokie powinno być Twoje odszkodowanie

 

Zgodnie z jego wolą Doradca Działu Obsługi Roszczeń Rentowych podjął z pełnomocnikiem strony przeciwnej negocjacje zmierzające do uzyskania maksymalnej propozycji ugody dotyczącej zamiany renty płatnej okresowo na jednorazowe odszkodowanie. W efekcie prowadzonych rozmów strony uzgodniły ugodowe zakończenie sprawy i wypłatę kwoty 195.000 zł tytułem kapitalizacji renty. Rozwiązanie to pozwoli poszkodowanemu na inwestycję uzyskanych środków, z czego uzyskiwał będzie stały dochód przy jednoczesnym zabezpieczeniu kapitału na przyszłość. Fundusz dokonał realizacji ugody i przekazania środków mężczyźnie.

Profesjonalizm i wytrwałość ekspertów spółki, którzy towarzyszą klientowi na każdym etapie postępowania od uzupełnienia dokumentacji przez postępowanie likwidacyjne, na negocjacjach z ubezpieczycielem kończąc, jest gwarancją sukcesu. Sprawa potrąconego mężczyzny potwierdza, że warto zwrócić się po pomoc do specjalistów, chociażby ze względu na ich wiedzę i doświadczenie w sprawach z elementem rentowym. Kombinacja tych czynników pozwala na uzyskanie rozwiązania, które jest najbardziej korzystne dla klienta.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Wybuch gazu w gospodarstwie

Praca w gospodarstwie rolnym jest zajęciem niezwykle trudnym i wymagającym, w dodatku wiąże się z

E-rozprawy – czy sądy czeka rewolucja?

Kolejny projekt Tarczy Antykryzysowej, który został przyjęty przez Rząd obejmuje również zmiany dotyczące procedury karnej.

Frankowicze: 12 nakazów zapłaty w ciągu 3 dni roboczych!

Okres kwarantanny sprawił, że wielu frankowiczów znalazło czas na to, aby nie tylko śledzić aktualności

Wypadek za granicą – co warto wiedzieć

Wraz ze zbliżającym się okresem wakacyjnym oraz znoszeniem kolejnych restrykcji przez rząd co raz więcej