Potrącenie pieszego

Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Potrącenie pieszego

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Potrącenie pieszego

Potrącenie pieszego

31 lipca 2018

Mówiąc o wypadkach drogowych, większość skupia się przede wszystkim na kierowcach oraz pasażerach samochodów, często zapominając o innych użytkownikach drogi, takich jak piesi i rowerzyści, a często to właśnie oni stają się ofiarami wypadków. Podobnie stało się w przypadku poszkodowanego, który wracał do domu poboczem drogi.

 

Wypadek

 

Blisko dwadzieścia lat temu doszło do wypadku, w którym pieszy został potrącony przez samochód osobowy. Kierowca samochodu najechał na mężczyzn idących poboczem drogi, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanym. Na szczęście późniejsze działania policji pozwoliły ustalić jego tożsamość, co więcej okazało się, że w momencie wypadku kierowca był pod wpływem alkoholu.

 

Poszkodowany został przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie stwierdzono u niego uraz czaszkowo – mózgowy. Jest to jedno z najcięższych obrażeń, jakich można doznać w wyniku wypadku wymagające specjalistycznego leczenia i rehabilitacji. Na szczęście wdrożono leczenie, które pozwoliło na uzyskanie stanu zdrowia umożliwiającego wypisanie poszkodowanego do domu z zaleceniami stałej kontroli lekarskiej.

 

Negatywne skutki wypadku

 

Po 15 latach od wypadku stan zdrowia poszkodowanego uległ znacznemu pogorszeniu. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono szereg dolegliwości, które wystąpiły na skutek potrącenia i doznanych wówczas urazów.

 

Mężczyzna cierpiał przede wszystkim na niedowład połowiczny prawostronny. Ponadto zaburzone zostały jego procesy poznawcze, zwłaszcza pamięć i myślenie. Według przeprowadzonych badań iloraz inteligencji poszkodowanego obniżył się po wypadku do poziomu 41, podczas gdy przeciętny poziom waha się w przedziale od 85 do 115 jednostek. Ponadto ze względu na trwały charakter zmian mężczyzna od dnia wypadku wymaga stałej opieki osób trzecich.

 

Długotrwałe leczenie niestety nie przynosiło oczekiwanych efektów. Poszkodowany wciąż zmagał się z ograniczeniem sprawności ruchowej. Dlatego też od 2015 roku ma orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności.

 

Walka o odszkodowanie

 

Wkrótce po wypadku poszkodowany zgłosił szkodę do odpowiedniego ubezpieczyciela i rok później otrzymał wypłatę w wysokości 10 000 złotych.

 

sprawdz-jak

 

Eksperci Votum S.A. mieli zająć się sprawą przede wszystkim pod kątem weryfikacji wysokości świadczenia, jakie otrzymał poszkodowany oraz ewentualnego odwołania się od decyzji ubezpieczyciela. Po otrzymaniu akt sprawy i zgromadzeniu dokumentacji przygotowano odwołanie od wcześniejszej decyzji wykazując na związek przyczynowy pomiędzy wypadkiem a obecnym stanem zdrowia poszkodowanego, który znacznie pogorszył się od czasu wypadku. Istotnym również była ciągłą opieka, jakiej wymaga mężczyzna.

 

Na skutek działań podjętych przez Votum S.A ubezpieczyciel przyjął przedstawioną argumentację wydając decyzję, w której przyznano świadczenie w wysokości 55 000 złotych, w skład tej kwoty zaliczono zadośćuczynienie, koszty opieki oraz rentę przyznaną ze względu na zwiększone potrzeby mężczyzny.

 

Obecnie sprawa nadal jest w toku, specjaliści Votum weryfikują możliwość dalszego dochodzenia roszczeń dla poszkodowanego na drodze sądowej.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

Wypadek komunikacyjny to traumatyczne doświadczenie, którego konsekwencje są często odczuwalne przez poszkodowanego i jego bliskich nawet wiele lat po zdarzeniu. Mimo to wypadek nie musi być końcem wszystkiego, może również stanowić nowy początek. Specjaliści Votum S.A. pomogli poszkodowanej nie tylko w uzyskaniu należnego jej odszkodowania, ale również w uzyskaniu środków umożliwiających jej aktywizację zawodową, która zapewni kobiecie choć częściową samodzielność. Zapraszamy do przeczytania artykułu!strzałka

gazeta ubezpieczeniowa

W Dzienniku Ubezpieczeniowym ukazał się artykuł podsumowujący 10 lat funkcjonowania instytucji zadośćuczynienia w Polsce. O trudnych początkach zadośćuczynienia dla bliskich poszkodowanych oraz prognozach na przyszłość wypowiadają się Prezes Votum S.A. Bartłomiej Krupa oraz Dyrektor departamentu prawnego i Compliance Justyna Halaś.strzałka

votum

Klienci Votum S.A., którzy 20 lat temu stracili w wypadku syna, nie spodziewali się, że pomimo upływu tak długiego czasu i początkowej odmowy ze strony ubezpieczyciela uda im się uzyskać zadośćuczynienie za śmierć syna. Dowiedz się, jak pomogli im eksperci Votum S.A.!strzałka

gazeta ubezpieczeniowa

W Gazecie Ubezpieczeniowej ukazał się artykuł dotyczący funkcjonowania projektu obsługi spraw o dochodzenie roszczeń z umów bankowych.strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie