Tragiczny wypadek na niemieckiej autostradzieTragiczny wypadek na niemieckiej autostradzie

Uczestnicząc w wypadku drogowym przede wszystkim skupiamy się na odniesionych obrażeniach oraz doznanej przez nas krzywdzie. Często nawet nie zastanawiamy się jakie świadczenia nam przysługują. Co w sytuacji kiedy do wypadku dojdzie poza granicami Polski? Czy osobie poszkodowanej przysługuje odszkodowanie?

Wypadek

Do tragicznego wypadku doszło w styczniu 2017 r. na jednej z niemieckich autostrad. Kierowcą samochodu i jednocześnie sprawcą wypadku była córka Klientki Votum S.A. Kobieta straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzyła w środkową barierkę rozdzielającą jezdnie, samochód obrócił się kilkakrotnie po czym uderzył w barierkę boczną i w końcu zatrzymał się w poprzek jezdni. W bok samochodu wjechał inny pojazd.

Skutki wypadku

W wypadku ucierpiała przede wszystkim matka kobiety podróżująca z nią jako pasażer. Poszkodowana doznała złamań kilku kości oraz porażenia czterokończynowego. Nie ma z nią kontaktu słowno-logicznego.

Bezpośrednio po wypadku kobieta trafiła do szpitala, gdzie spędziła kilka miesięcy. Obecnie przebywa w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Niemczech, ponieważ wymaga stałej, specjalistycznej opieki, której w domu rodzina nie jest w stanie jej zapewnić.

Wsparcie Votum S.A.

Dzięki działaniom podjętym przez ekspertów Votum S.A. między innymi w zakresie zgromadzonej dokumentacji medycznej oraz analizy wyroków sądowych orzeczonych w podobnych sprawach uzyskano w pozasądowym postępowaniu likwidacyjnym na rzecz poszkodowanej świadczenia odszkodowawcze w łącznej wysokości 209.713,35 euro (wg kursu NBP z dnia wpływu odszkodowania odpowiadało to wartości 897.398,86 zł). Roszczenia dotyczyły polisy OC pojazdu, którym kobieta podróżowała jako pasażerka, a odszkodowanie zostało wypłacone przez niemiecki zakład ubezpieczeń.

Zgodnie z decyzją ubezpieczyciela kwota ta zawierała przede wszystkim zadośćuczynienie za ból i cierpienie w wysokości 200.000,00 euro. Ponadto zrealizowano zwrot kosztów uzyskania dokumentacji medycznej z kliniki w Ratyzbonie, zwrot kosztów dojazdów męża do żony do szpitala oraz do ZOL-u; odszkodowanie za zniszczone ubrania; zwrot kosztów zakupu leków; zwrot kosztów zakupu ubrań, pościeli niezbędnych podczas pobytu kobiety w ZOL-u, a także zwrot kosztów leczenia przeciwodleżynowego stóp i zwrot kosztów opieki w ZOL-u, który według rachunków wyniósł łącznie 7.620,00 euro.

Sprawdź, jak wysokie powinno być Twoje odszkodowanie !

Kobiecie przyznano również zaliczkową rentę kwartalną z tytułu zwiększonych potrzeb, która pozwala na pokrycie kosztów jej dalszego pobytu w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

Postępowanie sądowe

Obecnie eksperci Votum S.A. dokonują ponownej analizy sprawy pod kątem skierowania jej na drogę sądową. Pod uwagę brane są przede wszystkim okoliczności wypadku, obrażenia ciała odniesione przez kobietę oraz przebieg procesu leczenia.

Starając się o należne odszkodowanie oraz zadośćuczynienie warto skorzystać z pomocy ekspertów, którzy nie tylko zadbają o to, aby osoba poszkodowana otrzymała wszystkie świadczenia, ale również podobnie jak miało to miejsce w przypadku opisanej sprawy, w razie konieczności będą reprezentować ją przed sądem. W zespole ekspertów Votum S.A. znajdują się również doradcy specjalizujący się w szkodach powstałych na terenie Niemiec.

Olga Łukasiewicz
Olga Łukasiewicz

Redaktor

olga.lukasiewicz@votum-sa.pl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży odszkodowawczej. Swoją karierę zaczynała od pracy w terenie, dzięki czemu doskonale zna problemy, z jakimi zmagają się osoby poszkodowane w...czytaj więcej

Czytaj również


Umowa wieloproduktowa – zwiększenie potencjału

W dniu 26 marca br. VOTUM S.A. wraz ze spółką zależną – Dopłaty Powypadkowe S.A.

Początek sezonu motocyklowego a bezpieczeństwo na drogach

Pierwsze wiosenne, ciepłe dni zazwyczaj zwiastują początek sezonu motocyklowego. Każdego roku w tym czasie pojawiają

Wypadek przed żniwami

Praca w gospodarstwie rolnym wiąże się z wieloma wyzwaniami. To ciężka, fizyczna praca, często obarczona

Komunikat prasowy VOTUM SA

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID – 19, informujemy , że dzięki zapewnieniu możliwości