Odszkodowanie z OC sprawcyOdszkodowanie z OC sprawcy

Wypadek, a nawet niewielka kolizja to dla uczestników tych zdarzeń wiele stresu i nerwów. Jeśli jednak to Ty jesteś osobą poszkodowaną możesz się ubiegać o stosowne odszkodowanie z OC sprawcy. Radca prawny Agnieszka Ryznar, Prezes Votum Odszkodowania S.A. podpowiada, w jaki sposób i gdzie zgłasza się szkodę komunikacyjną.

Obowiązkowe OC

 

Choć ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej jest obowiązkowe, to zdarza się, że nie wszyscy kierowcy je wykupują. Nie oznacza to jednak, że w przypadku braku jego wykupienia przez posiadacza pojazdu, którym spowodowano wypadek czy kolizję poszkodowanemu nie należy się odszkodowanie. W takiej sytuacji wypłatą świadczenia zajmuje się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, a samego zgłoszenia można dokonać w dowolnej firmie ubezpieczeniowej (ubezpieczyciel ma obowiązek je przyjąć).

 

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

 

Ponadto w przypadku, gdy sprawca wypadku jest nieznany, na przykład gdy zbiegł z miejsca zdarzenia i nie udało się ustalić jego tożsamości, również należy dokonać zgłoszenia szkody do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Ponadto ekspert zwraca uwagę na fakt zaniżania wypłaty odszkodowań przez ubezpieczycieli, co jest dość powszechnym zjawiskiem. Agnieszka Ryznar podkreśla, że między innymi dlatego warto zdecydować się na pomoc profesjonalisty, co więcej odszkodowanie czy zadośćuczynienie to nie jedyne świadczenia przysługujące osobie poszkodowanej w wypadku. Wsparcie ekspertów posiadających fachową wiedze oraz doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw pozwala na przyjęcie optymalnej strategii działania dostosowanej do indywidualnych potrzeb klienta oraz wypracowanie najkorzystniejszego dla niego rozwiązania.

 

Spółka Votum pomogła już blisko 250 tys. poszkodowanych, na rzecz których wypracowano wypłaty w wysokości ponad 2,4 mld. Środki finansowe uzyskane w ten sposób poszkodowani mogą przeznaczyć na specjalistyczne leczenie oraz rehabilitację, ponadto sytuacja materialna rodzin, które straciły bliskich w wypadku może ulec znacznej poprawie dzięki otrzymaniu zadośćuczynienia – komentuje Radca prawny Agnieszka Ryznar, Prezes Votum Odszkodowania S.A.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią materiału dostępnego na portalu BiznesTuba.pl.

Czytaj również


W jakiej sytuacji możliwa jest waloryzacja renty?

Skutki wypadków komunikacyjnych niekiedy są odczuwalne nawet kilkanaście lat od zdarzenia. Zwłaszcza najcięższe obrażenia, takie

Kolejny sukces frankowiczów

W dniu 4 grudnia 2019 r. zapadł kolejny korzystny wyrok w sprawie prowadzonej przez Kancelarię

Listopadowe wyroki frankowe

Na początku października Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie kredytu hipotecznego indeksowanego do

Nowe kary dla nietrzeźwych kierowców

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków drogowych, a do ich przyczyn można zaliczyć między innymi