telefon Infolinia pon. – pt.: 0800 – 1600
800 217 417

Wypadek motocyklisty

Wypadek motocyklisty

Wypadki komunikacyjne zdarzają się codziennie, a ich uczestnicy często cierpią na ich skutek, jeszcze długo po zdarzeniu. Na poważne urazy narażeni są szczególnie motocykliści, dla których jedyną ochroną w przypadku kolizji jest kask oraz odpowiedni strój. Niestety takie zabezpieczenie okazało się być niewystarczające dla klienta Votum S.A., który ucierpiał w poważnym wypadku drogowym.

 

Wypadek

 

Do wypadku, w jakim ucierpiał 23-letni wówczas mężczyzna doszło w 2012 roku. Kierowca samochodu osobowego nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z przeciwnego kierunku motocykliście – klientowi Votum S.A.

 

Skutki wypadku

 

W wyniku wypadku u poszkodowanego stwierdzono rozległe obrażenia prawej nogi, w tym złamanie głowy kości udowej i panewki stawu biodrowego, stłuczenie płuc, uraz barku, uszkodzenie więzadła bocznego kolana, a także liczne rany i stłuczenia na całym ciele.

 

Nasilone dolegliwości bólowe, konieczność wielomiesięcznego leczenia oraz uzależnienie od opieki i pomocy innych ludzi były szczególnie dotkliwe dla młodego mężczyzny, który przed wypadkiem był osobą zdrową i sprawną, czynnie uprawiającą sport, aktywną towarzysko i zawodowo.

 

Ponadto na skutek wypadku poszkodowany został uznany za częściowo niezdolnego do pracy, w związku z czym uzyskał prawo do renty z ZUS. Pieniądze te nie pozwalały na realizację jego bieżących potrzeb.

 

Wsparcie Votum S.A.

 

W postępowaniu likwidacyjnym i sądowym poszkodowany był reprezentowany przez ekspertów Votum S.A. oraz Kancelarię Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wsp. Wyrokiem Sądu Okręgowego przyznano na rzecz poszkodowanego zadośćuczynienie oraz rentę wyrównawczą w związku z jego częściową niezdolnością i zmniejszonymi widokami powodzenia na przyszłość.

 

Sprawdź, jak wysokie powinno być Twoje odszkodowanie !

 

Po zakończonym postępowaniu sądowym sprawa przekazana została ponownie przekazana do ekspertów Votum S.A., celem dalszej analizy. Dzięki tym działaniom udało się uzyskać zwrot kosztów prywatnego leczenia i dojazdów do placówek medycznych, które często pomija się koncentrując się przede wszystkim na należnym odszkodowaniu oraz zadośćuczynieniu. Ponadto zwrócono się do ubezpieczyciela z wnioskiem o ustalenie na rzecz poszkodowanego renty z tytuł zwiększonych potrzeb, jednak wniosek ten został odrzucony.

 

Nie był to jednak koniec walki o wszystkie należne poszkodowanemu mężczyźnie środki. Zgodnie z jego wolą eksperci Votum S.A. podjęli się negocjacji ugodowych z ubezpieczycielem, których celem było uzyskanie kapitalizacji renty wcześniej przyznanej wyrokiem sądu.

 

Ustalono, że zamiana renty na jednorazowe odszkodowanie będzie korzystna dla poszkodowanego, który dzięki temu uzyska możliwość aktywizacji zawodowej i samodzielnego inwestowania środków finansowych.

 

Ostatecznie w toku postępowania ekspertom Votum S.A. udało się uzyskać propozycję kapitalizacji renty na kwotę 1.150.000,00 zł. Ugoda została zatwierdzona i zawarta przed Sądem, a następnie zrealizowana przez ubezpieczyciela i wypłacona w listopadzie 2018 r.

 

Przykład motocyklisty pokazuje, ze nie warto się poddawać. Nawet osoby młode, będące na początku swojej drogi zawodowej mogą starać się o rentę z tytułu zmniejszonych widoków powodzenia na przyszłość. Przypadek motocyklisty pokazuje również, że warto skorzystać z pomocy fachowców, dzięki którym możliwe było uzyskanie znacznie wyższej kwoty.

Czytaj również


Odszkodowanie po wypadku w gospodarstwie rolnym

Wypadki komunikacyjne zdarzają się każdego dnia, dochodzi do nich nie tylko na drodze, gdzie zachowujemy

Oczekiwane 150 mln przychodów Grupy Kapitałowej Votum w 2019 roku

W dniu wczorajszym na stronie internetowej bankier.pl ukazał się artykuł dotyczący między innymi prognozy przychodów

Wypadek motocyklisty

Wypadki komunikacyjne zdarzają się codziennie, a ich uczestnicy często cierpią na ich skutek, jeszcze długo

3 grudnia Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku i pomimo

Masz pytania? Zadzwoń!

800 217 417

Chcesz żebyśmy się z Tobą skontaktowali?

Zostaw swoje dane

Klienci o nas

Poznaj historie
naszych Klientów
pomogliśmy ponad 225 000 poszkodowanym