Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Poszkodowany motocyklista

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Poszkodowany motocyklista

Poszkodowany motocyklista

28 sierpnia 2018
motor

 

 

Wsiadając do samochodu, czujemy się bezpiecznie, a w razie wypadku w pewnym stopniu jesteśmy chronieni przed poważnymi obrażeniami. Kierowcy motocykli nie mają tej gwarancji, a przypadku kolizji ich jedyną ochroną jest kask oraz odpowiedni strój. Niestety takie zabezpieczenie okazało się być niewystarczające dla klienta Votum S.A., który ucierpiał w poważnym wypadku drogowym.

 

 

 

Wypadek

 

Do zdarzenia doszło w 2015 r., kiedy to poszkodowany kierując motorem zderzył się z samochodem ciężarowym. W następstwie kolizji klient Votum S.A. doznał bardzo poważnych obrażeń, w tym przede wszystkim wieloelementowego złamania kości ramiennej oraz całkowitego uszkodzenia splotu ramiennego, co skutkowało niedowładem lewej kończyny górnej oraz jej całkowitą dysfunkcją.

 

Tym samym skutki wypadku okazały się być dla mężczyzny bardzo dotkliwe, a ich konsekwencje odczuwalne do dnia dzisiejszego. Jednak głównym problemem z jakim boryka się mężczyzna ze względu na niesprawność ręki jest brak samodzielności w zwykłych codziennych czynnościach i co za tym idzie konieczność korzystania z pomocy osób trzecich.

 

Pomoc Votum S.A.

 

Po przyjęciu sprawy do obsługi eksperci Votum S.A w pierwszej kolejności podjęli działania zmierzające do przyznania poszkodowanemu należnego mu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Ostatecznie uzyskano na rzecz mężczyzny zadośćuczynienie w wysokości 30.000,00 zł oraz rentę z tytułu zwiększonych potrzeb, którą uzasadniano przede wszystkim potrzebą korzystania z pomocy, opieki oraz asysty innych osób.

 

 

sprawdz-jak

 

 

Następnie sprawa została przekazana do dalszego prowadzenia w celu opracowania odwołania w zakresie renty z tytułu zmniejszonych widoków powodzenia na przyszłość, której przyznania początkowo odmówił ubezpieczyciel, swoją decyzję argumentując faktem, iż poszkodowany jest osobą młodą, która dopiero podejmuje pierwsze decyzje w zakresie swojej przyszłości zawodowej i pomimo znacznych ograniczeń w dalszym ciągu może uzyskać cenione na rynku pracy kwalifikacje.

 

Po odwołaniu złożonym przez ekspertów Votum S.A. poprzedzonym uzupełnieniem niezbędnej dokumentacji, w tym przede wszystkim orzeczenia o całkowitej niezdolności do pracy, ubezpieczyciel był zmuszony zweryfikować swoje stanowisko. W efekcie przyznał na rzecz poszkodowanego świadczenie w wysokości 711,06 zł miesięcznie tytułem renty wyrównawczej i jednocześnie wypłacił wyrównanie renty za ostatnie pół roku w łącznej wysokości 6.911,71 zł. Następnie świadczenie to zostało zwaloryzowane do kwoty 814 zł.

 

Poszkodowany wyraził wstępne zainteresowanie kapitalizacją świadczeń rentowych, dlatego też eksperci Votum S.A. podjęli się przeprowadzenia negocjacji z ubezpieczycielem w tym zakresie. Wstępna propozycja przedstawiona przez ubezpieczyciela wynosiła 300.000,00 zł i została uznana za rażąco zaniżoną, dlatego też nie rekomendowano Klientowi jej przyjęcia. W wyniku wielomiesięcznych negocjacji oraz rozmów prowadzonych z ubezpieczycielem ostatecznie uzyskano propozycję kapitalizacji renty na kwotę 780.000,00 zł, na którą Klient wyraził zgodę.

 

Przykład motocyklisty pokazuje, ze nie warto się poddawać. Nawet osoby młode, będące na początku swojej drogi zawodowej mogą starać się o rentę z tytułu zmniejszonych widoków powodzenia na przyszłość. Wbrew stanowisku ubezpieczyciela niedowład lewej ręki znacząco wpłynął na życie poszkodowanego i spowodował ograniczenia przez, które znacznie zmniejszyła się jego zdolność do pracy, a przede wszystkim możliwość wyboru tego, czym chce się zajmować w przyszłości. Ponadto eksperci Votum doprowadzili do uzyskania renty z tytułu zwiększonych potrzeb, która pozwoliła choć w części zrekompensować konieczność korzystania z opieki innych osób i ich pomocy w codziennych czynnościach. Przypadek motocyklisty pokazuje również, że warto skorzystać z pomocy fachowców, dzięki którym możliwe było uzyskanie kwoty dwukrotnie wyższej od pierwotnie zaproponowanej przez ubezpieczyciela.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

Czy rowerzysta, który ucierpiał w wypadku drogowym może starać się o należne mu odszkodowanie i zadośćuczynienie? Historia poszkodowanego, który został potrącony przez samochód prowadzony przez pijanego kierowcę pokazuje, że tak. Ponadto odszkodowanie i zadośćuczynienie to nie jedyne świadczenia jakie można uzyskać. Przeczytaj i dowiedz się jak specjaliści Votum S.A. pomogli rowerzyście poszkodowanemu w wypadku.strzałka

Law-stream-odszkodowania online

Niektórzy uważają, że usługi prawne są drogie. Czy na to rozwiązanie? Czy można walczyć skutecznie o odszkodowanie online? Poszkodowanym z drobną szkodą czy niewielkimi obrażeniami zależy na prostych rozwiązaniach. Preferują również usługi online, które pozwalają na sfinalizowanie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu. Poznaj nową usługę LAW stream z grupy kapitałowej VOTUM.strzałka

rolnik

Wypadki w gospodarstwach rolnych często niosą ze sobą poważne konsekwencje, a ich skutki są odczuwalne nawet wiele lat od zdarzenia. Czy w takiej sytuacji poszkodowany może starać się o odszkodowanie oraz przyznanie mu renty z tytułu niezdolności do pracy lub zwiększonych potrzeb? Dowiedz się, jak Ekspertom Votum S.A. udało się pomóc kobiecie, która podczas pracy przy zbiorach lnu straciła rękę. strzałka

Grzegorz celeban

W najnowszym numerze „Filantropa naszych czasów” ukazał się artykuł dotyczący działalności Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej. Przeczytaj i dowiedz się, z jakiej pomocy możesz skorzystać Ty lub Twoi bliscy!strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie