Zakup sprzętu medycznego dla nastolatka poszkodowanego w wypadkuZakup sprzętu medycznego dla nastolatka poszkodowanego w wypadku

Mając naście lat myśli się o przyszłości, o tym jaką pracę czy studia wybrać. Czasem jednak niespodziewane zdarzenia przekreślają te plany. Podobnie było w przypadku poszkodowanego nastolatka, który musiał nauczyć się żyć na nowo ze skutkami wypadku, w jakim uczestniczył.

 

Wypadek

 

Wypadek, w którym ucierpiał poszkodowany miał miejsce czternaście lat temu, 17-letni wówczas chłopiec był pasażerem samochodu osobowego, który uczestniczył w kolizji drogowej. Niestety skutki wypadku okazały się być dla niego bardzo dotkliwe. Chłopiec doznał urazu kręgosłupa z przerwaniem rdzenia w odcinku lędźwiowym, co skutkowało porażeniem kończyn dolnych, a w efekcie zmusiło go do korzystania z wózka inwalidzkiego. Pierwszy krok w dorosłość okazał się dla poszkodowanego wyjątkowo trudny.

 

Na skutek urazów doznanych w wypadku chłopiec stał się osobą niepełnosprawną, niezdolną do samodzielnej egzystencji. Nawet po czternastu latach od wypadku wciąż wymaga stałej opieki i pomocy osób trzecich. Mimo to nie poddaje się, stara się realizować zawodowo, uprawia sport.

 

Pomoc Votum S.A.

 

Poszkodowany zwrócił się o pomoc do Votum S.A. dopiero rok temu, czyli trzynaście lat po wypadku. Wcześniej sprawę prowadził inny pełnomocnik i w drodze postępowania likwidacyjnego oraz sądowego ustalono wówczas na rzecz Klienta m.in. rentę wyrównawczą w kwocie 400 zł, którą następnie podwyższono do 900 zł z czego 250 zł stanowiła renta z tytułu zwiększonych potrzeb.

 

 

Sprawdź, jakie wysokie powinno być Twoje odszkodowanie

 

 

W marcu 2017 r. sprawa została przejęta do obsługi przez ekspertów Votum S.A. i w pierwszej kolejności skupiono się na analizie roszczeń rentowych oraz ewentualnej kolejnej waloryzacji. Z poszkodowanym ustalono aktualny stan zdrowia i jego bieżące zwiększone potrzeby. 30-letni dzisiaj mężczyzna wskazał, że przede wszystkim chciałby zakupić nowy wózek, ponieważ obecny jest zużyty. Jak ustalono ubezpieczyciel nigdy nie pokrył kosztów jego zakupu.

 

Po uzupełnieniu dokumentacji szkodowej w zakresie roszczeń rentowych eksperci Votum S.A. zgodnie z wcześniej przyjętym założeniem wystąpili do ubezpieczyciela z wnioskiem o poczynienie nowych ustaleń w zakresie renty na zwiększone potrzeby należnej poszkodowanemu oraz przeprowadzenie badania lekarskiego w celu określenia jego aktualnych potrzeb będących skutkiem wypadku z 1994 r.

 

2018-09-20-odszkodowanie 1280-klient-wozek-sport

 

Zakup nowego wózka

 

Po przeprowadzeniu komisji lekarskiej ubezpieczyciel przyjął argumentację podniesioną przez ekspertów Votum S.A. w zgłoszeniu i wydał stanowisko w zakresie nowej wysokości świadczenia rentowego przyznając rentę na zwiększone potrzeby w kwocie 1.320,50 zł (było 250 zł). Jednocześnie wypłacono wyrównanie za okres 3 lat w kwocie 34.246,50 zł.

 

Ponadto ubezpieczyciel zwrócił poszkodowanemu również koszty poduszki przeciw odleżynowej i opon do wózka. Finalnie udało się również uzyskać środki w wysokości blisko 20.000,00 zł pozwalające na zakup specjalnego wózka inwalidzkiego dedykowanego młodym, aktywnym osobom. Dzięki czemu poszkodowany może uprawiać sport na czym bardzo mu zależało. Wypadek wiele zmienił w jego życiu, ale wciąż pozostaje osobą aktywną i chce nie tylko być jak najmniejszym obciążeniem dla swoich bliskich, ale również żyć pełnią życia.

 

To jeszcze nie koniec działań jakie eksperci Votum S.A podjęli w imieniu Klienta. Trwają nadal negocjacje z ubezpieczycielem w związku z planowaną kapitalizacją renty.

 

Odszkodowanie, zadośćuczynienie oraz renta to nie jedyne środki, które może otrzymać osoba poszkodowana w wypadku. Warto również pamiętać o możliwości pokrycia kosztów zakupu sprzętu medycznego przez ubezpieczyciela. Kupno wózka jest kosztowne i poszkodowany nie zawsze może pozwolić sobie na taki wydatek. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy ekspertów, którzy zadbają o to, aby poszkodowany otrzymał wszystkie należne mu świadczenia.

Votum – Jesteśmy dla Ciebie!

Czytaj również


Bardzo wysoka ocena analityków SII dla VOTUM S.A.

VOTUM S.A. została oceniona przez analityków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w raporcie "Spółka pod lupą SII".

Wypadek w pracy

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków komunikacyjnych. Niekiedy obrażenia osób poszkodowanych są

Wyrok TSUE a kredyty konsumenckie

W ubiegłym roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał dwa ważne orzeczenia w sprawach dotyczących kredytobiorców.

8 tys. nowych powództw w sprawach frankowych

Votum zakłada, że w 2020 roku w imieniu swoich klientów rozpocznie aż 8 tys. nowych