Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Zakup sprzętu medycznego dla nastolatka poszkodowanego w wypadku

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Zakup sprzętu medycznego dla nastolatka poszkodowanego w wypadku

Zakup sprzętu medycznego dla nastolatka poszkodowanego w wypadku

20 września 2018
2018-09-20-odszkodowanie 1280-klient-wozek-sport

 

Mając naście lat myśli się o przyszłości, o tym jaką pracę czy studia wybrać. Czasem jednak niespodziewane zdarzenia przekreślają te plany. Podobnie było w przypadku poszkodowanego nastolatka, który musiał nauczyć się żyć na nowo ze skutkami wypadku, w jakim uczestniczył.

 

Wypadek

 

Wypadek, w którym ucierpiał poszkodowany miał miejsce czternaście lat temu, 17-letni wówczas chłopiec był pasażerem samochodu osobowego, który uczestniczył w kolizji drogowej. Niestety skutki wypadku okazały się być dla niego bardzo dotkliwe. Chłopiec doznał urazu kręgosłupa z przerwaniem rdzenia w odcinku lędźwiowym, co skutkowało porażeniem kończyn dolnych, a w efekcie zmusiło go do korzystania z wózka inwalidzkiego. Pierwszy krok w dorosłość okazał się dla poszkodowanego wyjątkowo trudny.

 

Na skutek urazów doznanych w wypadku chłopiec stał się osobą niepełnosprawną, niezdolną do samodzielnej egzystencji. Nawet po czternastu latach od wypadku wciąż wymaga stałej opieki i pomocy osób trzecich. Mimo to nie poddaje się, stara się realizować zawodowo, uprawia sport.

 

Pomoc Votum S.A.

 

Poszkodowany zwrócił się o pomoc do Votum S.A. dopiero rok temu, czyli trzynaście lat po wypadku. Wcześniej sprawę prowadził inny pełnomocnik i w drodze postępowania likwidacyjnego oraz sądowego ustalono wówczas na rzecz Klienta m.in. rentę wyrównawczą w kwocie 400 zł, którą następnie podwyższono do 900 zł z czego 250 zł stanowiła renta z tytułu zwiększonych potrzeb.

 

 

 

sprawdz-jak

 

 

W marcu 2017 r. sprawa została przejęta do obsługi przez ekspertów Votum S.A. i w pierwszej kolejności skupiono się na analizie roszczeń rentowych oraz ewentualnej kolejnej waloryzacji. Z poszkodowanym ustalono aktualny stan zdrowia i jego bieżące zwiększone potrzeby. 30-letni dzisiaj mężczyzna wskazał, że przede wszystkim chciałby zakupić nowy wózek, ponieważ obecny jest zużyty. Jak ustalono ubezpieczyciel nigdy nie pokrył kosztów jego zakupu.

 

Po uzupełnieniu dokumentacji szkodowej w zakresie roszczeń rentowych eksperci Votum S.A. zgodnie z wcześniej przyjętym założeniem wystąpili do ubezpieczyciela z wnioskiem o poczynienie nowych ustaleń w zakresie renty na zwiększone potrzeby należnej poszkodowanemu oraz przeprowadzenie badania lekarskiego w celu określenia jego aktualnych potrzeb będących skutkiem wypadku z 1994 r.

 

 

2018-09-20-odszkodowanie 1280-klient-wozek-sport

 

 

Zakup nowego wózka

 

Po przeprowadzeniu komisji lekarskiej ubezpieczyciel przyjął argumentację podniesioną przez ekspertów Votum S.A. w zgłoszeniu i wydał stanowisko w zakresie nowej wysokości świadczenia rentowego przyznając rentę na zwiększone potrzeby w kwocie 1.320,50 zł (było 250 zł). Jednocześnie wypłacono wyrównanie za okres 3 lat w kwocie 34.246,50 zł.

 

Ponadto ubezpieczyciel zwrócił poszkodowanemu również koszty poduszki przeciw odleżynowej i opon do wózka. Finalnie udało się również uzyskać środki w wysokości blisko 20.000,00 zł pozwalające na zakup specjalnego wózka inwalidzkiego dedykowanego młodym, aktywnym osobom. Dzięki czemu poszkodowany może uprawiać sport na czym bardzo mu zależało. Wypadek wiele zmienił w jego życiu, ale wciąż pozostaje osobą aktywną i chce nie tylko być jak najmniejszym obciążeniem dla swoich bliskich, ale również żyć pełnią życia.

 

To jeszcze nie koniec działań jakie eksperci Votum S.A podjęli w imieniu Klienta. Trwają nadal negocjacje z ubezpieczycielem w związku z planowaną kapitalizacją renty.

 

Odszkodowanie, zadośćuczynienie oraz renta to nie jedyne środki, które może otrzymać osoba poszkodowana w wypadku. Warto również pamiętać o możliwości pokrycia kosztów zakupu sprzętu medycznego przez ubezpieczyciela. Kupno wózka jest kosztowne i poszkodowany nie zawsze może pozwolić sobie na taki wydatek. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy ekspertów, którzy zadbają o to, aby poszkodowany otrzymał wszystkie należne mu świadczenia.

Votum – Jesteśmy dla Ciebie!

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

opinie klientów votum

Historia uczestnika programu Pierwsze Kroki, który stracił nogę na skutek wypadku.strzałka

siostry

Dzięki staraniom VOTUM S.A. siostry potrącone przez samochód osobowy otrzymały odszkodowanie za obrażenia, których doznały w wypadku. Dowiedz się, jak uzyskaliśmy wyższe odszkodowanie!strzałka

tory

Co można zrobić w sytuacji, kiedy okoliczności wypadku są niejasne, a ustalenie odpowiedzialnego wydaje się niemożliwe? Czy warto iść do sądu i jakie kroki należy podjąć, aby rodzina zmarłego uzyskała należne jej świadczenia? Dowiedz się jak pomogli eksperci Votum S.A.!strzałka

wypadek

Co zrobić w sytuacji kiedy na skutek wypadku poszkodowany musi zmagać się nie tylko z problemami zdrowotnymi, ale również rodzinnymi? Klient Votum S.A. samotnie musiał zmierzyć się z następstwami wypadku, w jakim uczestniczył kilka lat temu, w powrocie do zdrowia pomogli mu specjaliści Votum S.A. Udało się uzyskać ponad 1 mln zł!strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie