telefon Infolinia pon. – pt.: 0800 – 1600
800 217 417

Dziewczynki potrącone przez samochód

Dziewczynki potrącone przez samochód

 

Poszkodowani w wypadkach samochodowych zazwyczaj są kojarzeni z kierowcą pojazdu oraz jego pasażerami. Często zapominamy o innych użytkownikach drogi, takich jak piesi czy rowerzyści, którzy w wielu przypadkach nie przyczynili się do zaistnienia niebezpiecznej sytuacji na drodze, a w konsekwencji do wypadku. Podobnie było w sprawie dwóch sióstr potrąconych przez samochód.

 

Wypadek

 

Do wypadku komunikacyjnego doszło w październiku ubiegłego roku, kiedy to dziewczynki (10 i 12 lat) wracały ze szkoły do domu. Siostry zostały potrącone przez samochód osobowy przechodząc przez przejście dla pieszych. Doznały dość poważnych obrażeń ciała.

 

Odmowa ubezpieczyciela

 

Sprawca zdarzenia został skazany, a dokumentacja karna wskazywała na to, że nie ma podstaw do jakiegokolwiek przyczynienia poszkodowanych dziewczynek do powstania szkody. Mimo to początkowo ubezpieczyciel odmówił wypłaty należnych im świadczeń.

 

Po uzyskaniu decyzji odmownej pełnomocnik, który początkowo zajmował się sprawą sióstr, odmówił ich matce dalszej współpracy, wskazując przy tym, że nie jest w stanie im pomóc, a sprawę uznał za zbyt skomplikowaną i trudną. Na tym etapie nie nastąpiła żadna wypłata kwot tytułem zadośćuczynienia czy odszkodowania.

 

Na szczęście mama dziewczynek nie poddała się i zwróciła o pomoc w dochodzeniu odszkodowania do Votum S. A. Kobieta, która samodzielnie wychowuje dziewczynki, nie ukrywała, że sytuacja w jakiej się znalazła jest dla niej wyjątkowo trudna, a odmowa ubezpieczyciela ją załamała.

 

Pomoc Votum S.A.

 

W pierwszej kolejności eksperci Votum S. A. wystąpili z wnioskiem o doręczenie dokumentacji z postępowania likwidacyjnego w szczególności wszystkich decyzji w sprawie. Analiza pozyskanej dokumentacji wykazała, że ubezpieczyciel przyjmuje odpowiedzialności za przedmiotowe zdarzenie i jest skłonny wypłacić kwoty bezsporne na poczet przyszłych świadczeń, przy czym neguje jedynie sposób wypłaty – poprzedni pełnomocnik wskazał właściwe do wypłaty swoje konto bankowe. Jednocześnie ubezpieczyciel zobowiązał się do wypłaty świadczenia na wskazane konto bankowe pełnomocnika dopiero po uzyskaniu zgody sądu rodzinnego i opiekuńczego.

 

W związku z treścią decyzji ubezpieczyciela przygotowano odwołanie, co do wysokości kwot bezspornych z jednoczesnym wnioskiem, aby wypłata nastąpiła bezpośrednio do przedstawiciela ustawowego małoletnich, czyli ich matki, a w związku z nie posiadaniem przez nią konta bankowego, jako sposób wypłaty wskazano kasę banku.

 

Wypłata na rzecz dziewczynek

 

Ostatecznie ubezpieczyciel wypłacił świadczenia w łącznej wysokości ponad 21.000,00 zł, dla mamy dziewczynek, każda z wywalczonych złotówek była ogromnym wsparciem, które mogła przeznaczyć na powrót córek do zdrowia.

 

 

Sprawdź, jakie wysokie powinno być Twoje odszkodowanie

 

 

Nie jest to finał sprawy, a ze względu na niezakończone leczenie postępowanie likwidacyjne nadal trwa. Ponadto dziewczynki zostały skierowane na komisje lekarskie i obecnie czekają na decyzję w sprawie wypłaty dodatkowych środków.

 

Będąc poszkodowanym w wypadku warto znaleźć osobę, która we właściwy sposób zatroszczy się o to, abyśmy otrzymali należne nam świadczenia. Niewątpliwy znaczenie ma również fakt, że właściwe zbudowanie pozytywnych relacji z klientem pozwala na pozytywne i skuteczne prowadzenie sprawy, a pomoc poszkodowanym oferowana przez Votum S.A. nie kończy się wraz z uzyskaniem pierwszych wypłat od ubezpieczyciela.

Czytaj również


Wypadek na przejściu dla pieszych

W wielu sytuacjach poszkodowany w wypadku nie tylko nie przyczynił się do powstania niebezpiecznej sytuacji,

Potrącenie pieszej

Ofiarami wypadków drogowych niestety są nie tylko użytkownicy samochodów, motorów czy rowerów, ale również piesi,

Odszkodowanie po wypadku w gospodarstwie rolnym

Wypadki komunikacyjne zdarzają się każdego dnia, dochodzi do nich nie tylko na drodze, gdzie zachowujemy

Oczekiwane 150 mln przychodów Grupy Kapitałowej Votum w 2019 roku

W dniu wczorajszym na stronie internetowej bankier.pl ukazał się artykuł dotyczący między innymi prognozy przychodów

Masz pytania? Zadzwoń!

800 217 417

Chcesz żebyśmy się z Tobą skontaktowali?

Zostaw swoje dane

Klienci o nas

Poznaj historie
naszych Klientów
pomogliśmy ponad 225 000 poszkodowanym