Wyszukiwarka:

facebook twitter google plus email youtube

Najnowsze informacje

wygrane sprawy, wiadomości z firmy oraz z mediów

Pełna wersja serwisu

Każda krzywda powinna być naprawiona

Wierzymy, że robimy to najlepiej.

Bezpłatna infolinia

800 217 417

dok@votum-sa.pl

Dziewczynki potrącone przez samochód

VOTUM /

Aktualności / Wygraliśmy / Dziewczynki potrącone przez samochód

Dziewczynki potrącone przez samochód

11 października 2018
siostry

 

 

Poszkodowani w wypadkach samochodowych zazwyczaj są kojarzeni z kierowcą pojazdu oraz jego pasażerami. Często zapominamy o innych użytkownikach drogi, takich jak piesi czy rowerzyści, którzy w wielu przypadkach nie przyczynili się do zaistnienia niebezpiecznej sytuacji na drodze, a w konsekwencji do wypadku. Podobnie było w sprawie dwóch sióstr potrąconych przez samochód.

 

 

 

Wypadek

 

Do wypadku komunikacyjnego doszło w październiku ubiegłego roku, kiedy to dziewczynki (10 i 12 lat) wracały ze szkoły do domu. Siostry zostały potrącone przez samochód osobowy przechodząc przez przejście dla pieszych. Doznały dość poważnych obrażeń ciała.

 

Odmowa ubezpieczyciela

 

Sprawca zdarzenia został skazany, a dokumentacja karna wskazywała na to, że nie ma podstaw do jakiegokolwiek przyczynienia poszkodowanych dziewczynek do powstania szkody. Mimo to początkowo ubezpieczyciel odmówił wypłaty należnych im świadczeń.

 

Po uzyskaniu decyzji odmownej pełnomocnik, który początkowo zajmował się sprawą sióstr, odmówił ich matce dalszej współpracy, wskazując przy tym, że nie jest w stanie im pomóc, a sprawę uznał za zbyt skomplikowaną i trudną. Na tym etapie nie nastąpiła żadna wypłata kwot tytułem zadośćuczynienia czy odszkodowania.

 

Na szczęście mama dziewczynek nie poddała się i zwróciła o pomoc w dochodzeniu odszkodowania do Votum S. A. Kobieta, która samodzielnie wychowuje dziewczynki, nie ukrywała, że sytuacja w jakiej się znalazła jest dla niej wyjątkowo trudna, a odmowa ubezpieczyciela ją załamała.

 

Pomoc Votum S.A.

 

W pierwszej kolejności eksperci Votum S. A. wystąpili z wnioskiem o doręczenie dokumentacji z postępowania likwidacyjnego w szczególności wszystkich decyzji w sprawie. Analiza pozyskanej dokumentacji wykazała, że ubezpieczyciel przyjmuje odpowiedzialności za przedmiotowe zdarzenie i jest skłonny wypłacić kwoty bezsporne na poczet przyszłych świadczeń, przy czym neguje jedynie sposób wypłaty – poprzedni pełnomocnik wskazał właściwe do wypłaty swoje konto bankowe. Jednocześnie ubezpieczyciel zobowiązał się do wypłaty świadczenia na wskazane konto bankowe pełnomocnika dopiero po uzyskaniu zgody sądu rodzinnego i opiekuńczego.

 

W związku z treścią decyzji ubezpieczyciela przygotowano odwołanie, co do wysokości kwot bezspornych z jednoczesnym wnioskiem, aby wypłata nastąpiła bezpośrednio do przedstawiciela ustawowego małoletnich, czyli ich matki, a w związku z nie posiadaniem przez nią konta bankowego, jako sposób wypłaty wskazano kasę banku.

 

Wypłata na rzecz dziewczynek

 

Ostatecznie ubezpieczyciel wypłacił świadczenia w łącznej wysokości ponad 21.000,00 zł, dla mamy dziewczynek, każda z wywalczonych złotówek była ogromnym wsparciem, które mogła przeznaczyć na powrót córek do zdrowia.

 

 

sprawdz-jak

 

 

Nie jest to finał sprawy, a ze względu na niezakończone leczenie postępowanie likwidacyjne nadal trwa. Ponadto dziewczynki zostały skierowane na komisje lekarskie i obecnie czekają na decyzję w sprawie wypłaty dodatkowych środków.

 

Będąc poszkodowanym w wypadku warto znaleźć osobę, która we właściwy sposób zatroszczy się o to, abyśmy otrzymali należne nam świadczenia. Niewątpliwy znaczenie ma również fakt, że właściwe zbudowanie pozytywnych relacji z klientem pozwala na pozytywne i skuteczne prowadzenie sprawy, a pomoc poszkodowanym oferowana przez Votum S.A. nie kończy się wraz z uzyskaniem pierwszych wypłat od ubezpieczyciela.

Skorzystaj z infolinii:

800-217-417

pon – pt: 08:00 – 16:00

zostalem-ranny-w-wypadku

W wyniku wypadku doznałeś obrażeń ciała? Chcesz poznać swoje prawa do odszkodowania? Zgłoś sprawę do darmowej analizy.

moj-bliski-ucierpial-w-wypadku

W Twojej rodzinie wydarzył się tragiczny wypadek? Twój bliski jest w stanie ciężkim? Wiemy, jak uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

mam-szkode-rzeczowa

Miałeś kolizję lub wypadek z winy innego kierowcy? Zniszczeniu uległa maszyna rolnicza? Sprawdź, jakie może być Twoje odszkodowanie za wypadek.

NAJNOWSZE INFORMACJE

opinie klientów votum

Historia uczestnika programu Pierwsze Kroki, który stracił nogę na skutek wypadku.strzałka

siostry

Dzięki staraniom VOTUM S.A. siostry potrącone przez samochód osobowy otrzymały odszkodowanie za obrażenia, których doznały w wypadku. Dowiedz się, jak uzyskaliśmy wyższe odszkodowanie!strzałka

tory

Co można zrobić w sytuacji, kiedy okoliczności wypadku są niejasne, a ustalenie odpowiedzialnego wydaje się niemożliwe? Czy warto iść do sądu i jakie kroki należy podjąć, aby rodzina zmarłego uzyskała należne jej świadczenia? Dowiedz się jak pomogli eksperci Votum S.A.!strzałka

wypadek

Co zrobić w sytuacji kiedy na skutek wypadku poszkodowany musi zmagać się nie tylko z problemami zdrowotnymi, ale również rodzinnymi? Klient Votum S.A. samotnie musiał zmierzyć się z następstwami wypadku, w jakim uczestniczył kilka lat temu, w powrocie do zdrowia pomogli mu specjaliści Votum S.A. Udało się uzyskać ponad 1 mln zł!strzałka

Menu

© Copyright 2017 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - głos w Twojej sprawie

Skontaktuj się

CENTRALA VOTUM S.A

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

tel.: 71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

800 217 417

dok@votum-sa.pl

© Copyright 2015 - VOTUM S.A. - Odszkodowanie - glos w Twojej sprawie