Prezes Zarządu VOTUM SA Bartłomiej Krupa był gościem programu Inwestorzy Live emitowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Podczas rozmowy poruszono między innym tematy związane z nową spółką w Grupie Kapitałowej, a także dochodzeniem roszczeń z tytułu szkód osobowych na rynkach zagranicznych oraz problem frankowiczów.

Sprawdź, jak wspieramy naszych Klientów!

Czym jest SII?

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych to największa organizacja inwestorska w Polsce, która działa od 1999 roku i należy do europejskich organizacji inwestorskich Euroshareholders i Euroinvestors oraz Światowej Federacji Inwestorów WFIC. Działalność stowarzyszenia skupia się przede wszystkim na wsparciu inwestorów oraz opiera się na czterech wiodących filarach:

  • edukacji,
  • analizie giełdowej,
  • ochronie praw,
  • zniżkach, np. na wydawnictwa, szkolenia, itp.

Stowarzyszenie liczy sobie obecnie ponad 15 000 członków, a liczba ta stale rośnie, między innymi przez zapotrzebowanie inwestorów na wszechstronne wsparcie w funkcjonowaniu na rynku kapitałowym.

Czy pandemia koronawirusa wpłynęła na funkcjonowanie GK VOTUM?

Jednym z pierwszych pytań, jakie padły podczas wywiadu dla Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych było to jak spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej VOTUM odnajdują się w nowej rzeczywistości. W opinii Prezesa Zarządu Bartłomieja Krupy wysiłki jakie podejmowano w ciągu ostatnich kilku lat zaowocowały sprawnym przejściem na system pracy zdalnej, która obejmuje wszystkie aspekty pracy. Począwszy od 250 ekspertów, którzy pracują w trybie home office, przez zdalną komunikację z Klinetami, m.in. poprzez Panel Klienta, który umożliwia dostęp do informacji w sprawie przez 24/7, na sprzedaży bezpośredniej przez Internet kończąc.

Niezwykle istotnym jest, że efektywność pracowników w tym okresie jest nawet wyższa niż zazwyczaj. Zawdzięczamy to wcześniejszemu wdrożeniu możliwości pracy zdalnej, a także stosowaniu elastycznych form pracy. Dla pracowników GK VOTUM podobne rozwiązania to chleb powszedni, dzięki czemu możliwa była szybka adaptacja do zmieniających się warunków.

Frankowicze

Ostatni kwartał 2019 r. był rekordowy dla spraw bankowych, przy czym w samym tylko październiku zawarto ponad 2500 umów. Obecnie działalność sądów jest znacząco ograniczona, nie są one jednak zamknięte – wciąż przyjmowane są pozwy, co skrupulatnie wykorzystali eksperci Grupy Kapitałowej VOTUM. Średnia ilość pozwów przygotowywanych w miesiącu, w samym tylko segmencie frankowym wynosi 800 pozwów, tym samym plan na rok 2019 przyjęty w styczniu i mówiący o 8 tys. pozwów wydaje się być nie zagrożony. Ponadto całkowita ilość pozwów we wszystkich segmentach działalności GK VOTUM może wynieść nawet 15 tys. pozwów w tym roku.

Grupa Kapitałowa VOTUM

Obecnie Grupa Kapitałowa VOTUM liczy sobie 21 spółek, które działają zgodnie ze sprawdzonym modelem.  Kształt Grupy jest wynikiem nieustającego rozwoju i rozbudowy, a także dywersyfikacji działalności obejmujących również nisze rynkowe, w których sprawdzą się kompetencje posiadane przez ekspertów zatrudnionych w Grupie Kapitałowej.

Najnowszym podmiotem w GK jest VOTUM Energy , spółka zajmująca się odnawialnymi źródłami energii, wraz z EKOSYNERGIĄ jest to pewne otwarcie na rynek fotowoltaiki. Wśród pozostałych spółek można wyróżnić trzy główne filary działalności, są to odszkodowania, sprawy bankowe oraz cesje wierzytelności związane ze szkodami w pojazdach. W każdym z segmentów sprawdza się model podzielony na pion usługowi – handlowy oraz pion procesowy, np. w przypadku odszkodowań jest to VOTUM Odszkodowania SA oraz Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i wspólnicy s.k. Warto również zwrócić uwagę na podmioty bezpośrednio powiązane z tym pionem działalności, takie jak Fundacja VOTUM oraz Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej, które zajmuje się między innymi wybudzaniem osób dorosłych ze śpiączki (jest to program zakontraktowany z NFZ).

Model z sukcesami przetestowany w Polsce jest również wdrażany jest na rynkach zagranicznych: na Ukrainie oraz w Czechach i na Słowacji. Jednym z podmiotów wchodzących w skład GK VOTUM są również  Partnerskie Kluby Biznesu, których działalność skupia się na integracji przedsiębiorców i tym samym stwarza okazję do zawierania wielu kontraktów biznesowych. Zwłaszcza w ostatnim czasie działania podejmowane przez PKB szczególnie zyskały na znaczeniu. Niezmiennie siłą Grupy Kapitałowej VOTUM jest sieć sprzedaży, specjaliści oraz menadżerowie, nie bez znaczenia jest również poczucie odpowiedzialności za spółkę.

Zapraszamy do zapoznania się z całym materiałem dostępnym na stronie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.